GÜNCEL

Fuat Uğur : Cem Yılmaz Box Office verilerinden ders alır mı?

Tarih
30 Ekim 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Fuat Uğur

Biliyorsunuz Box Office diye bir sistem var ve her hafta başında sinema raporu yayınlar. Bu raporda gösterime giren filmlerin kaç salonda oynadığı, kaç haftadır vizyonda olduğu, elde ettiği hasılat ve toplam seyirci sayısı yer almakta. Bir nevi reyting.

Cem Yılmaz’ın son filmi Karakomik, ilk üç gün hafta sonu olmasına rağmen 810 sinemada birden yalnızca 276 bin kişi tarafından izlenmiş. Toplam 10 günlük izlenmesi ise 404 bin. Yani hafta içi 810 sinemada 128 bin kişi izlemiş filmi. Günde seans başına, 8 kişi.

Büyük bir fiyasko bu.

Cem Yılmaz’ı aslında hepimiz çok seviyoruz. Sadece başarılı bir senarist, sahne sanatçısı değil, aynı zamanda müthiş bir oyuncu bana göre. Fakat son yıllardaki ego patlaması ve tahammül eşiğinin giderek yükselmesi, eleştirilere sert tepkiler vermesi, hızla politize olup ülkemizin millî değerleriyle, davasıyla, terörle mücadelesiyle ters düşmesi, en azından umursamaması boykot edilmesine yol açtı.

Çünkü, insanlar onun Kazdağları’ndaki ağaçların kesilmesini protesto ederken ormanları yakan PKK’lılara sessiz kalmasını bir kenara not düşmüştü. Ama o boykotla dalga geçmeyi yeğledi öfkeyle. Çok ayıp etti. Sevenleri ona bir şey söylemek istiyordu, mesaj veriyordu ama o dinlememeyi tercih etti.

Sonuç ortada. Kral Şakir Korsanlar Diyarı adlı animasyon çocuk filmi haftada 471 bin kişi tarafından izlenirken, Karakomik 128 binde kaldı.

Yazık oldu.

yazının linki


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Mücahit

  04 Kasım 2019 17:13
  0 0
  Sırada Şahan(Recep İvedik), Murat Boz şarlatanları var.
 • zaza

  30 Ekim 2019 21:52
  6 0
  millet artik ders vermeye baskladi darisi seval sam ,eko ve diger hainlerin basina
 • adalet

  30 Ekim 2019 15:41
  1 4
  bence boykottan değil film güzel olmadığı için gidilmedi.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;