SİYASET

Fadime ÖZKAN : Eren’in katilleri “İyi ki varsın Kılıçdaroğlu” diyor olmalı!

Tarih
19 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Fadime Özkan

15 yaşındaki Eren Bülbül, Trabzon Maçka’da köylülerin erzaklarını çalan PKK’lıları jandarmaya ihbar ederken şehit oldu. Bu güzel ve cesur çocuğu bu haberle ve sosyal medyada paylaştığı “biriniz de demiyorsunuz ki, iyi ki varsın Eren” mesajıyla tanıyan Türkiye’nin yüreği tam anlamıyla dağlandı. 

Eren’in katillerinin başında “kırmızı” kategoride aranan PKK’lı bölge sorumlusu “Zeynel” kod adlı Mehmet Yakışır vardı ve güvenlik güçleri bir yıldır onu ve bölgeye musallat olan diğer PKK’lıları arıyordu. 

Müjdeyi önceki gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi: “Eren Bülbül, şimdi rahat rahat ismini anabiliriz. O kalleşler cehennemde, sen cennettesin.” 

Eren’in annesinin yüreği bir nebze olsun soğumuşken bu kez azıcık insaf, izan ve vicdan sahibi olan herkesin midesini bulandıran bir gelişme oldu. 

Eren’in katili Mehmet Yakışır’ın defin törenine HDP’den iki isim katıldı; Diyarbakır vekilleri Remziye Tosun ve Musa Farisoğulları! 

Peki, Gazi sıfatına sahip Meclis’in, namusu ve şerefi üzerine yemin eden bu iki üyesi nasıl oluyor da teröristleri ululayabiliyor, katillerin ardından gözyaşı dökebiliyor ve hatta “halkın vekili olmak bunu gerektirir” diyebiliyor?   

PKK’lıların, PKK muhiplerinin ve PKK listesinden HDP milletvekili seçilenlerin böyle konuşması normaldir. Sonuçta çocuk kadın yaşlı demeden masum sivilleri, ülkede güvenliği sağlamak için canını ortaya koyan asker polisleri şehit edenler de onlar, terörü ve teröristleri savunanlar da onlar. HDP için kanıksanmış bir durum yani. 

Bu durumda şunu sormalıyız. PKK’nın FETÖ’nün şehit ettikleri için değil de çatışmada öldürülen teröristler için gösterişli biçimde ağlaşan bu provokatörler nasıl girdi Meclis’e

HDP düşüşte, net. 7 Haziran’da halktan aldığı oyu PKK’nın emrine veren ve Kürtlerin çoluk çocuğunun hendeklere gömülmesinde, evlerinin başlarına yıkılmasında payı büyük olan PKK çizgisindeki siyasi hareket bölgeden büyük tepki görüyor. HDP 1 Kasım’da, 16 Nisan’da ve 24 Haziran’da görüldüğü üzere anlamlı bir oy kaybediyor. 

Kürtler tam kan emici PKK’nın uzantısı konumundaki partiyi Meclis dışında tutma kararı vermiş ve 24 Haziran’da baraj altına itmiş iken Kemal Kılıçdaroğlu yetişti imdatlarınaTeröristlerin ardından yas tutan HDP’liler Kılıçdaroğlu’nun tercihi, vatansever CHP’lilerin oyuyla girdi Meclis’e

Bütün stratejisini AK Parti’yi Meclis’te zayıflatmak üzerine kurdu Kemal Kılıçdaroğlu. Akşener’in ipine neşeyle sarılıp 15 adet CHP milletvekilini iade-i taahhütle İP’e postalarken de, 20 yıl önce her türlü hakareti reva gördüğü Refah Partisi’nin mirasyedisi SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ilanı aşk ederken de, CHP listelerini HDP barajı aşsın hesabıyla oluştururken de Demirtaş’a düzenli ziyaretçiler gönderirken de gayesi buydu. 

Nasıl bir HDP için yaptı bunu? PKK ile bağını koparmadığı gibi bilakis PKK hedefleri için bütün imkanları seferber etmiş, demokratik hukuk devletinin siyasi partilere sağladığı meşru hak ve özgürlükleri, önemli siyasi fırsatları mundar etmiş bir HDP için. İlk icraatlarıyla bunu yeniden ve yeniden teyit ediyor zaten HDP.   

Seçimlerde bir kez daha oy ve itibar kaybeden Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce muhalefeti ve terör aklayıcısı olma eleştirisi karşısında tutunabilmek için Erdoğan’a ve AK Parti’ye yükseliyor, güya. Dün grup toplantısında yaptığı konuşmanın iler tutar yanı yok ama böyle bir işlevi var.  

Ez cümle; Türkiye hep bir ağızdan “İyi ki varsın Eren Bülbül” derken, PKK’sından FETÖ’süne terör örgütleri ve bu örgütlere bel bağlayanlar “iyi ki varsın Kemal Kılıçdaroğlu” diyor olmalı!

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Aydın

  21 Temmuz 2018 10:26
  0 0
  Erenin katilleri de, teröristler de, terörün siyasi hamileri de, onları satranç tahtasında çevirenler de bu sözü minnettarlıkla söylüyorlar, o zata da, o partiye de.
 • Sedat

  20 Temmuz 2018 11:20
  0 0
  Kılıçdaroğlu da kendince bir şeylerin mimarı. Ekibi ve gizli açık destekçileri sayesinde. Millet görüyor...
 • hursit dilaver

  19 Temmuz 2018 15:57
  0 0
  evet bizim mahallede bir CHP ve muharrem seviciliği var. DEMEK EZİK YETİŞMİŞLER Kİ, SAHNEDE BİSİKLET KULLANMAK, 8 KÖŞELİ KASKETLE ERİK DALİ OYNAMAK, TOPAÇ ÇEVİRMEK,TRAKTÖRÜ GERİ KULLANMAK bizimkilere çok lüküs geliyor. garipler ne bilsin erik dalını,topacı,traktörü,vesayet sisteminden çıkamamış.MENDERES BUNLARI ÇARIKTAN CISLAVED LASTİGE GEÇİRDİ,ELEKTRİK VERDİ,ANADOLU ZEYTİNİ BİLMEZDİ.ulan.50den önce memurun ve halkın toz şeker fiatına bir bakın be. yuh. bu kadar hödüklük bizim mahallede olur.
 • HAK DAVA

  19 Temmuz 2018 15:52
  1 0
  BU ŞEREFSİZ CHP LİLERE NE DESEK AZ HER ZAMAN DEMİŞİMDİR BU PARTİ MÜSVETTESİ VE YETKİLİLERİ BU ÜLKE İÇİN HEM ULUSAL GÜVENLİK HEMDE İÇ GÜVENLİK MESELESİDİR VE GEREKEN YAPILIP BİR AN ÖNCE KAPATILMALI VE TÜM ÜYE VE YETKİLİLERİDE ACİLEN TUTUKLANMALIDIR....
 • hursit dilaver

  19 Temmuz 2018 15:51
  0 0
  ben hep bizim mahallenin VATANSEVER CHP lafına çok şey ederim, sevinirim. yaşasın demek CHPde vatanseverler de varmış derim hep.hiç aklıma tersi gelmez. onlar ne kadar PKK,PYD,HDP sevici de olsa DHKPCci de olsa, bu millete 27 sene ettikleri de olsa ki (rahmetli dedemler 27 SENELİK ZULÜM VE İSTİPDAT devri derdi. aaah,DEDEM SEN İSTİPDATI ŞİMDİ GÖR... NE İSTİBDAT AMA. DEVLET BAŞKANINA BİLE ÖZGÜRCE SÖVEBİLİNEN ÜLKE OLDU BURASI.chp sağolsun..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;