DÜNYA

Ergün Diler : Yolun başı

Tarih
02 Ağustos 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
 Uzatmaya gerek yok! Britanya, ABD'yi Çin üzerinden tamamen ele geçirmeye kararlı.
Savaşın adı bu!
Yıllarca bunun planı yapıldı.
İnceden inceye işlendi ve hayata geçirildi. Üst düzey ve orta ölçekli 2 bin Amerikan şirketi ÇİN'de iş yapıyor. Ivanka Trump bile… Çin'e giden 2 bin Amerikan şirketinin YÜZDE 91'inde ROTHSCHILD ailesinin ortaklığı var. Apple da, Wal-Mart da GAP da hepsi Çin'e yaslanmış durumda.
Apple, Çin'de ürettiği iPhone için sadece 100 dolar öderken, bunu ABD'de yapmaya kalkarsa ödeyeceği rakam 345 dolar olacak.
Ayrıca Apple, ABD'de yılda 100 milyon iPhone satarken, Çin'de 200 milyona yakın iPhone satıyor.
Pekin'de ilk iPhone yapılırken, Çin'de satılan iPhone sayısı 20 bindi. Başlarda tabii… Bugün 200 milyon. Aynı durum Wal-Mart için de geçerli! Wal-Mart, mallarının yüzde 80'ini Çin'den alıyor.
Amerikan halkı da ucuz tüketim için Wal-Mart'ı seçiyor. Çin'e uygulanan baskı Amerikan halkının her şeyi pahalıya satın alması demek! Çin'e baskı pahalılığı getirir. Bu da Trump'ın işini çok ama çok zorlaştırır! Wal-Mart'ta şu an 5 dolara iyi bir tost makinesi bulursunuz! Ama Çin'e baskı olunca bu fiyat 40 dolara çıkar!
O zaman da BEYAZ SARAY karışır!
Amerikan halkı buna tepkiyi hemen verir. Bu SIR değil… Washington'ın işi bu nedenle zor! Aşağısı sakal yukarısı bıyık… O nedenle bambaşka yol aramaktalar! İPEK YOLU'nu ÇİN'i bitirerek değil aradaki ülkeleri ele geçirerek kontrol etmek isteyecekler!
Trump ÇİN mallarına YÜZDE 35 vergi koymayı düşünmekte! Bunu yaptığı an bütün şirketler AİLENİN yani Rothschildler'in olur! Yapmazsa da AİLE yine gücüne güç katarak yoluna devam eder. Zor problem!
Pentagon'un esas hedefi Yeni İpek Yolu'nun kumandasını eline almak.
Çünkü Yeni İpek Yolu'nun tek hedefi var. O da Amerika Birleşik Devletleri… Pentagon, Çin'in yerine Hindistan'ı koyacak proje için çok çalıştı. Ancak Hindistan'ın da doğrudan Londra'ya bağlı olduğunu gördü. Vazgeçti!
Pentagon, Çin'de bir iç savaş çıkartmayı da düşündü! Planları da yapıldı! Başarabilirse KUMANDA kendilerinde olur!
Ama kolay mı? Hiç değil! Bu nedenle kritik önemdeki 65 ülke üzerinde çalışmalar yoğunlaşmış durumda.
Bakın;
DOĞU ASYA'da Çin, Moğolistan, Endonezya, Malezya İngiltere ile birlikte!
ORTA ASYA 'da Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ise ABD ile birlikte! ORTADOĞU ve AFRİKA'da Bahreyn, Suudi Arabistan, ABD ile, Kuveyt, Katar, İran İngiltere ile… Afganistan ve Somali ise ABD ile İngiltere arasında paylaşılmış durumda!
Mücadele devam ediyor!
AVRUPA'da da durum şu: Türkiye 15 Temmuz Kalkışması'ndan sonra İngiltere'nin yanında pozisyon aldı!
Polonya da İngiltere'ye yakın!
Macaristan ve Ukrayna ise Amerikalılarla oturup kalkıyor… Saydığım ülkeler ve ittifaklar İPEK YOLU'nun can damarı… Şimdi bu ülkelerin hepsinin kumandasının tek bir ülkede olması önemli. Bu nedenle savaşın en çetin hali bu ülkelerde görülecek. ABD ve İngiltere'nin bu ülkelerdeki askeri gücü sürekli artmakta. Ancak hiç biri TÜRKİYE gibi özel bir öneme sahip değil! İPEK YOLU'nun kalbi TÜRKİYE! 4 yol da Yeni İpek Yolu için çok gerekli. Dolayısıyla TÜRKİYE olmadan olmuyor! Amerika'nın saldırıları sonucunda Türkiye Washington ile ortaklığını bitirme noktasına geldi… Ancak Türkiye'de İngiliz askeri yok!
ABD askeri ise bulunmakta! 15 Temmuz kalkışması sırasında İNGİLİZ ASKERLERİNİN AKDENİZ'de olduğu söylendi. Eğer o gece ABD askerleri belli yerlere müdahale etseydi emin olun bütün İngiliz askerleri Türkiye'ye girecekti. Eğer gerçekten AKDENİZ'e kadar geldilerse!
Türkiye, Yeni İpek Yolu'nda İngiltere ile ortaklık yapacak gibi görünüyor.
Tabii İngiltere'ye tam bağımlı bir anlaşma yerine, Rusya kartını da cebinde tutuyor. Rusya ile yapılan askeri anlaşmalar Amerika'dan çok İngiltere'ye mesaj! Strateji uzmanları bunun NATO'ya ve ABD'ye mesaj olduğunu söylerken PENTAGON bunun doğrudan Londra'ya yollanan bir uyarı olduğu fikrinde! Pentagon NATO nedeniyle anlaşma hakkında olumsuz görüş bildiriyor! Biliyorlar ki Türkiye ile anlaşma yaptıkları an RUSYA anlaşması çöp! Siyaset böyle ilerliyor. Ama günlük hayatımızda bunları kaçımız fark ediyoruz!
Bilmiyorum! Ama Ankara muazzam adımlarla gidiyor!
İngiltere ile Rusya arasındaki gerginlik, Türkiye'nin Londra merkezine yüzde 100 kaymasını engelleyecek. Şimdi Rusya anlaşmasından sonra Katar'ın tutumu çok önemli. Eğer Katar, Türkiye ile ortaklığını arttırarak devam ettirirse, İngiltere Türkiye'ye daha çok pay vermek zorunda kalacak. Katar frene basarsa pazarlıklar kızışacak!
Katar Emiri Tani, İngiltere'nin abluka sonrasındaki tavrından rahatsızlık duydu.
Çünkü açık bir destek vermedi. Elbette İngiltere, attığı her adımı düşünen bir ülke olduğu için doğrusunu yaptı. Kraliçe'nin KATAR'daki ağırlığı bilinmeyen bir şey değil. Türkiye bu adımları atarken ABD ile İngiltere de komşularla gelerek Ankara'yı istedikleri rotada tutmaya çalışacaklar… Her ne sebepten olursa olsun Türkiye komşularıyla sorun yaşamak zorunda bırakılacak! Planlar bu!
Sadece bizim için değil ama 2018 çok kritik bir yıl olacak… Çünkü Yeni İpek Yolu'nun tam şekillendiği yıl 2018.
Bu konuda ekonomik baskı, askeri ve iç dinamikler harekete geçirilecek. İki güç kendi oyununu sahneye koymak için askeri ve ekonomik bütün kartları masaya sürecek. Türkiye askeri anlamda zaten büyük sorunlar yaşadı. 15 Temmuz bunun en büyüğüydü. İktidarlar ya ekonomik krizlerle, ya darbelerle ya da yüksek mahkeme kararlarıyla gider… Türkiye bunların hepsini yaşadı. Atlattı!
Ama tehlike geçmiş değil… Çünkü bizi yanına alan maçı alıyor.
Bu nedenle saldırılar bitmeyecek.
Hatırlayın! Rothschild ailesi, Bush'u göndermek için ekonomik krizi patlattı. Çünkü Bush, ailenin önündeki engellerden biriydi. ABD'de darbe ihtimali yoktur. Ekonomik kriz nedeniyle Obama, McCain'i güçlü bir şekilde ezdi ve Başkan oldu.
Eğer ABD'de kriz olmasaydı, McCain seçilecekti. McCain de, Pentagon'un önemli isimlerinden biridir. Arkasında Pentagon olduğu için yıllardır ABD'nin en derin olaylarının içinde hep McCain'i görürüz. Obama'nın yerine McCain seçilseydi, bugün Rothschild ailesi etkisini kaybetmiş ortaklık için ABD ile görüşmeler yapıyor olacaktı. Çünkü para yolunun tümünde, Amerikan askerini görecektik.
Obama, ailenin taleplerini yaptı.
Ancak Obama, görevi bıraktığında 8 yıl boyunca aileye çalıştığını anladı.
Her başkanın 17 kişilik çok özel bir ekibi vardır. Obama'nın 17 kişilik ekibinin 15'i Rothschild ailesine gönülden bağlıydı.
Trump, bu ekibin tümünü diskalifiye etti.
Türkiye için SİLAHIN yanısıra ekonomik kriz de tetiklenmek istenecek! BUSH'a yapılanın benzerini bu kez Pentagon bize yapmaya çalışacak… Bu da planlarının içinde! Almanya'nın kararı ilk işaret!
Katar'ın Amerika'nın ağır ablukasına karşı güçlü durmasının tek nedeni, 150 ülkenin merkez bankasından daha güçlü bir bankaya sahip olmasıydı. Resmi olarak açıklanmasa da, Katar'ın döviz rezervi 1 trilyon dolar. İngiliz fonlarının tümü buna dahil değil. Yani çok çok güçlü bir mali görüntüye sahip. Bunun gücünü de ABD destekli 4 ülkenin ablukasından hiç zarar görmeyerek çıkmaya başlamasıyla gördük. Katar hiç geri adım atmadı. Bırakın geri adım atmayı, atak bir strateji sergiledi.
Türkiye finansal olarak çok güçlü bir ülke. Yine de daha dikkatli olmakta fayda var! Çünkü planların içinde PARA var!
Silah zaten ilk sırada!
Maçı kime kazandıracaksak en az onlar kadar kazanan olmalıyız!
Bu güç de akıl da bizde fazlasıyla var.
Onlar düşünsün!

NOT: Yakında içerde olması muhtemel gelişmeler bu denklemin sonucu! Bir de şu var! Pentagon İPEK YOLU'nun son durağı olan İTALYA'yı aldı! Yolun ilk taşı olan Afganistan'da zaten var.
Pakistan'da da YARGI DARBESİYLE ülkeyi ele geçirdiler… Türkiye için planları yok demeyin… Düşünün!


Takvim
2 Ağustos 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;