SİYASET

Ergün Diler : Yine onlar!

Tarih
30 Ocak 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

30 Ocak 2015

Dünyayı
anlamak, kimin kimle mücadele ettiğini çözmek için ciddi ve özenli adımlarla gitmek şart! Aslında aktörler çok fazla ortaya çıkmadığı için görünmüyor!
Yoksa kimsenin bir yere gittiği yok! Kavga sürüyor!
Birkaç gündür bizim BASIN , Yunanistan'da iktidara gelen SİRİZA'nın RADİKAL SOL lideri genç Aleksis Çipras ile ilgili haberler yapıyor!
Yere göğe koyamıyorlar!
Birçok ülkenin çok önceleri aldığı basit kararları bile cilalayıp pazarlamaya çalışıyorlar!
Bizde böyledir! Kim neden getirilir, neden götürülür anlamayız! Her şeyi kendi içinde değerlendirme gibi bir kısırlığımız vardır! Okuyuculara da bunu vermeyi görev biliriz!
Oysa dünyada hiçbir şey kendi KOORDİNATINDA oluşmaz! İtici bir güç vardır! Biz ıskalarız, görmeyiz! Ülkelerarası İTİŞ- KAKIŞIN sonucu olarak rejimlerin, ekonomilerin, orduların, politikaların, liderlerin değişeceğini anlamakta zorlanırız! Ama gerçek budur! Belli merkezlerin kavgası hem bizi, hem bölgeyi etkiler! Sadece bizi de değil her yeri! Mesela Fransa! Kimse bu kavgadan yara bere almadan kurtulamaz!
Eğer dünya üzerinde bir oyuncu olarak iddianız varsa kesinlikle karşı durduğunuz cephenin saldırısına uğrarsınız! Hiçbir şeyin tesadüf sonucu olmadığını bildiğimiz anda işimiz kolaylaşır! Bir müfettiş gibi olayların üzerine gidip çözmekte zorlanmayız!
Fransa'nın başına gelen de buydu!
Operasyon için dünyada belki ilk ben "Bu işin arkasında CIA!" var diye yazdım! Bu şekilde birkaç yazı yazsam da ASIL YAZMAM GEREKENİ yazacak zamanım olmadı!
İşin rengi burada çözülüyordu çünkü! Ama dediğim gibi bizler, BİZİ UYUTACAK BİLGİLERİN IŞIĞINDA gittiğimiz için gerçekle aramıza mesafe koyuyorduk!
Charlie Hebdo saldırısı Türkiye ve dünyada günlerce manşetlerde kaldı! Gerçekten büyük katliamdı! Ancak ilk saniyeden itibaren ihale İSLAMCI TERÖRİSTLERE kaldı! Birileri İslam'la terörü ısrarla yan yana getirmek istiyordu!
Amacı neydi!
Tetiği çekenler bilmeden başka bir amaca mı hizmet ediyordu?
Hedeflenen başka bir nokta mı vardı?
Hollanda'da "Quote" isimli bir ekonomi dergisi var! Bu dergi bize pek yansımasa da CHARLIE HEBDO saldırısından sonra işin parasal kısmıyla ilgili bir haber yayınladı! Haber çok ilginçti! Ve aile içinden bilgi veriyordu!
Bütün aile üyelerinin hazır bulunduğu bir yemekli toplantıda Baron Edouard de Rothschild karşısında oturan yeğeninin sözlü çıkışına şahit oluyordu! Yeğen Rothschild "Eğer biz bu yayını satın alırsak dedelerimizden bize kalan mirası çiğnemiş olacağız!
Sahibi olduğumuz yayınla rengimizi ortaya çıkaracak ve gereksiz yere hedef olacağız! Bizden önce hiçbir büyüğümüzün yapmadığını yaparak büyük bir hataya imza atıyoruz! Gelin, bundan vazgeçelim" diyordu!
Genç Rothschild bunları demesine diyordu ama AİLE KARARI ile o yayın satın alınıyordu!
Bu gazete Liberation'du!
Yani! Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük KAPİTALİ olan aile, SOL'un Fransa'daki kalesini satın alıyordu! Patron artık Edouard de Rothschild oluyordu! SOL bilmeden BARONLARIN arkasından yürüyordu! Herkes de uyuyordu! Film böylece gidiyordu!
Şimdi Yunanistan'da ABD'nin desteğiyle iktidara gelen SOLCU Aleksis Çipras da böyleydi! "AVRUPA BİRLİĞİ ile yani Almanya-Fransa ile mücadele etsin! O cepheyi çökertsin" diye bir başka güç tarafından itiliyordu! Büyük kavganın küçük sonuçlarındandı!
Dediğim gibi biz olaylara böyle bakmayı hem bilmez, hem sevmezdik!
Fransa'da Liberation gibi başka gazete ve televizyonların da arkasında bu aile ve akrabaları vardı! Pekçoğu açıklanmıyor, bazılarının ise izleri bulunmuyordu! Oysa çark böyle işliyordu! Yayınlar ve seçilen müdürler, MEDYANIN aslında kime ait olduğunu ortaya koyardı! Türkiye'de şu an TÜRK GÖRÜNÜMLÜ BAZI YABANCI PATRONLARIN olması gibi!
Charlie Hebdo'ya yapılan vahşi saldırıdan sonra bizlerin gözünden kaçan bir olay yaşandı! Çok üzerinde durmadığımız önemli bir destekti bu!
Liberation ölen arkadaşlarının anısına, fikir hürriyeti adına, özgür düşüncenin yaşaması adına CHARLIE HEBDO'nun özel sayılarını bastı!
4-5 milyon dergiyi bastığı gibi dağıttı da! Ve bu özel sayı Liberation'un yazı işlerinde baskıya hazırlandı!
Liberation'un GİZLİ yayın müdürü kimdi?
Evet! Patron olan ailenin en etkili üyelerinden Philippe de Rothschild...
Bu isim onay vermeden hiçbir şey baskıya gidemezdi! Patron aynı zamanda yayının da başındaydı!
Peki, Liberation gibi SOL bir yayının sahibi olan Rothschild ailesi neden Charlie Hebdo'ya sahip çıkıyor, sınırsız destek veriyordu!
İşte olayları tartışırken bizlere gösterilmeyen kısım buydu!
Gizli FİNALİ sakladığınız zaman olayı asla ve kat'a doğru analiz edemezdiniz! Buradaki gibi yani! Liberation gibi saygın bir gazete, fikir hürriyeti için destek vermiyordu!
Böyle bir dertleri hiç yoktu! Bizde buna destek verenler gibi!
Desteğin arkasında başka bir GİZEM vardı! Çünkü Liberation'un sahibi olan AİLE aynı zamanda Charlie Hebdo'yu da satın almıştı!
Hem de ne zaman biliyor musunuz?
Saldırı gerçekleşmeden tam BİR AY ÖNCE! Tıpkı Liberation'un alınmasında yaşanan tartışmaların bir benzerinin olmasına rağmen ailenin büyükleri İSLAM DÜŞMANLIĞININ TAVAN YAPTIĞI DERGİYİ ALMAKTA bir sakınca görmedi!
Tabii bu saklandı!
Saklı kalacağı hesap edildi!
Ama gerçeklerin zamanla ortaya çıkmak gibi kötü bir özelliği vardı!
Bu ailenin sahibi olduğu TOTAL şirketinin de POS BIYIKLI CEO'su Christophe de Margerie, Moskova'da havalimanında geçirdiği trafik kazası sonucu ölmüştü! Fransa'nın Rusya ile yakınlaşmasını isteyen aileye birileri ceza kesiyordu! Aile de kendi aklıyla ve imkanlarıyla Müslümanlar'ı TERÖRİST göstermek için çırpınıyordu! Amerika'nın ayrı, Fransa'nın ayrı, Rothschildler'in ayrı hesabı vardı! 1500'lerden beri dünya BANKACILIK sitemini kuran ve yaşatan aile her şeyi istiyordu! Yalnız bunun içinde MÜSLÜMANLIK ve MÜSLÜMANLAR yoktu!
Bunun için uğraşıyorlardı!
Osmanlı'dan sonra Türkiye'yi de yıkmak istiyorlardı!
Dünyada bütün bunlar olurken ve saldırılar kapımıza dayanmışken, kimin kimlerle ortaklı kurduğunu görüyor musunuz?
Bizden görünenler KARİKATÜRE sahip çıkıp "ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ!" diye haykırdılar!
Emin olun onlar da kime çalıştıklarını bilmiyorlardı!
Oyunu kuran kendini göstermiyordu çünkü! Uyanık olun!
Yazacak çok şey var ama! İşi kişiselleştirmek istemem! AKLI olanları dinleyin ve izleyin!
LÜTFEN!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;