DÜNYA

Ergün Diler : Yeni sistem

Tarih
21 Temmuz 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
21 Temmuz 2014...

İsrail, hiç durmadan Gazze'ye bomba yağdırıyor! Savunmasız Müslümanlar sokak aralarında, saklandıkları derme çatma evlerin içinde başlarına yağan bombalarla baş başa! Hiç kimse sesini çıkarmıyor!
Kimse yardıma gelmiyor! Kınayan yok! İsrail'e tepki gösteren yok!
Çocukların üzerlerine ÖLÜM yağarken MEDENİ DÜNYADAN "ÇIT" yok!
Peki, neler oluyor Ortadoğu'da?
Türkiye'nin ÇİN'den füze sistemi alamaya kalkması, Putin'in ROTHSCHILD'leri ülkeden kovması, Çin'in UKRAYNA'dan tarım arazisi kiralaması, Almanya'nın Kiev için topa girmesi, Kürtler'in petrolü Ceyhan'da denizle buluşturması, Malezya uçağının füzeyle Ukrayna'da düşürülmesi ve yüzlerce masum insanın ölmesi, o saldırıda "Hedef Putin'di" iddialarının gündeme gelmesi, Obama'nın resmen geri çekilip olayları izlemesi, Yahudi medya kuruluşlarının GAZZE'deki tavırları nedeniyle kınanması, hiçbir ARAP ülkesinin RAMAZAN'da yaşanan katliama ses çıkaramaması... Ve daha birçok detay...
Belli ki dengelerde bir değişim ve dönüşüm yaşanacak!
Olayları parça parça değil de, bir bütün olarak ele aldığımızda karşımızda ne bulacaktık?
Galiba herkesin kafa yorması gereken soru buydu?
Ritmi bilmez ve yakalamazsak işimiz zordu! Sadece bizim değil herkesin!
Ama görünen o ki TÜRKİYE artık bölgedeki değişimlerin ta göbeğinde!
Bizim atacağımız her adım artık sadece bizi değil milyonlarca MÜSLÜMAN'ı da etkileyecek! Çünkü Ankara'dan başka böyle bir iddiası olan ve öne çıkan bir devlet yok! Suud Hanedanı Starbucks ülkelerine geldiği zaman HAREMLİK-SELAMLIK uygulaması yaptırmış ardından da şirketin logosundaki DENİZKIZINI kaldırtmıştı! Hassasiyetleri pek yüksekti!
Ancak o yönetim, Filistin'de bombaların altında can veren çocuklar için hiçbir hassasiyet gösteremiyordu!
Bir çizgi kahramanı DENİZKIZI kadar değeri yoktu! İsrail bombaları o logo kadar rahatsızlık vermiyordu!
Sadece Türkiye vardı! Bundan sonra da sadece Türkiye olacaktı!
Hesap neydi? Rahatsızlık nereden kaynaklanıyordu? Bombalar patlarken bunların da cevabı olması gerekiyordu!
Bulmaya çalışalım bakalım!
Çin, dünya Gayri Safi Milli Hasılasının yaklaşık yüzde 10'unu karşılıyordu! Yani Çinliler'in bir yıl içinde ürettikleri mal ve hizmetler dünyanın yüzde 10'una denk geliyordu! İyi bir rakamdı ancak Amerika'nın oldukça gerisindeydi! ABD ise dünyada yaklaşık yüzde 24'lük bir oranda yer tutuyordu! Rakipsizdi!
Denge böyle kurulmakla birlikte ÇİN'in ürettiği ARTI PARALAR da ABD Bankalarında ve tahvillerindeydi! Pekin, Dolar'a ruh veren bir güçtü aynı zamanda!
Yakın dönemdeki krizlerden sonra özellikle dünya bankacılık sistemini elinde tutan BİRKAÇ AİLE dağıtımda adil olmadı! Paralarını aldıkları devletlere beklendiği ölçüde geri dönüşüm sağlamadı! Umutsuzluk ve mutsuzluk baş gösterdi! Çin de bu şikayetlerin odağındaki ülkelerdendi!
Garip şeyler oluyordu! WallMart Meksika'da çok daha fazla kazanıyor, UNILEVER Endonezya'da rekor kırıyordu! Çin dünyanın en büyük KÖMÜR, ÇELİK, ALTIN üreticisiydi!
Aynı zamanda bunları tüketendi de!
Özellikle finans piyasalarını elinde tutan ailelere karşı ULUS DEVLETLER yavaş yavaş bayrak açmaya başlamıştı!
Putin bu işin en önde giden ismiydi! Bu ailelerin kurduğu sistemde kendilerine yer olmadığını biliyor ve gereğini yapıyordu! Her ne kadar ismini ünlü ekonomist Jim O'Neill verse de perde gerisinde Putin'in aklı vardı! BRIC böyle doğdu! Güney Afrika'nın da girmesiyle BRICS ismini aldı! Yani Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika'nın baş harfleri yepyeni bir model ortaya koyuyordu!
Bu devletlerin bir araya gelerek oluşturdukları model IMF ve DÜNYA BANKASI gibi önemli birkaç Yahudi ailenin kurduğu sistemden çıkılması demekti! Çünkü bu ailelerin yarattıkları sistemde PARA siyasi gücü de beraberinde getiriyordu! Bu nedenle PARA ile her türlü operasyonu yapma şansınız oluyordu! Para'nın sözü geçtiği için MİLLETLER ya da DEVLETLERİN bir önemi yoktu!
Bu yeni sistem İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kurulan ÇATI'nın çökmesi demekti! BRICS ülkeleri de ÇİN'in yanında yer aldığı anda KÜRESEL üretimdeki pay yükseliyordu! Çin'in dışındaki Rusya, Hindistan, Brezilya ve Güney Afrika'nın rakamları üst üste geldiğinde bir yüzde 9'luk oran ortaya çıkıyordu! Çin'i de eklediğinizde ABD'in karşısında bir güç oluyordu! Hem de ciddi bir güç! Bir de isim babası olan ekonomistin MİNT ülkeleri dediği Endonezya, Güney Kore, Meksika ve Türkiye BRICS'e geldiğinde DÜNYA TAM ORTADAN İKİYE AYRILIYORDU!
Yeni bir paylaşım yeni bir sayfa yani!
Bu bölüşümün önünde maalesef PARA SİSTEMİNİ kuran ve yaşatan birkaç aile vardı! Başı da Rothschild'ler çekiyordu! Bu tablonun değişmesi onların sonu demekti! Kurdukları sistemle topladıkları paraları istedikleri gibi kullanıyor ve bu onlara sınırsız bir güç veriyordu! Bizim telaffuz edemeyeceğimiz MİKTARLAR onlar için sadece kağıt üzerindeki rakamlardı!
Transfer olan aslında para değil sayılardı!
Garip gelecek ama bundan rahatsız olanların başında da ABD geliyordu...
Ama içlerindeki taşların ayıklanması gerekiyordu! Bence her ne kadar çatışma görüntüsü de olsa ABD çift taraflı oynuyordu! KIRIM'da Rusya'nın karşısındaymış gibi yapıp gerçekte olanlardan rahatsızlık duymadığını belli ediyordu! Obama da NETANYAHU'nun yüzüne karşı ağzına geleni söylüyor, ancak kameraların ve basının önünde tersine bir tutum takınıyordu! Takınmak zorunda kalıyordu! Son günlerde ZEHİRLİ ÖLÜM haberleri boşuna çıkmıyordu! Bir güç resmen OBAMA'yı tehdit ediyor ve gazetelerden de mesaj veriliyordu!
Aynı şekilde burada da biri Erdoğan için kabus gibi tweet'ler atıp resmen tehdit yağdırıyordu!
Neyse...
Dün olduğu gibi ABD ve Rusya yine paylaşımda büyük dilimi alıyordu!
Destekleyici unsurlar da peşpeşe bulunuyordu! Enerji ihtiyacı nedeniyle Ruslar Çin'i kontrol altına almıştı bile!
Zaten büyük tüketici Amerika'ydı!
Nerede ne üretiliyorsa "emen" oydu!
Sıkıntı PARA kısmındaydı! Bundan güç alan ailelerin sınırlanması gerekiyordu! Devletler de bu insanlara çalışmaktan yorulmuştu!
Putin, Ankara'yı BRICS konusunda gereken şekilde aydınlatmıştı! Çok istekli ve davetkardı! Zaten Ankara IMF'yi göndererek ilk adımını atmıştı!
BRICS olur muydu bilemem ama Türkiye başka bir oyuncu olarak sahnede yer alacaktı! ABD bir yanda, BRICS bir yandaydı! Bir de MÜSLÜMAN ÜLKELERİN petrodolarlarının tutulacağı bir havuz gerekiyordu! Bunun Rothschild gibi ailelere terk edilmemesi şarttı! Galiba Türkiye paylaşımda TAM ORTADA durarak finans depolama merkezi gibi bir role soyunup üçüncü bir yol açacaktı!
Bu sistemde bölgedeki ENERJİ trafiğinden gelecek olan paraların toplandığı yer de İstanbul olacaktı! Bu hesaba İsrail de dahildi! Onlar da GAZ satışını bizim üzerimizden yapacaktı!
Türkiye hem büyüyecek hem de bölgeyi zenginleştirecekti! Durum böyle olunca da Türkiye'nin ABİ'liğinde hiçbir kavgaya yer kalmayacaktı!
Filistin'de kimsenin burnu bile kanamayacaktı! Ama bir el düğmeye bastı ve 3 İsrailli'yi öldürdü! Ondan sonra ortalık karıştı!
Bu nedenle atılan o bombalar bir nedenle Türkiye'ye atılıyor!
Ortadoğu'daki karışıklık hem Ankara'nın küresel rolünü yerine getirmesini engeller, hem de trafik polisi gibi görev yapmasının önüne geçer!
Küresel dengelerin de sarsılmasına yol açar! İşte tam da bu nedenle FİLİSTİN'e bomba yağdırıldı!
TÜRK BAYRAKLARIYLA son yolculuğuna uğurlanan masum çocuklar bizim orada olduğumuzu ilan ediyordu!
Paranın baronları bunları görecek kadar akıllıydı!
Artık MÜSLÜMAN dünyaya bir şey satmak istediğinizde ANKARA'nın onayı aranacaktı! Afrika'ya inmek için vize buradan alınacaktı!
Filistin'e BOMBA attıranlar bunun engellenmesi için çırpınıyordu!
Bizim içerideki YABANCILAR İsrail'e toz kondurmazken JIM O'NEILL bir söyleşide şunlardı söylüyordu: Wall Street artık dönemini kapatmak üzere! Yaptıkları yanlarına kar kalmayacak! Sistem değişecek ve bunlar altında kalacak!
İsrail'in, Filistin'i tarihten silme olasılığı olmadığına göre, Müslümanlar'ı tümden yok etme ihtimali bulunmadığına göre olaylara böyle bakmakta fayda var!
Bir de PARALEL neden Müslümanlar'ı PROTESTANLAŞTIRMAK istedi acaba?
Bu yeni sisteme yenilmemek için olabilir mi? Görevleri bu olabilir mi?
Düşünelim bakalım!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;