SİYASET

Ergün Diler : Türkiye nereye!

Tarih
29 Temmuz 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
Cevap bekleyen sorular bitmiyor!
Kimin kiminle nerede ittifak kurduğu hala muamma!
Bizler cevapların peşinden koşarken DEVLET büyük temizliğe kalkıştı. Hızla yol alınıyor. Jet hızıyla hem de... Bu da soruları beraberinde getiriyor!
Küçük adımlarla gidelim...
15 Temmuz kalkışmasından sonra kesin ve net olarak kaybeden kim?
PARALEL YAPI!
Ordunun içindeki, sermayenin içindeki, bürokrasinin içindekiler ortaya çıktı. Ve çok hızlı tasfiye başladı... Sırada SİYASETİN içindekiler var! Oraya doğru gidiyoruz...
Peki ortaya çıkan başka önemli sonuç ne?
Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçek Atatürkçü askerler tarafından korundu!
Paralel aslında milletle birlikte milletin ordusuna yenildi!
Kaç defa "Kullanılıyorsunuz!
Kullanılan günü geldiğinde kenara atılır!" diyordum, kızıyorlardı. Şimdi durum tam da bu! Obama'nın arkasından SELFİE çektirmekle bu işler olmaz. Türkiye, onlar söylemese de, AMERİKA'nın kalbidir.
Darbe başarılı olsa Pensilvanya'nın gelip oturacağını mı zannettiniz! İlk iş Pensilvanya'nın tasfiyesiydi! Ama bunu söyleyince düşman biliyorlar. Oysa ben bu milletin içten duygularıyla kurulan bir yapının kendi DEVLETİMİN EMRİNDE olmasını isterdim. Biz de yapamadık, onlar da istemedi!
Neyse Açalım biraz...
Amerika'da bazı isimler şunları söylüyor:
"TÜRK derin devletinin en önemli bölümü Rothschild ailesi tarafından desteklenmektedir. Bu birimin en güçlü ağı ise Türk ordusunda yer almaktadır.
Bu yapı İsrail'e yakındır. (Tabii İngiltere'ye...) Atatürk'ü kendi çıkarları için kullanan bu yapının Atatürk'le bir ilgisi yoktur. Atatürkçüler de bunu bilmez!
Türk-Amerikan Konseyi ve ona bağlı birçok dernek de bu birimin uluslararası faaliyetlerini organize eder. Şimdi bu grubun en önemli üyesi bir GENERAL (ismini yazmıyorum) tutuklandı. Bu general 2 yıl İSRAİL'de görev yaptı. Bu grubun başındaki isimlerdendi. Paralel ile ilişkisi yoktu! Ortak çıkar vardı! Bu general ATATÜRKÇÜ düşünceleriyle sivrildi. Aslında korunma ve farklılık elde etti.
Bunu biliyordu. Yürüdü gitti! Çok kişi bilmese de GENELKURMAY BAŞKANI'ndan fazla etkisi vardı. Son dönemdeki Rothschild bankalarına bakıldığında çok fazla para hareketi görülecektir.
Tutuklanan çok kişi de bu hareketliliğin içindeki isimlerdi. Para trafiği 10-17 Temmuz arasındaydı! Aslında parayı alanlar ve gönderenlere baktığımızda olay çok net ortaya çıkıyordu..."
Devam...
Yine Amerika'dan...
"Türkiye'deki darbe teşebbüsünde bulunanlar arasında çok özel birim vardı.
NATO'ya ait NRDC, yani NATO Hızlı Konuşlandırılabilir Kolordusu'nun Türk komutanları, darbe girişiminde başarısız olunca her şey tersine döndü. Whatsapp'tan da iletişim sağlayan bu grubun logosunda Yurtta Barış Dünyada Barış yazıyordu. Peki bu birimin başarısız olmasına en büyük etken neydi? Öncelikli olarak Gülen'in polisteki birimlerinin NATO Hızlı Konuşlandırılabilir Kolordusu'nun Türk komutanlarına hızlı veri aktaramaması. Gülen'in en güvendiği birimin büyük hata yapması, darbe girişiminin başarısız olmasına neden oldu..." Peki bu birimin LOGO'sunu bilen var mı?
İyi bakın!YURTTA SULH KONSEYİ olarak yola çıkan NATO'cular neyi simge olarak kullanıyor!
BOĞAZ KÖPRÜSÜ'(ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ) değil mi?
Aynen öyle. Yani tanklar ve askerler tesadüfen oraya çıkmadı! Bir AKIL onları gönderdi. Yapılması gerekenleri de söyledi!
Bir de logodaki slogana DİKKAT edin: Yurtta Sulh Cihanda Sulh...
Filmi sahneye süren akıl İLETİŞİM konusunda sınıfta kaldı. Bu aksama ile GÜLEN-CIA ilişkisi ortaya net olarak çıktı. Polisteki PARALELLERİN işini yapamaması DARBEYİ durduran bilmediğimiz ilk nedenlerden biriydi!
Şunu biliyoruz ki DARBELERİN birden fazla sonucu olur. Hele karşımızdaki NATO ise durum daha da farklıdır. Bir HALK DESTEĞİ yoksa DARBE olmaz. Halkın sokağa çıkması için bir neden yoktu! Ama darbeciler düğmeye bastı. Geziciler'i yanlarında bulma ihtimali zayıftı. Çünkü bunun için hazırlık yapmamışlardı! Önceden bir yönlendirme yoktu! Asker içindeki ÇATIŞMAYI ve BÖLÜNMEYE GÖTÜRECEK yolu açmak istediler mi? İstediler. Bunun için SAHTE EMİRLERLE ve ALGI ile yürüdüler...
Bizim gördüğümüz ilk ve temel neden buydu!
Peki DARBEYİ HAZIRLAYAN AKIL başarısızlık(!) halinde neyi amaçlamıştı?
Öyle ya bir taşla birden fazla kuş vuracak insan, vuramadığı KUŞ'la nasıl bir sonuca gitmek isterdi?
İşte burası bence DARBENİN kendisi kadar önemli...
Darbe başarılı olsaydı Amerika MISIR üzerinden, SİSİ üzerinden Afrika'yı Türkiye'ye, yani Washington'a bağlayacaktı. Başarısız olunca ne olacaktı?
Sanırım önemli soru bu? Benim gördüğüm burada da istedikleri sonucu alıyorlar gibi...
Öncelikle BAŞARISIZ DARBE GİRİŞİMİ ile Ordu içindeki belli güçlere yaslanan ATATÜRKÇÜLER ve CEMAAT tasfiye edildi. Bunu tahmin etmek zor değildi. Ardından ORDU ile Erdoğan arasında, Erdoğan ile millet arasında muazzam bir yakınlaşma oldu.
Herkes Erdoğan'ın etrafında etten duvar ördü. Erdoğan da bir dönem sonuna kadar sahip çıktığı dostları (cemaat) ile defans yapmaktan hiç vazgeçmediği gruplar arasındaki farkı gördü. Asıl düşmanın, yanına SECCADE ile gelenler olduğunu fark etti. 15 Temmuz Türkiye'ye acı da olsa kendine gelme fırsatı verdi. Kökü dışarıda olanlara GÜVENMEMEYİ öğretti. İslam'la kandırılmamayı öğretti. Müslüman görünümlü ajanların DEVLETİ ele geçirmek için kılıktan kılığa girdiğini öğretti. Ama bence en önemlisi 15 TEMMUZ düne kadar kötü ve katı yüzünü gösteren DEVLETİN muhafazakarlarla barışmasını sağladı.
Son tahlilde DEVLET "Ben Müslüman milletimin yanındayım!" dedi. Bu millet de devletine ölümüne sahip çıktı! Bu nedenle KALKIŞMA havada kaldı. Sonuç alamadı.
Tercih cemaatten, NATO'dan ya da Amerika'dan yana değildi.
17 Aralık'ta burada biten bir YAPI'nın Amerika'ya hiç faydası olmazdı. O yapı üzerinden alacağı sonuç kalmamıştı.
15 Temmuz'dan sonra ANKARA HIZLA TÜRK İSLAMI'na yönelecekti.
HOCA AHMET YESEVİ ekolü benimsenecekti. Türkiye ORTA ASYA'da çok etkili olacaktı. Dedim ya Amerika'nın amacı RUSYA'yı frenlemekti. Dağıtmak ve küçültmekti.
Türkiye 15 Temmuz'dan başarıyla çıkınca Washington bunu aracılarla yapamayacağını gördü! Ortada dolaşan ARACI KURUMLAR ve KİŞİLER gidecek, etkili ve güçlü bir TÜRKİYE gelecekti. Amerika da küçük adamlarla büyük işler yapılamayacağını anlayacaktı.
Artık eşit iki ortak gibi konuşacaktı! Tabii biz istersek!
Ankara bunu bildiği için RUSYA ve diğer oyuncularla YAKINLIK kurmaya başladı. Artık bundan sonrası AMERİKA'nın problemi!
Ya bizi ortaklığa razı etmek için istediklerimizi verecekler ya da buralarda yalnız kalıp çok üzülecekler!

NOT 1: Devletteki değişimin işaretini Başbakan Binali Yıldırım ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNE düştüğü mesajla verdi! İYİ OKUYUN!
NOT 2: Eğer Türkiye Orta Asya'da yeniden at oynatacaksa Erdoğan dışında kimseye ihtiyaç yok. Bunu da yerli-yabancı herkes biliyor! DOLAR'a bakın yeter!


Takvim
29 Temmuz 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;