SİYASET

Ergün Diler : Terör koalisyonu

Tarih
11 Ağustos 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

11 Ağustos 2015

Ortalık
kan gölü...
Güneydoğu'dan başlayan kanlı rüzgar İstanbul'a doğru geliyor.
Bölgedeki iki güç, Türkiye'nin iki ucuna asılmış ANADOLU topraklarında bilek güreşi yapıyor... Gelin bugün değişik bir şey yapalım... Neler olduğunu anlamak için kısa kısa NOTLAR şeklinde gidelim.
Sultanbeyli'de polise sıkılan kurşun ve terhis olup evine dönmekte olan Mehmetçik'e açılan ateş ile zırhlı araçta 4 polisimizi şehit eden bombanın KARDEŞ olduğunu göreceksiniz!
Çok kanlı ve acımasız bir ittifakla karşı karşıyayız!
Koalisyon kurulamazsa, yani istedikleri olmazsa, bu daha da artacak!
Gidebildikleri yere kadar gidecekler...
Amaçları KAN üzerinden istedikleri siyasi tabloyu çıkarıp, Ankara'nın yönünü değiştirmek...
Neyse...
Biz, anlamayanlar ve anlamak istemeyenler için NOTLARIMIZA dönelim...
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgAmerika'ya bakalım... Geçtiğimiz günlerde yazdım.
Obama, İsrail'in ABD'deki gözü-kulağı, ayağı ve kalbi olan AIPAC'ı hesaba çekti. Önceki gün bunu daha da ileri götürdü. Beyaz Saray'a çağırdığı isimleri resmen haşladı. "İç siyasete burnunuzu sokmayın. Ben olsam da olmasam da artık burada işiniz zor. Ayağınızı denk alın. Bırakın bu lobi işlerini!" dedi... "Amerika için İsrail asla vazgeçilmez" ve "ABD'yi İsrail yönetiyor" diyenlere tokat gibi geldi bu sözler...
Yeni ORTADOĞU'da İsrail'e verilen küçük bir görev vardı.
Eski rolü önemliydi. Araplar'ın düşmanlığını çekmek ve bölgeyi karıştırmak gibi... Şimdi Türkiye var ve bölgede herkese ulaşacak!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgYıllarca "İsrail de kullanılıyor" dedik ama bize kızdılar. Dünya üzerindeki 15 milyon YAHUDİ dünyayı yönetiyor, milyarlarca insan ve bu kadar devlet izliyordu. Komik değil mi!
İsrail bile buna inandı.
Yeni rolünde çok fazla sesi çıkmayacak. Belki hiç duymayacağız... İlk kez bir ABD Başkanı, AIPAC'a ültimatom veriyordu!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgAmerika, Irak'a KÜRTLER'i bölgeden ayırmak için girdi. Bizi sevdiği için değil mecbur olduğu için Kürtler'i bize emanet edecekti. Yoksa bölgeyi elinde tutan AVRUPALI GÜÇLER, Kürtler'i Araplar'la kuracakları ittifakla ezip geçecekti.
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgObama, özel biriydi. "ABD, Afrika'ya inebilsin" diye seçildi.
Afrika'daki RA NT savaşları ABD'ye, Ferguson'a sıçradı. Fransız Dış İstihbaratı orada operasyon yaptı. ABD POLİSLERİNİN KAFASINA SIKTI! Suruç'taki IŞİD'in yaptığı iddia edilen saldırıdan sonra İKİ POLİSİMİZ BAŞLARINDAN VURULARAK ŞEHİT DÜŞTÜ!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgSaldırıları IŞİD yapmıştı ama PKK ve arkasındaki güçler DEVLET GÖREVLİLERİNİ hedef almıştı.
Elinde teskeresiyle memleketine dönen Mehmetçik ile polislerimizin IŞİD'le ne ilgisi vardı? Demek ki gelen emir üzerine PKK sahneye çıkmıştı!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgFerguson'daki çatışmanın bir benzeri İstanbul'da yaşatılmak istendi.
ABD Konsolosluğu hedef alındı.
Arkasından DHKP-C çıktı. Yani PKK da DHKP-C de Türkiye ve Amerikan karşıtı eylemlerde ortak olabiliyordu! ÜST AKIL, AVRUPA'ydı! Ve bu nedenle ortaklıkları şaşırtıcı değildi!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgÖzellikle TUNCELİ ve etrafında çok güçlü olan AVRUPALI İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ daha ortaya çıkmadı. Belli ki sıralarını bekliyorlardı. PKK adına hareket edenleri ne HDP ne de İmralı durdurabilirdi. Kimsenin buna gücü yetmezdi. PKK, Kürtler için, Kürtler'in hakkı için savaşmıyordu! TERÖR ÖRGÜTÜYDÜ ve arkasındaki güçlerin SİYASİ kazanımları için sahne alıyordu. Emir AVRUPA'dan geldiği için Türkiye sınırları içinde kimse bunları durduramazdı!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgBizde hastalıktı! Figüran bile olmayanlara önem verir, bunun için KANDİL'e giderdik. Komikti!
Ne söylediklerine bakardık. Oyun AVRUPA ile AMERİKA arasındaydı ve çok tehlikeliydi... Aynı zamanda çok kanlı... Türkiye kendi halinde kalamayacağı için bir tarafta olmak zorunda. Avrupa, Kürtler'i ayrı düşünüp bizi bölmek istiyor.
Amerika ise mecbur olduğu için hem bizim büyümemize, hem de Kürtler'le kucaklaşmamıza ses çıkaramıyor. Irak'a iki kez Kürtler'i korumak için girildi!
Unutmayalım!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgPeki neden Kandil bombalandı o zaman? Kürtler'le PKK aynı şey değil.
Devlet, Öcalan'ı dinledi. Dağdan inişi teşvik etti. Barzani'yle iş yaptı. Sınırlar kalktı.
İşadamlarımız Erbil'e aktı.
Demek ki bundan rahatsız olanlar vardı. Israrla bizi KÜRTLER'LE KAVGA ETTİRMEK İSTEYENLER VARDI! Kandil'e hakim olamadan bölgeye söz geçiremezdik! Bunun için olması gereken oldu!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgPeki Amerika ile ortak hareket ediyorsak yardım gelmez mi? Gelir!
Geliyordur da! Ama Avrupa 250 yıldır Ortadoğu'da. Sahte DİN BİLE İNŞA EDEN ADAM BUNLAR! Onlarca tarikat, cemaat ve İSLAMİ AKIM'ın içine girip yönettiler. Kaldı ki bölge devletlerinin hepsi bunların yanında.
BAAS rejiminin olduğu yerlerde ABD KARŞITLIĞI TAVAN yapar!
Bakın bölgeye. Amerika'nın haberinin olmadığı işler bile onlara havale ediliyor.
Amaç Amerikan karşıtlığı artarak devam etsin.
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgBizde de SOL sadece Amerika'ya karşı çıkardı. Tehlikenin de RUSYA olduğu söylenirdi. Devlet komünist arardı! Tam yakalayacakken Avrupa'ya kaçarlardı. Hiç Moskova'yı tercih eden KOMÜNİST yoktu!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgAmerika bölgedeki karşıtlığı yıkmak için eli mahkum Türkiye ile çalışmak zorundaydı. Yoksa her yere OBAMA renginde birini göndermek zorunda kalacaklardı. Ama herkesin ismi HÜSEYİN değildi ki!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgTürkiye, Kürtler'i kapsar ve PKK'yı bitirirse iki dünya savaşı çıkarmış olan Avrupa, bölgede üçüncüsünü çıkaracaktı. Başka şansı yoktu. Hem enerji, hem gıda, hem ticaret olarak yolun sonuna gelmiş olurlardı! Bunu beklemek yerine saldıracaklardı! İçerideki CHP koalisyonu onlara nefes aldırırdı!
Bunu isteyeceklerdi! Gereğini de yapacaklardı!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgİran'da da PJAK saldırıları arttı! Birileri İran'ı taraf tutmaya zorluyordu! "Ya ABD'nin ya bizim yanımızdasın" diyerek karar vermesini istiyordu! Avrupa'dan uzaklaşırsa PKK görünümlü, PJAK kıyafetli saldırılar artacaktı!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgIŞİD bir konsorsiyum. ABD kurdu, herkes elini soktu. Ne kadar bomba atılırsa atılsın asla ve kat'a yakın zamanda bitmez! Çok kullanışlı bir örgüt. Hem kralları, hem şeyhleri, hem Kürtler'i, hem Türkler'i, hem Şiiler'i rahatsız ediyor! Bölgenin mafyası! BARONLAR da kendi özel ekipleriyle işin ta göbeğinde! Bölgenin değişmemesi ya da son şeklini alması için kullanılacak! Bakalım kim kazanacak!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgÖcalan, Kürtler'in lideri.
Bölgedeki bütün Kürtler'i Ankara'ya bağlayabilecek tek siyasi isim.
Demirtaş ya da başka biri bunu yapamaz. O zaman tasfiye olması şart! Demirtaş'ın ya da bir başkasının parlatılması da operasyona dahil...
Avrupalı istihbarat örgütleri Öcalan'ı öldürüp kendi adamlarını geçirecekti.
Kendi adamları öldürüldü!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgPKK sonuçta hiçbir şey değil.
Arkasındaki güç önemli.
Bunlar 100 yıl önceki sınırların değişmesine, dengelerin bozulup Türkiye'nin parlamasına razı değil.
ABD ise eli mahkum Türkiye ile çalışmak durumunda.
Sykes Picot'un tarihin çöplüğüne gitmesi için Türkiye büyük olmak durumunda!
Avrupa buna çıldırıyor!
Acı çekilse de Türkiye büyüyecek.
Koca Osmanlı yıkılırken daha az acı çekilmedi. Her nimetin bir külfeti vardır.
Bu da coğrafyanın getirdiği kader!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgGenelkurmay Başkanı'na, MİT Müşteşarı'na saldırmalarının arkasında bu var. Öğretilen yanlışlar için değil de milli çıkarlar için çalıştıkları için hedef oldular!
Daha çok NOT var!
Ama iyice uzattık!
Olayları asla ve kat'a yerel düşünmeyin! Çünkü yıllarca oyuna bu nedenle geldik!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;