SİYASET

Ergün Diler : Son çıkış

Tarih
01 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
1 Ekim 2014...Artık yazı başına oturmak da kolay değil! İnanın neyi nasıl yazacağımı çoğu zaman düşünmekten yoruluyorum! Asla ve kat'a kimseye hakaret etmem!
Böyle bir görevim, böyle bir misyonum yok! Zaten işimizin tanımında da bu yok! Ama gazeteci olarak "Türkiye'de neler oluyor?", "Kim kiminle hesaplaşıyor?", "Kimler hangi güçleri arkasına alarak saldırıyor?", "Bölgede oynanmak istenen büyük oyun ne?", "Türk-Kürt kardeşliği kime zarar veriyor?" gibi onlarca sorunun cevabını bulmaya çaba harcıyorum!
Zaman zaman isim vermek zorunda kalsam da kimseyi TAHRİP etmek için bunu yapmam! Çünkü insanların aileleri olduğunu, anababalarının yaşadığını, çocuklarının yüzüne bakarken zorlanmaması gerektiğini düşünürüm! Sevmediğim ve hiç onaylamadığım kişilerle ilgili de bu hassasiyete özen gösteririm!
Ama New York'tan yazdığım bir yazı belli ki Fethullah Gülen'i ya da avukatını incitmiş. Yeni bir dava daha geldi!
Kaç oldu, kaça ulaşacak bilmiyorum! Ama açmaktan vazgeçmeyecekler sanırım!
Ama şunu da biliyorum ki ben de yazmaya devam edeceğim!
Çünkü yazılarımda karalama ve küçük düşürme yok! Hakaret hiç yok! Durum böyle olduğu halde rahatsızlık büyük! Galiba aralarındaki ilişkileri ortaya çıkardığım için hedef oluyorum! Oysa Türkiye'nin konuştuğu bir yapıyı anlatmaya çalışıyorum! Hükümeti götürme kararlılığındaki bir oluşumu kaleme alıyorum! Her kurumda özenle büyüyen ve değişik YERLERDEN emir alanları anlamaya çabalıyorum!
Haliyle içinde aktörleri olan bir alan! Ama yine de kimseyi incitmemek için azami dikkat gösteriyorum!
Şunu da biliyorum ki ülkemden daha değerli bir şey yok! Hepimize yetecek kadar oksijen olduğunu, kardeşlik türkülerinin yükselmesi gerektiğini, düşmanlık için içeride bir NEDEN bulunmadığını bilecek kadar aklım var, çok şükür! Ve burada, bu topraklarda yaşıyorum! Hangi cemaatin ne amaçla ve kimin desteğiyle kurulduğunu maalesef biliyorum! Onlar bilmese de fark etmese de bu ülkede kökü dışarıda olanların nasıl davrandığını ve yaşadığını çok uzun zamandır takip ediyorum! İlişkileri üzerinde seyahat etmeye de bayılıyorum! Kıtalararası düzeneği çözmeye zaman ayırmak ayrıca çok mutlu ediyor beni! Dediğim gibi işimiz gazetecilik sonuçta! Siyasetle uğraşmam!
Siyasilerle yakın ilişkiler kurmam! İş takip etmem! İhale kovalamam! Devletten çıkar peşinde koşmam, koşanı da hiç ama hiç sevmem! Manşetlerimi ve yazılarımı kimsenin emrine vermem!
Bu milletin ve ülkenin dışında!
Olay bu! Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileyecek halimiz yok!
Neyse...
Konumuza dönelim! Bölge karışık! Daha da karışacak! Oyun içinde oyun var! Birileri istese de istemese de bunlara kafa patlatıyoruz! IŞİD denilen örgüt bölgeyi temelinden rahatsız ediyor! Sarsıyor!
Öncelikli hedefi KÜRTLER! Daha sonra dizaynda son noktaya gelinince BAĞDAT merkezli yeni bir oluşumu ilan etmek!
IŞİD'i kuranlar şimdi bertaraf etmek için sırada bekliyor! Bütün cephaneliklerin anahtarını verenler şimdi bombalamak için yarışıyor! Tuhaf!
IŞİD'in içindeki İNGİLİZ-İSRAİL MERKEZLİ GÜÇLERİN çok ama çok tehlikeli bir oyunu var! Her türlü silahla buluşturdukları adamları Kürtler'e saldırttılar! İnanın daha bilinmiyor ama Kürtler'in bu adamlarla savaşma ihtimali hiç yok! Çünkü ellerindeki silahlar sadece büyük bir orduda olabilecek kadar etkili ve ağır! Bu örgüt de bu silahlarla hedef gösterilen RAFİNERİLERE hemen girdi! * Beyci Rafinerisi: Irak petrol ihracatının yüzde 50'si! * Musul Rafinerisi: Yüzde 7 (Üretim durdu) * Basra Rafinerisi: Yüzde 20 (Üretim durdu) * Samarra Rafinerisi: Yüzde 4 * Irbel Rafinerisi: Yüzde 5...
Yani Irak'ın Kürtler'in kontrolü dışındaki yerlere bunlar girdi ve aldı! Bunlara verilen emir böyleydi!
OYUN ÇOK KİRLİ ve TEHLİKELİYDİ! Özellikle İngilizler, Türkler'in Kürtlerle buluşmasından inanılmaz rahatsız! Bunun için IŞİD'e Irak'ın orta kesimlerindeki petrolü Suriye üzerinden Akdeniz'e ulaştırması görevi verildi! Bu bir test sürüşüydü! Eğer IŞİD bunu gerçekleştirirse o bölgede başka bir sayfa açılacaktı! Bu yapıldı! Hem de büyük başarıyla! Esad payını aldıktan sonra ülkesini otobana çevirdi! Özel tankerlerle alınan petrol AKDENİZ'e indi! BENDER BİN SULTAN'ın bulduğu ve perde arkasından yönettiği operasyonla ALICI- SATICI arasında köprü kuruldu! Bu şeytani bir plandı! Mesaj Kürtler'eydi! Türkiye ile yaşamak ve kardeşlik hukuku içinde zenginleşmek için sabırsızlanan Barzani ve Kürtler'in aklı karıştırılmak istendi! Ve şu mesaj verildi: "Bağdat yönetimi size yüzde 17 pay veriyordu ve siz bundan mutlu değildiniz! Haklıydınız! Alın size yeni fırsat! Irak'ın kuzeyinden Esad'ın topraklarından size bir alan açalım! Daha doğrusu toprak verelim! Esad koltuğunda kalmak için buna dünden razı! Siz de çıkardığınız petrolü ne Bağdat'a ne Ankara'ya sormadan denize ulaştırın! Böylece para sizin cebinizde kalacak! Zenginleşeceksiniz! Bir de kısa bir süre sonra BAĞIMSIZLIĞINIZI ilan edeceksiniz! Yetmez mi? Daha ne istiyorsunuz ki? Savaşmadan ülkeniz olacak! IŞİD'i de merak etmeyin!
Onların çaresine bakarız! Bölgedeki bütün Kürtler size akar, büyük olursunuz"
Böylece Türk-Kürt yakınlığı zedelenecek, araya giren fitne sonuç verecekti! Kürtler'i böylece bir daha bir araya gelmemek üzere ayıracaklardı! Güvensizliği ekip, kardeşlik ve ortak kader adına atılan bütün adımları boşa çıkaracaklardı!
Baktığınızda Türk, Kürt ve IŞİD olacak, kavga bunlar arasında yaşanacaktı! Hiç İNGİLİZ olmayacaktı! Daha sonra Şam ve BAĞDAT üzerinden kontrol edecekleri KÜRTLER'i kışkırtıp hataya zorlayacaklardı! Önemli olan TÜRKLER'den ayrı düşmeleriydi! Bu hamle hem Ankara'yı hem de Erbil'i bitirirdi! Bölgeyi içten içe kavururdu! Sünni Araplar'ın düşmanlığı, Şiiler'in husumeti ve Ankara'nın soğuk bakışı arasında KÜRTLER olamazdı!
Yaşayamazdı! "Bir şeyin kabul edilmesini istiyorsan fikrini karşındakininmiş gibi söyle!" derler!
İşte Kürtler'e de el altından bu yapılıyor! AVRUPA silah göndermek için sırada! Hatta "IŞİD'i yendiniz artık bu ülke sizin!" gibi seçenekler bile arka planda hazır bekliyor!
Bir de Amerika'nın planı var! Onlar da bunun tam karşısında! Rusya olanlara her zamankinden daha mesafeli! Çin görünmeden içinde! Fransa eski günlerinin hatırına sarılıyor ancak sonuçta zorlanıyor!
İngiltere ORTADA bir alanı kendi kontrol etmek istiyor! MUSUL'u kimseye vermek niyetinde değil!
IŞİD ve Kürtler onlar için APARAT! Hatırlayın MUSUL'u konferansla bizden alan ve yıllarca bunun için ince ince çalışan İNGİLİZ bir çırpıda bundan vazgeçer mi! Geçmez elbette!
Washington ise sadece ve sadece Suudi Arabistan'ı korumak derdinde! BENDER bu nedenle oyunun tam ortasında! Musul'un aşağısından itibaren alınacak toprakları merkezi BAĞDAT olacak şekilde kendine bağlamak istiyor! DEMOKRASİNİN şu an oralara gelmesi kimse tarafından istenmiyor! Şİİ saldırısına karşı SÜNNİ bir TAMPON derdinde! Washington da buna "hayır!" diyecek durumda değil! Paralarını aldıkları adamları hoş tutmak zorundalar! MISIR'da Müslüman Kardeşler tasfiye edilirken bu nedenle ses çıkaramadılar! Söylenmese de Erdoğan'ın MİLLETLE yürüyüşünden çok rahatsızlar! Korkuyorlar! Bu nedenle Kürtler'in Ankara'ya koşmasından sonra arada kendilerine zarar vermeyi önleyecek bir alan peşindeler!
İngiliz eski Genelkurmay Başkanı ile Petraeus'un dünkü sözlerini duyunca güldüm! IŞİD için 100 bin kişilik çok iyi askerlerden bir ordu kurulmalıymış ve yüzde 15'lik zayiat göze alınmalıymış!
IŞİD'in 30 dakikalık işi var! Ama ömrünü onları sahaya sürenler belirliyor! Bölge parçalanıp bölünmeler gerçekleşinceye kadar IŞİD yaşayacak! Sınırlar oturuncaya kadar mücadele sürecek! Suudlar'ın, İngilizler'in, Amerikalılar'ın şartları oluşuncaya kadar çatışmaya devam! Ankara ve Erbil bunu bilerek bir an önce birbirlerine sarılmalı!
Eğer Türk-Kürt kardeşliğini önlerlerse bölge ateş içinde kalır! Ve kimse bir daha gün yüzü göremez!
Köprüden önceki son çıkıştayız! Türk ve Kürt'ü ayırıp bölmek ve zamanla yutmak isteyenler var! Bu onların hesabı! Bizim de bir hesabımız olmalı! Bunu da kardeşlik üzerine kurmalıyız! PANZEHİR bu!
SUUDLAR'ın güvencede olduğu bir plana ABD asla "HAYIR!" demez! Bizim büyümemiz onların da işine gelir! Yoksa aradaki TAMPON bölgeyi başkası gelip doldurur ve içinden çıkamazlar!
Bütün hesap ekstrelerinin altında TÜRKİYE yazıyor!
Az şey mi bu!
Büyük Türkiye kurulacak! Kaçış yok!
Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • kompa

    01 Ekim 2014 15:56
    0 1
    sonu bu şekilde bağlamak zorunda kaldınız değilmi?hani her şey bitmişti?hani artık bizi durduramazlardı!her gün yeni şeyler öğrenip yeni şeyler yazıyorsunuz,işin basit olmadığını görüncede''şeytani akıl''diyorsunuz.bizler sizi sevrek takip ediyoruz ama resmin tamamını görmeden havalara girmeyelim dedim ben kaç kere.piyondan şah olmamıza daha en az 3 kare var.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;