DÜNYA

Ergün Diler : Putin'in intikamı

Tarih
11 Şubat 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

11 Şubat 2015

Bizim
için çok sıradan gibi duran hatta hiç ama hiç önemli olmayan haberler dünya üzerindeki büyük kavgayı gösterir.
Bu kavganın taraflarını ve nasıl yürüdüklerini bildiğimiz zaman iş daha da kolaylaşır!
Hem ülkemizi korur hem de büyük kavgadan ganimetle çıkmayı başarırız! Son aylarda Türkiye ve dünyada önemli gelişmeler oldu! En önemli olay Suudi Arabistan'ın petrol fiyatlarını indirmesi ve Kral Abdullah'ın vefatıydı! Kral Selman'ın tahta geçişi, Washington'ın adamı olan Bender'i görevden alması büyük sürprizdi! Ukrayna meselesi, içsavaşın ülkeyi bölmesi, herkesin dinlendiğinin tekrar anlaşılması, Charlie Hebdo vahşeti, Ferguson olayları, Afrika'daki MÜSLÜMAN görünümlü terörün üzerinden siyasi hesaplar yapılması, IŞİD'in Ortadoğu'da etkili ve kullanışlı bir güç haline gelmesi ve içeride PARALEL operasyonların hız kesmeden devam etmesi!
Bir de FAİZ LOBİSİNİN Ankara'da ittifak halinde POZ vermesi...
Farklı gibi duran bütün bu olaylar aslında en büyük kavganın cepheleriydi! En son olan ise HSBC'ye sızılmasıydı! Bu bankanın simgesel anlamı bizim tahminlerimizin çok üzerindeydi!
Bu son operasyon aslında eski ve büyük ittifakın sürdüğünü ortaya çıkardı!
Putin göreve gelir gelmez bu bankanın da sahibi olan Jacop Rothschild ve Soros'un aldığı bütün madenlere el koydu. Bu aileyi döverek attı! Petrol fiyatlarının inmesi haliyle Rusya ve İran'a darbe oldu.
Ama bu vizyona giren filmin ilk yarısıydı.
Belli ki devamında sürpriz vardı! Hazırlık ne içindi!
HSBC operasyonuna baktığımızda BARONLARLA Putin'in kavgasının sürdüğünü görüyorduk!
Oysa Putin'in Washington'a cevap vermesi gerekiyordu! Ama böyle olmad!
Herve Falciani isimli Monaco doğumlu bilgisayar mühendisi HSBC'ye sızdı.
Dosyaları ele geçirip Fransa ve Almanya gibi ülkelere sattı. Hemen peşine MOSSAD düştü! Falciani de bir el tarafından İspanya'ya kaçırıldı.
MOSSAD'ın hamlelerine rağmen hiç zarar görmedi. Çelik yeleksiz dışarı adımını atamayan Falcian, Madrid'de 8 koruma ile yaşamaktaydı...
İşin daha da ilginç tarafı, sızmayı yapan mühendisin arkasında PUTİN'in olmasıydı! Genadi Timçenko tanınmış bir Rus oligarktı! Putin ile St. Petersburg'da aynı spor salonunda judo yaparken tanıştılar. Zenginliğinin arkasında Putin vardı. Elektrik mühendisi olan Timçenko'nun Cenevre'de yılda 100 milyar dolarlık işlem yapan GUNVOR isimli şirketi vardı! ABD'nin kara para soruşturmasından bir gün önce şirketini sattı! Avrupa'nın pekçok yerinde işleri vardı. Petrolden, demiryolu işletmeciliğine kadar her şeyi yapıyordu! Belli ki daha önceden ele geçen HSBC belgelerini zamanı geldiğinde açıklıyordu! Devam...
Obama, Netanyahu'dan nefret ediyordu! Netanyahu buna rağmen kongrede konuşursa bu zafer olacaktı!
Amerika ile Rusya'nın el altından anlaştığını görenler İsrail kartını, yani Netanyahu'yu, öne sürdü!
Kongredeki CUMHURİYETÇİ senatörler Netanyahu'yu dinlemek için tatillerini kesti.
Beyaz Saray, demokratlar ve Rusya bir yanda, AB ile Cumhuriyetçiler diğer yanda! Tabii bir de Çin vardı! Çin tarihinin en büyük petrol alımını yaptı. 4 ay içinde 40 milyar dolarlık petrol aldı. Bir yıl içinde 150 milyar dolarlık petrol daha alacaktı! Kazancı şimdiden 100 milyarın üzerindeydi. Bunun için SUUDLAR'a memnuniyetini de iletti!
Ruslar'a da "Güçlü kalmalısın!" diyorlardı!
Amerika, Rusya'dan sonra yanına NÜKLEER güç olan Hindistan'ı çekecekti! Çin'i sınırlamak için bu şarttı! Bu arada Çin'in arkasında olan KÜRESEL SERMAYE de boş durmuyordu!
Baronlar, Suudi Arabistan Kralı Selman'ın yolunu açıyor ve oğlunu savunma bakanlığı koltuğuna oturtuyordu!
Prens Muhammed, İngiltere'ye gitmeden İngiliz gibi yetiştirilen biriydi! Bugüne kadar Suudi savunma bakanları Amerika'nın etkisi altındaydı, bu değişti! Bu sözler Columbia Üniversitesi Profesörü ve TIME yazarı Ian Bremmer'e aitti! Eski dengenin gelişerek devam ettiğini söylüyordu!
Petrol fiyatı düştü, tek kazanan Çin oldu! Arkada Amerika'yı frenlemek isteyen Londra vardı... Amerika'daki güçleriyle birlikte Beyaz Saray'a meydan okuyorlardı. Onların dışında bir imparatorluk kurulmasına izin vermek istemiyorlardı!
Burada Çin ve Türkiye çok önemliydi!
Türkiye hala kavganın sürdüğü bir alandı! Sonucu Ankara belirleyecekti!
Baharda Rusya'da GEZİ OLAYLARI planlıyorlardı... Ortalık karışacaktı! Rusya da askeri gücüyle net cevap verme durumunda kalacaktı...
Büyük Britanya, Ukrayna'ya (Avrasya'ya) yaslanmadan BÜYÜK olan tek devletti!
Ama ellerinin altında Türkiye vardı. Bu nedenle başka silaha ihtiyaç duymuyorlardı! Ukrayna, Avrupa ve Rusya için çok önemliydi! Rusya ile anlaşan ABD için de... Ama Londra, Ankara'ya bakardı! Buradaki gücüyle Kıbrıs ve Ortadoğu'da ÜÇGEN kurar ve içine aldığını eritir yok ederdi!
Bu gücün ellerinden çıkmaması için de çok şiddetle saldıracaklardı! PARA ve FAİZ büyük silahlarıydı!
Zaten yeterince adamları vardı! Yıkmak için geleceklerdi! Erdoğan'a şiddetle saldıracaklardı!
İçeriden yeni oyuncular toplamaya başladılar bile!
İttifaklarını genişletiyorlardı!
Hem cepheden, hem arkadan geleceklerdi!

NOT: Faiz ile ilgili açıklama yapanların temsil ettiği akım farklı görünse de birbirlerine benzemeseler de hep aynıydı! İsim vermek istemem ama hiç bu kadar net değillerdi! Hareket başlayacak!
Bunu ilan ettiler! Akıllı olalım!
Gelen sinyal Londra'nın!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;