SİYASET

Ergün Diler : Prensler savaşı!

Tarih
29 Ocak 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

29 Ocak 2015

Dün Suud Hanedanı'nı ve onları bekleyen tehlikeleri yazdım! SUUDLAR'la ilgilenmem belli ki bazı dostlarımızın çok hoşuna gitmiş!
O zaman bugün de aynı yerden devam edelim!
Çünkü YENİ OYUN Suudi Arabistan üzerinden kuruldu! Merkezde onlar, dolayısıyla MÜSLÜMAN alemi var! İşin bir yönü de Ankara'ya bakıyor!
Hep dediğim gibi ülkeler AKILLA büyür, akılsızlıkla küçülür!
Kral Abdullah ölünce yerine Salman bin Abdulaziz bin Abdul Rahman bin Faisal bin Turki bin Abdullah bin Mohammed bin Saud geçti!
Kardeşler arasında YAŞÇA büyük olan, tahta geçerdi!
Dün de yazdığım gibi KRALLARIN yolunu açan aile SUDAİRİLER'di!
Devleti kuran Abdülaziz, ülkenin tamamına hükmedebilmek için neredeyse her kabileden bir kadınla evlendi! En kritik evlilik, Hassa Al Sudairi ile yapılandı! Bu evlilikten Fahd, Sultan, Abdul Rahman, Nayef, Türki, Selman ve Ahmet dünyaya geldi! Fahd'tan sonra Selman da KRAL olarak tahta geçti!
Bu 7 erkek çocuk tahtın kaderini belirliyordu! Bunların desteğini alan yürüyordu! Bunun ilk örneği, Kral Faysal'ın 1960'lardaki mücadelesi ve bu '7'linin desteği ile önünün açılmasıydı!
Ölen Kral Abdullah, Selman'ın üvey kardeşiydi! Anneleri bir değildi!
Yani Abdullah Sudairi değildi! Bu nedenle ölmeden önce bu ailenin gücünü budamak istedi! Bunun için de kral olacak ismin bir KOMİSYON tarafından seçilmesini istedi! Kral Abdullah hayattayken Prens SULTAN'ı veliaht olarak gösterdi! AMA SULTAN ÖLDÜ! Daha sonra da bir başka ismi işaret etti! O da NAYEF'ti! Ancak o da ÖLDÜ! Bir güç SUDAİRİ ailesinden bir başkasını işaret ediyordu! Kral da olsan dediğini yaptıramıyordun!
Abdullah ölmeden birkaç gün önce de dünya ajansları ilginç bir haber geçiyordu! Zamanlama garipti! "Suudi Arabistan, Kuzey komşusu Irak'tan gelecek IŞİD tehdidi üzerine Çin seddini andıran dev duvarların yapımını hızlandırdı.
IŞİD'e karşı yükselecek duvar Turaif ile Hafar el Batin kentleri arasında yaklaşık bin kilometre uzunluğunda olacak..."
Yani IŞİD, bir anda SUUDLAR için tehlike oluvermişti! Kendi paralarıyla kurdukları örgüt şimdi kapılarına dayanmıştı! Çare de TEL örgüydü!
Bulabilecekleri başka yöntem yoktu! Çünkü AKLIN olmadığı yerde çözüm olmazdı!
Bir de sınırı tel örgüyle kapatırken AIR FORCE ONE, Riyad'a iniyordu! Obama, James Baker'ı da yanına alıp başsağlığı diliyordu! Üstelik First Lady başını örtmeyerek masajın en büyüğünü veriyordu! Peki ne oluyordu?
CIA eski analisti Bruce Riedel, 79 yaşındaki yeni Suudi Kralı Selman'ın, Alzheimer olduğunu yazdı. Bilgi doğruydu! Zaten bu nedenle önü açıldı!
Hasta olan birinin koltuğa gelmesi isteniyorsa belli ki üzerinden operasyon yapılacaktı!
Suudi Arabistan, sadece bir krallık değil dünya PETROL krallığıydı!
Yeni senaryo, Kral Abdullah'ın öldüğü perşembe gününden itibaren hayata geçirildi.
Selman'dan sonra tahta Veliaht Prens Nayef bin Abdülaziz el Suud veya Mukrin bin Abdulaziz el Suud geçecekti!
Mukrin, 1968 yılında Cranwell'deki İngiltere Kraliyet Hava Harp Okulu'ndan mezun olduktan sonra yine aynı okuldan askerlik bilimi üzerine yüksek lisans derecesi aldı. Prens, emekliliğine kadar Suudi Kraliyet Hava Kuvvetleri'nde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Nayef ise ABD'deki Lewis & Clark College'da siyaset bilimi okudu. 1985-1988 yılları arasında FBI'ın güvenlik eğitimlerine katıldı.
1992-1994 arasında Londra Emniyet Müdürlüğü'nün terörle mücadele timleri tarafından eğitildi!
Krallığın geleceğine bu iki isim karar verecekti!
Ya İngiliz ekolü ya da Amerikan modeli kazanacaktı! Çünkü Kral hastaydı! Amerika ve Avrupa arasındaki mücadele Charlie Hebdo ve Ferguson olaylarını saymazsak daha çok Rusya ve Çin üzerinden yürüyordu!
İki taraf kazanmak için sonucu değiştirecek oyuncu arıyordu! Bu nedenle her iki taraf da MÜSLÜMAN DÜNYASINI yanına çekmeye çalışıyordu! Birbirlerinin bileklerini bükmek için önce Ortadoğu'yu almaları gerekiyordu!
Ölen Kral Abdullah dışında, ne yeni Kral Selman ne de veliahtlar Suriye ve Esad konusunda ABDULLAH gibi düşünüyordu!
İran'a oldukça mesafeli olsalar da Esad ve özellikle petrol fiyatı konusunda Washington'un sözünden çıkmayacaklardı! Petrol fiyatları RUS RULETİNE dönmüş Moskova ile Tahran'ı bitirmeyi hedef almıştı!
Amerikan'ın İSLAM'ı yanına alabilmesi ve petrol üzerinden finansal operasyonlarla rakiplerini yıkabilmesi için SUUDLAR'a ihtiyacı vardı!
Rusya'nın Avrupa ile birleşmemesi, Merkel'in 20 maddelik anlaşmasına "Evet!" dememesi için zayıf düşmesi gerekiyordu! Yani BATI'nın kendi arasındaki yarışında kazananı Müslüman coğrafyası belirleyecekti!
Tabi i bunu bilen çok kişi yoktu!
Dolayısıyla İslam alemindeki kavgalar, bunlara yarıyordu!
Obama'yı Riyad'a gönderen AKIL, aslında İngilizler'den de korkuyordu!
Yanlarında gibi duran Londra'nın, cetvelle çizdiği bölgeden Washington'a karşı tarihi bir zafer kazanmasından çekiniyordu! Ortada hiç görünmese de PRENSLERDEN biri İngilizler'in elindeydi! Ve HANEDAN'ın her gün onlarca kez yaşadığı ÖLÜM TEHDİDİ kapının önündeydi! Çoğu kez bu tehdit gerçeğe dönüşüyor ve can alıyordu!
Mesela Veliaht Nayef CİDDE'deki EL KAİDE patentli bombalı bir saldırıdan kıl payı kurtulmuştu!
Kim saldırmış, kim kurtarmıştı?
Kurtaranın hesabı neydi?
İngilizler bu işin neresindeydi?
İngilizler, hem Alman-Rus-Fransız ittifakını önlüyor hem de Amerika'nın en güçlü olduğu yerde kendi PRENSLERİNİN yolunu açıyordu! AKIL OYUNLARIYDI yaşanılan!
Bu arada First Lady Michelle Obama da başı açık inerek "Burada bizim kurallarımız işler!" diyordu!
Bizim sözde TÜRK medyası ise SUUDLAR yatırım yapmaya gelince yaygara koparmaktan geri kalmıyordu!
Herkesin olduğu yerde bir TÜRKİYE yoktu!
Asırlarca yönettiğimiz yere inmemiz onların bize gelmesi engellendi! Bizim YERLİ GÖRÜNÜMLÜ YABANCI medya bu işin bayrağını taşıdı!
Müslümanlığın bayrağını taşıyacak olan Türkiye, bu nedenle dönüşü olmayan BATI'ya yöneltildi! Oyunu kimse göremedi!
En güçlü yanımız "ÖCÜ" olarak gösterildi!
Herkes de bu oyuna düştü!
Sonuçta Suudlar, birkaç aile ama Türkiye MÜSLÜMANLIĞIN BAYRAĞI! Onurlu taşıyıcısı! Kapımıza gelecekler!
Yeter ki içeride birlik olalım!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;