SİYASET

Ergün Diler : Paranın gücü!

Tarih
03 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

3 Aralık 2014

Etrafımız
gergin! Silah sesleri, terör örgütleri, enerji savaşları, darbeler, zulümler, işkenceler, bombalar, parçalanan ülkeler, finansal operasyonlar ve daha sayamayacağımız onlarca olumsuz gelişme! Hepsinin merkezi, merkezinde TÜRKİYE olan kara parçası!
Oyun etrafımızda! Dünyanın dengesini oluşturan AVRASYA ve ORTADOĞU'da sancılı bekleyiş var! Buralara DİŞ geçiren son sözü söyleyecek!
Kavga büyük! Bir yanda AİLELER, bir yanda ise DEVLETLER!
Herkesin bildiği gibi BANKACILIK dünyasının 4 atlısı vardır! Bank of America, JP Morgan Chase, Citigroup and Wells Fargo...
Bunun gibi enerji dünyasının da 4 atlısı vardı... Exxon Mobil, Royal Dutch/Shell, BP and Chevron Texaco... Bir de bunlara futboldaki deyimle TA NDEM olan yapılar bulunuyordu! Deutsche Bank, BNP, Barclays gibi...
4 büyük bankanın sahipleriyle AMERİKAN MERKEZ BANKASI'nın ortakları aynıydı!
8 aile vardı! Bunlar sahibi oldukları yapıları TAKİP edilmesi güç bir şekilde HİSSE oyunlarıyla dünyaya serpiştirerek GÜVENLİK sağlıyordu! ORTAKLIK içinde ortaklık kuruyorlardı! Rockefeller, Lehmans, Rothschild, Warburg, Lazards ve Schiff gibi aileler kurdukları ile istediklerini yapmaya çalışıyordu!
Aklımıza gelen gelmeyen bütün büyük markalar bunlara aitti! Mesela Exxon Mobil, Chevron Texaco, BP Amoco, Marathon Oil, Freeport McMoran, Quaker Oats, ASARCO, United, Delta, Northwest, ITT, International Harvester, Xerox, Boeing, Westinghouse, Hewlett-
Packard, Honeywell, International Paper, Pfizer, Motorola, Monsanto, Union Carbide and General Foods ROCKEFELLER'a aitti! Diğerlerini saymaya kalksam yerimiz yetmez!
Mesela Rockefeller ailesi CIA'nın tam da göbeğindeydi! Mesela CIA'yı buralara getiren efsane ajan DULLES'lar bunların kuzeniydi!
Zaten BARONLAR istihbarat teşkilatlarını yönetirdi! Bunu da çok severlerdi! Bütün bu zenginliğin olmasındaki diğer faktör MEDYA'ydı! TV, gazete, dergi gibi enstrümanlar PARANIN çoğalmasına hizmet ediyordu!
Devletler, milletler böylece soyuluyordu!
FED yani Amerikan Merkez Bankası geçtiğimiz yıllarda politika değişikliğine gitti!
Parasal genişleme ile dolar arzında patlama yaşandı!
Dünyada parasal yönden bir operasyon varsa, ardında FED vardı. Bu hamleden hemen sonra bu ailelerin sahibi olduğu 4 bankaya KREDİ verildi!
Kredi dediğim de 4 trilyon dolardı!
Gazeteler haber yapmadığı için fazla konuşulmuyordu! 4 trilyon dolarla dünyadaki her ülkeye operasyon yapardınız! Parayı alan 4 banka piyasalara AKTİF oyuncular göndermeye başladı! FED kendi parasıyla SİLKELEME işine girdi! O paralarla Euro, Peso, Ruble ve Yen olarak operasyona başlandı! Amaç ALTIN fiyatlarını yukarı çekip yüksekten birilerini aşağıya atmaktı! Eğer isterseniz RUBLE'yi tavan yaptırıp sonra da DİP yaptırabilirdiniz!
Neyse... Bu ajanlar piyasaya girdi, ALTIN fiyatlarını dipten alıp TA VAN yaptırdı! Bunu görmek için ekonomist olmaya gerek yoktu!
Altının ÇIKIŞI, yükselişi, vardığı nokta ve geri geldiği yer belliydi!
Sadece ALTINA yatırım yapanlar kaybediyordu! 2006'da 580 dolar olan altın 2011'de 1900 dolara çıkıyordu! 2014'te ise 1.100 dolara geriliyordu! Birilerin cebindeki parası fena halde hüpletiliyordu! Yüzde 50 fakirleşen devletler oluyordu! Kimdi bunlar? Hindistan, Kanada, Çin ve Rusya!
Kanada, Kraliyet ailesinin malı olmasına rağmen oradaki ALTIN operasyonu ile Kraliçe milyarlarca dolar götürdü! Altın çıkarken en büyük silah medya idi! 2.500 doları görecek iddiaları dünyanın her yerinde manşet oldu! Komünist olan Çin'de bile MEDYA bu ailelerin elindeydi! Aynı manşetler orada da vardı! Durum böyle olunca ÇİN parayı götürüp altına yatırdı!
Hindistan da İngiliz toprağıydı! Ama medyadaki inandırıcılık eksiksiz olsun diye Hindistan'ın altın almasına ses çıkarılmadı! Kraliçe daha fazlasını Kanada'dan kazanacağı için Hindistan'ın darbe almasına ses çıkarmadı! Oyun böyle oynanıyordu!
Hindistan'daki Kraliçe'ye bağlı bütün MEDYA 2500 dolar çığlığı atıyordu! Rusya ve Çin ise neye uğradığını şaşırıyordu! Petrol fiyatları Moskova için altından sonraki ikinci darbeydi!
Çin'de durum daha da ilginçti!
Çin dünya üzerinde en çok DOLAR tutan ülkeydi! Müslüman petrol üreticisi ülkelerle birlikte DOLARIN rezerv para olarak yaşamasını sağlıyordu! Çekik gözlü coğrafya da bunun liberosuydu! Amerika ve aileler DOLAR kullanıldığı ve bundan vazgeçilmediği için her türlü operasyonu yapabiliyordu!
Çin'deki 10 yatırımcıdan 9'u bu ailelere çalışan finansal ajanlardı!
Çin kazandı gibi görünse de dolaylı yoldan FED kazanıyordu! Hem ÇİN'le denge kuruluyor hem de ellerindeki büyük sihir olan DOLARIN rezerv para olmaktan çıkmasını önlüyorlardı!
Hep onlar kazanıyordu! CIA, Kraliçe ve Alman istihbaratı gibi yapılar da bunun ayakta kalması için çalışıyordu! CIA'nın ünlü ismi Dulles Rockefeller ile akrabayken, aile Londra'dan çıkmıyordu! Gizli merkezleri burasıydı! Ve sanıldığı gibi hepsi YAHUDİ değildi bu ailelerin!
Paranın gücünde ve dünyayı yönetmede birlik içindeydiler!
Altını yükseltip kazanıyor, düşürüp alarak yine kazanıyorlardı! Petrolle oynayıp DOLARI değerli kılıyor, hedefteki ülkeleri batırıyorlardı!
Obama burada boşluğu dolduramadığı için geniş alan buluyorlardı!
Putin, Ankara'ya geldiğinde İRAN "Bölgedeki ticareti kendi paramızla yapalım!" diyordu!
Bu teklif büyük sistemin iflası ve çökmesi demekti!
Savaş demekti! Kan demekti, gözyaşı demekti!
Obama susturulduğu için, karşısındaki ailelerin kararlılığını gördüğü için gitmek üzere gün sayıyor!
Yeni Başkan gelinceye kadar biri bu ailelere engel olmazsa kötü şeyler olacak! Hep öyle oldu çünkü!
Yine aynı tehlike var! Daha da çok!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;