SİYASET

Ergün Diler : Neden Savcı!

Tarih
02 Nisan 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

2 Nisan 2015

Ortalık
karışık! Sanırım daha da karışacak. Birileri uzun zamandır ortalığı toza dumana katmak için uğraşıyor! Ama biz buna yabancı değiliz! Bu ülkenin çocukları neler yaşadı neler...
Gözyaşı döktüğümüz de çok oldu döktürdüğümüz de... Şimdi gündem uygun değil ama birkaç güne kadar sizlerle çok önemli İSTİHBARAT NOT'ları PAYLAŞACAĞIM...
DEVLETİNİZLE, MİLLETİNİZLE GURUR DUYACAKSINIZ!
TARİHİN ASLINDA YAZMASI GEREKENLERİ YAZMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ!
Özellikle İKİ NOT beni inanılmaz heyecanlandırdı... İşin ilginci AMERİKALI DOSTUM LONDRA'dan aktardı! İngilizler'in kalbinden... Çok özel, gurur verici NOTLAR... Hep söylediğim gibi bu DEVLET büyük! Yeter ki buna inanın ve güvenin... Bu toprakların çocuğu olmak gerçekten ayrıcalık... Bunu bir iki güne kadar size ispatlayacağım...
Okurken gurur duyup, gözyaşı dökeceksiniz! Bekleyin...
NOT'lara devam...
Almanlar'ın THY konusundaki paniğini yazdım! Ortak olmak istediler!
THY'yi kontrol ederek büyümesini engellemek istediler. Böylece kendileri rakipsiz olarak yola devam edeceklerdi!
Bu bir METOD'tu! Ama bizimkiler yanaşmadı! "Senin EURO'na ihtiyacımız yok büyümek için!" dedi...
Tabii bu BERLİN'i hiç mutlu etmedi!
Altına AIRBUS 320 çektikleri pilotu DELİ yapmaları onları kurtaramadı!
Döndüler en büyük rakiplerine saldırdılar! Brezilya ve Japonya'ya giden iki THY uçağı BOMBA NOT'u yüzünden geri döndü! Prestij kaybı yaşadı! Dün aynı oyun yine sahneye konuldu! Bu kez ATLANTİĞİN bu yakasındaki önemli bir merkeze, yani LİZBON'a gitmekte olan uçak aynı yöntemle havada panik yaşayıp İstanbul'a indi... İnmek zorunda kaldı! NOT'larla bunu yapanlar havadaki zaferi engelleyemezdi! En fazla erteleyebilirdi! Şimdi bu yöntemle gidiyorlar! Karanlık, Savcı'nın öldürülmesi ve THY... Geliyorlar...
Gelenler de hep aynı isimler!
Haksız mıyım?
6-7 Ekim olaylarını ateşleyen ve 45 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim startını verdi! Startı vermesi değil ama verdiği yer çok ilginçti!
Demirtaş gittiği yerden "Yüzde 10 barajını da kadınlarla geçeceğiz. Geçemezsek parlamento Tayyip Erdoğan'ın olsun" dedi. Peki barajı geçeceğini iddia eden Demirtaş bu sözleri nerede söyledi! EVET! Bildiniz! BERLİN!!! Bu kadar da değildi üstelik! Demirtaş "HDP dünyanın en muhteşem partisi!" diye de ekledi! Demek insana ORA DA ayrı bir güven geliyordu! Zaten Aydın Bey'in bu partiye verdiği desteği görünce taşlar yerine oturuyordu!
Haksız mıyım?
MHP ve CHP'nin ÇATI ADAYI olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giren Ekmeleddin İhsanoğlu Bey geçtiğimiz gün Roma'daydı! Dinler arası köprü olarak öne çıkan isimlere verilen anlamlı bir ödül aldı! Törende sorulara da cevap verdi! Özellikle MEZHEP KAVGASINA dikkat çekti! "Tüm bölgeyi kan gölüne çeviren Şii-Sünni çatışması durdurulabilir mi?" sorusuna şu cevabı verdi: "2006'da Irak'taki mezhep çatışmasını durdurdum. Ülkenin tüm Şii ve Sünni dini liderlerini İslam İşbirliği Teşkilatı şemsiyesi altında topladım. Ve kan dökmeyi yasaklayan, 10 maddelik, bağlayıcı bir metni kabul ettiler..." Peki daha sonra ne söylüyordu İhsanoğlu: "İslam'ın değil, İslam dünyasının reforma ihtiyacı var. Bir de Türkiye ortada durmalı... Bu mezhepçilik ateşi bize sıçrarsa çok kötü olur"
Yani dünyada büyük saygınlığı olan özellikle İngiltere ve çevresiyle güzel ilişkileri olan Ekmeleddin Bey, bizim bölgede ÖNE ÇIKMAMAMIZ GEREKTİĞİNİ söylüyordu! Zaten sorun da bu!
Türkiye kendine biçilen rolün dışına çıktığı için saldırı altında! Çözüm ne peki? Ekmeleddin Bey reçeteyi veriyordu ... "Daha önce Irak'ta bunu yaptım!" diyerek kendini doğru adres olarak gösteriyordu.
Kelimelerin altına iyice girdiğinizde ise "Ya da bizim ekolden biri gelsin o yapsın!" demek istiyordu. Aslında verilmek istenen mesaj "TAYYİP ERDOĞAN'la OLMAZ"dı! Ama bunu böyle söylüyorlardı! Ve MEZHEP KAVGASININ Türkiye için bir tehlike olduğunun altını çiziyordu! İşaretleri ortada değil mi? Bu konuda çalışanların kimler olduğu belli değil mi! Belli!
Haksız mıyım?
Karanlık ve Çağlayan Adliyesi baskını sadece Türkiye'de değil dünyada yankı buldu! İki terörist neden SAVCI Mehmet Selim Kiraz'ı şehit etti! "Berkin Elvan için" derseniz bu olayı doğru anlamadığınızı gösterir! Verilmek istenen mesaj çok başka ve derindi!
Dikkat ederseniz TELEFONLA YURTDIŞINDAN EMİR ALAN ve TETİĞİ ÇEKENLER, bilmedikleri bir mesajı kurşunla verdi! Ve bu mesaj, işini çok iyi yapan tertemiz bir SAVCI üzerinden verildi! Bakın SAVCI diyorum! Başka bir devlet görevlisi değil! Polis, asker, hakim, pilot, öğretmen, bankacı değil SAVCI!
NEDEN?
Çünkü malum yapının birçok DOSYASI var! Bunların üzerine ciddiyetle gidilip sonuç alınması gerekiyor! Birileri bundan rahatsız oldu! Ama tetiği çekenler kendilerini kimin kullandığını bilmiyordu! Kime hizmet ettiklerinden haberleri yoktu!
Zaten böyle olurdu! Onlar tetiği çekiyor, Aydın Bey'in finansörü olduğu CUMUHRİYET GAZETESİ de bunlara "TERÖRİST" diyemiyordu! HÜRRİYET de TAŞRA baskısından sonra BİRİNCİ SAYFASINI değiştiriyordu! Çünkü Hürriyet'in birinci sayfası, yazı işlerindeki biri tarafından bakış açısı ONAYLANMADIĞI için sosyal medyaya düşürülüyordu!
Hürriyet içeriden DARBE alıyordu!
Herkesin rolünün belli olduğu bu duruma belli ki Aydın Bey'in adamları bile karşı çıkmaya başlamıştı! Ve sonunda Hürriyet, Savcı'nın cenazesine alınmayan MARJİNAL bir gazete durumuna geliyordu! Patron hatası böyle bir şeydi işte! Düne kadar DEVLETİN sahibi olarak kendilerini gördüler! Bu alışkanlık onlara devamlı hata yaptırıyor! Yaptıracak da... Haa o DOSYALAR mı! Kurşunlara rağmen açılacak! Açılmalıydı! Adalet her şekilde yerini bulmalıydı!
Haksız mıyım?
Aydın Bey'in medyasından söz etmişken devam edelim... Unutmayın bütün İSTİHBARAT MEDYADA vardır! Kesinlikle büyük operasyonlar öncesinde HABER verilir! Tabii görene... Savcı konusunda rengini anlamakta zorlandığım Kemal Kılıçdaroğlu, bundan birkaç gün önce adaşı olan ve CNN T
��rk'e çıkan Kemal Derviş ile görüştü! Kemal Bey, VEKİLLİĞE sıcak bakmayan Derviş'e "O zaman siz EKONOMİDEN SORUMLU BAKAN OLUN!" dedi!
Dikkatinizi çekiyorum ortada seçim yok, kazanılan zafer yok, açılan sandık yok kazanılamayan onca seçim var!
Ama Kemal Bey bunları unutup "Gelin BAKANIM OLUN!" diyor! Bütün bu olaylardan sonra ben de soruyorum: "Acaba Kemal Bey'in bildiği bizim bilmediğimiz bir şey mi var!
Kendini BAŞBAKAN, Derviş'i de BAKAN olarak gördüğüne göre bir SÖZ almış olmalı! Bu sözü kim verdi? Nerede verdi?"
Merak etmekte haksız mıyım?

NOT: Önceki gün Türkiye'yi KARANLIĞA götürmek isteyenler 36 ile mesaj vermek istedi! KARANLIK elektriklerin kesilmesiyle 10:36'da başladı! Teröristler Savcı'yı 12:36 rehin aldı! 15:36'ya kadar da süre verdi! PİYONLAR gerçeği asla ve kat'a bilmezdi! 36 ile doğrudan ANKARA'ya mesaj veriliyordu! Adres, Yeni Türkiye'nin kalbiydi! 1299'da tarih sahnesine çıkan OSMANLI'nın yürüyüşü OSMAN GAZİ ile başladı! 600 yıl sürdü! 1922'de Vahdettin ile son buldu! TAM 36 SULTAN tahta geçti! 37'ncisi BÜYÜK TÜRKİYE demekti, Erdoğan demekti, bölgede güç ve kardeşlik demekti! KURŞUNLARLA "İzin vermeyeceğiz!" dediler!
Göreceğiz bakalım...

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;