SİYASET

Ergün Diler : Neden kafa kesiyor!

Tarih
24 Şubat 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

24 Şubat 2015

IŞİD'in
bölgeye inmesiyle, daha doğrusu bir emrin yerine getirilip bu örgütün oluşmasıyla bambaşka bir sayfa açıldı! Yakında zaten bunu yaşayıp göreceğiz!
Bütün bunları yaşarken heyecanlanacağız, terleyeceğiz, şaşıracağız, "Vay be!" dedirten oluşumları izleyeceğiz!
Resmi tarih'ler o ülkeyi yöneten yerli ve yabancı güçler tarafından yazdırılırdı! İstedikleri olaylar çarpıtılır ve bu TARİH olarak önümüze gelirdi! Kurdukları sistemin devamı için bu şarttı!
Öyle durumlar vardı ki bazen iki ülkede birden aynı savaş ZAFER günü olarak kutlanırdı! Bir savaştan iki GALİP çıkarmayı bile becermişlerdi!
Resmi tarihi GÜÇLÜ olan yazar, o devlet de bunu uygulardı!
Ancak yaşatan ise MEDYA'ydı!
Bu nedenle çağımızdaki en büyük güç medyaydı! Kural dışı hiçbir oluşuma izin vermezlerdi! Zaten bu nedenle büyük medya Yahudiler'in elindeydi!
Manşetler ve köşelerle DÜŞÜNCELER kontrol edilirdi! Soran ve muhakeme yapan insan istenmez ve barındırılmazdı!
Bu, Türkiye'de tavan yapmış bir kuraldı!
Yüzeysel, öz'den uzak konular bilerek seçilirdi. UYUTMAYA yönelikti!
Uyuduğunuz sürece sorun yoktu! Hiçbir şeyi derinliğine bilmez ve böylece mutsuz da olmazdık!
Ama oyunu kuranlar, çevremizde!
Öyle ya da böyle bizi de içine çekecek bir tezgah var! İstesek de kaçamayacağımıza göre şekillendiren ve sonuç alan hamleler yapmalıyız!
YAZ-BOZ'da geçtiğimiz hafta Oliver Cromwell'den söz ettik!
Cromwell, KRAL I. Charles'ı indirip boynunu baltayla kestirdikten sonra ülkeye CUMHURİYET'i getiren isimdi!
Püriten'di! Dinine bağlıydı! Zengin bir ailenin çocuğuydu! Kralın harcamalarını ve yüksek vergileri bahane ederek SİYAH DIŞINDA bir şey giymeden yaptığı konuşmalarla ülkeyi ikiye böldü!
İç savaş çıktı! Kral kaybetti! Kafası da gitti! Cromwell AMSTERDAM'la yani KUDÜS'ten sonra en kutsal ikinci Yahudi kentiyle sıkı bağ kurdu! Zaten darbeyi buradaki Yahudi bankerlerden aldığı para ile yaptı! Darbeden sonra YAHUDİLER'e kapı sonuna kadar açıldı! Bu TARİHİN akışını değiştiren bir hamleydi! Bu saatten sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı! INVISIBLE COLLEGE, Cromwell'in arkasında durup Yahudi politikasını destekledi! Bu okulun bütün yöneticileri masondu! Püriten olan Cromwell bir ara St. Paul Kilisesi'ni bile sinagog olarak kullanıma vermeye kalktı! Bu kadar Yahudiler'le içiçeydi! Zaten AMERİKA'yı kuran NEW ENGLAND denilen, içine New York, Pensilvanya, Boston, Massachuetts gibi onlarca önemli noktayı alan bölge PÜRİTEN ve Yahudi dayanışmasının sonucu oluşmuştu! New York'un adı bu nedenle New Amsterdam'dı! Tabii sonra değişti! Hıristiyanlık, Püritenlik ile YAHUDİLİĞE dönüşüyordu! Aradaki çizgi belirsizleşiyordu! Püritenler zenginliği bir SEÇKİNLİK olarak görüyordu!
Böylece hem KAPİTALİST burjuvazinin oluşması hem de parlamentonun yerleşmesi sağlandı! Daha sonra da liberal Protestanlığın gelişmesinin yolu açıldı...
Püritenlik YAHUDİLEŞTİKÇE kapitalizm Avrupa'ya girdi! Yahudilikle Hıristiyanlık arasındaki PARA ilişkisine vurgu yapan MARX şöyle diyordu: Hıristiyanlık Yahudilik'ten doğdu!
Şimdi ise Yahudilik'e geri döndü!
Cromwell, YAHUDİ parasıyla İngiliz Kralı'nı devirince DİN tamamen devredışı kaldı! FAİZ, Protestanlık deforme edilerek kabul ettirildi! Bu KAPİTALİZM için gerekli ilk adımdı! Başarılı olundu! İkincisi ise kapitalizm için gerekli olan PARA ve BİRİKİMİN bulunmasıydı! İşte burada bizim çok bilmediğimiz EAST INDIA CO. ve BRITISH EAST INDIA Co. isimli şirketler devreye girdi! Hollandalı ve İngiliz Yahudiler ele verip Çin ve Hindistan'a girdi! İngiliz şirketinin en önemli isimlerinden biri ABRAHAM NAVORRO idi. Hollandalılar'la da çalışan bu isim DOĞU'daki değerli taşları tekeline aldı! Destek verip yanına aldığı JACOP de JEQUEIRA, ALVARO de FONSECA, ISAAC ABENDANA, DOMINGO de PORTO, JACQUES de PAIVA gibi Yahudi tüccarlarla TEKELİ iyice sağlamlaştırdı! Lyon Prager isimli Yahudi de bu ticaretten büyük servet kazandı! Taş ticaretinden UYUŞTURUCU ticaretine dönüşü sağlayan da bu isimlerdi!
Çin'den getirilen malları Avrupa'ya götürüyorlar ve çok para kazanıyorlardı!
Ancak ÇİN'e verdikleri para canlarını acıtıyordu! Tıpkı bugün ARAPLAR'a yaptıkları gibi! Bunun için bir yol bulmaları gerekiyordu! AFYON'u keşfedip Çin'e vermeye başladılar! Başlarda BEDAVA dağıtıldı! Her 10 Çinli'den birinin kullandığı bir ihtiyaç haline gelince PARA ile satılmaya başlandı! Artık Çin'den aldıkları malların karşılığı AFYONDAN geliyordu!
Çift taraflı kazanmaya başlamışlardı! Çin itiraz edince Westminster Meydanı'ndaki PALMERSTON devreye girdi! Ve savaş ilan edildi! Deniz gücü sayesinde kazanıldı! İngiltere, Yahudi bankerler için savaşıyordu! Palmerston, Yahudi olmadığı halde SİYONİZME büyük hizmet veriyordu!
Cromwell'dan önce baskı gören Püritenler ya Hollanda'ya ya da Amerika'nın DOĞU kıyılarına özelikle de Massachuetts'e yerleşti! Bir süre sonra da bugün de etkisi açıkça görülen New York-Londra-Amsterdam-Tel Aviv hattı kuruldu! Hıristiyanlar FAİZ olgusuyla Yahudileşmiş ve kapitalizm her yere girmişti! Kazananlar hiç görünmezken savaşlar ve sorunlar hiç bitmiyordu! Ve nedense MÜSLÜMAN DÜNYASI hiç gülemiyordu! Acıların beşiği Ortadoğu olmuştu! Kimse geniş bakıp asıl AMACIN ne olduğunu bulmaya çalışmıyordu! Arnold Toynbee ya da Smith gibi isimler bu sistemin devamı için fikir üretiyordu!
Osmanlı'nın yıkılması, petrolün üretim için önemli element haline gelmesi, Müslüman coğrafyanın elimizden alınması ve gözyaşına boğulması tıpkı Cromwell'in gelişi ve KAPİTALİZMİ getirişi gibi önemliydi!
Cumhuriyet'in içinde de bu adamlar vardı! Kadrolara bakıldığında KUHN LOEB gibi bir şirketi yani Rothschildler'in en önemli silahını parlatan BERNARD BARUCH'un izlerini görüyorduk! Tabii kimselere bu gösterilmiyordu! Türkiye'deki AKRABALARINI ya da DOSTLARINI ıskalıyorduk! Durum böyle olunca içerideki KAPİTALİZMİN kimin omuzlarında yükseldiğini hiç anlamıyorduk! Paranın sahibini bilemeyince de İKTİDARIN kimde olduğunu da anlayamıyorduk!
Bunların elindeki silahlardan biri ve en önemlisi olan MEDYANIN kaşımasıyla da birbirimizin boğazına sarılıyorduk!
KÜRT meselesi de böyleydi!
IŞİD var! Tamam! Görevi daha sonra ortaya çıkacak tamam! Ama Süleyman Şah Türbesi'nin alınmasını nasıl görüyorladı: KÜRTLER İZİN VERDİ TÜRK ASKERİ ALDI!
Bilinçaltına posta yani!
Özellikle son iki yüzyıl oyun kuranlar ilk kez TÜRKLER karşısında panik içindeydi! Karşımızda İngiliz-Yahudi ittifakı vardı! Onların çizdiği sınırların bize dönmesi büyük ihtimal! Ama bunun olmasını istemiyorlardı! Bunu görmememiz için de küçük oyunlarla bizi aldatmayı ve oyalamayı deniyorlardı!
Daha önce sonuç aldıkları bütün enstrümanları kullanıyorlardı! IŞİD de bunlardan biriydi!
Dünyada İSLAM'ı terörle yanyana getirip bölgede Müslüman'la Müslüman'ı kavga ettirmek istiyorlardı! Medeniyetler Çatışması'ndan önce bizi birbirimize kırdırıp zayıflayan tarafı da gelip torbaya atmayı düşünüyorlardı!
Hiçbir olaya son KAREDEN bakmayın! Buraya sığmadığını, hepsini yazamadığımı biliyorum! Karşımızda büyük bir AKIL var! Onların bize ezberlettiği tarih ve alışkanlıklardan bakarsak içeride kavga kaçınılmazdı! Zaten startı verildi bile! Ama AKLIMIZI kullanırsak ilk kez TUŞ olacaklar! Bölünürsek biteriz, çoğalırsak tarihi onlar değil biz yazarız! Hepsi yakapaça kavga etmemizi bekliyor!
Sizce hangisi doğru yol!
Ya DİNİ verip FAİZİ alacağız, ya da kurdukları faiz sistemini yıkıp ülkemizi…
Sorun bu aslında!
Gerisi teferruat!
Olaylara böyle bakın!
Haa Cromwell demişken aklıma geldi!
Neden acaba IŞİD hep kafa kesiyor! Ne demek istiyorlar!
Bilen var mı?

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;