DÜNYA

Ergün Diler : Kum saati kardeşliği

Tarih
05 Şubat 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

5 Şubat 2015

BAZEN
küçük, minnacık olaylar, hiç bilmediğimiz koca koca kapıların açılmasına neden olur! Tabii dikkat şart! Gözünüze batan bir şey buldunuz mu hiç durmadan üzerine gidin! Kesinlikle sonunda mutlu sona ulaşırsınız!
Önceki gece yarısı bir bankaya TMSF tarafından el konuldu! Haliyle bu haber, dün de gazetelerde geniş şekilde yer aldı! Ben de bu gazateler arasında gezinti yaparken bir gazetede gördüğüm küçük bir haber beni çok ama çok şaşırttı! Küçük ama BÜYÜK bağlantıyı anlatacak başka bir yol olamazdı! Bankayı içine alan harekete gönül verenler, bu ilişkiyi bilmezdi! O küçücük haberde büyük BAĞI deşifre eden HANIMEFENDİ oraya nasıl konulmuştu! Belli ki o gazetedeki arkadaşlar da bilmiyordu! Hatta konuşan hanımefendinin yönettiği KURUM çalışanları da böylesine ilginç bir teması hiç duymamıştı!
Bizler masallarla büyüdüğümüz, PARAYI bilmediğimiz ve herkese temiz yürekle inandığımız için başımız dertten kurtulmuyordu! Ülkedeki olayları da küçük pencerelerden değerlendiriyorduk! Oysa böyle bir şey yoktu! Olmasına izin de verilmezdi!
Herşey BARONLARIN yörüngesinde ilerlerdi!
O hanımefendi el konulan bankayı savunurken arkasında yıllarca yönettiği kurum vardı! Bu kurumun LOGOSU iddiaya göre 33.
DERECE MASON
işaretiydi! Tabii bunu söylemezlerdi! Kraliçe'nin küresel finans imparatorluğunun simgesiydi bu kurum! Çin ile yapılan AFYON savaşlarından sonra Hong-Kong alınmış ve oradan yapılan işlemler için bu kuruma ihtiyaç duyulmuştu!
İngilizler adına PARAYA hükmeden bu kurumun yani BANKANIN logosu ilginçti! Logoyu Avusturyalı grafik sanatçısı Henry Steiner tasarlamıştı!
Ve Steiner'in yaptığı logoda AZİZ ANDREAS HAÇI bulunmaktaydı!
Hikaye böyle başladı! Banka büyüme moduna Rothschildler aldıktan sonra girdi! Zaten Afyon savaşı da "KRAL ve KRALİÇELERİN oradaki parası batmasın!" diye çıkarılmıştı!
Güneş batmayan İmparatorluk ya da Büyük Britanya denildiğinde akla ismini bile bilmediğimiz pek çok ülke geliyordu! İngiliz Kraliyet ailesi MÜSLÜMAN ülkeler dışındaki sözünü dinleyen ülkelere AZİZ ANDREAS HAÇI'nı götürüyordu! Bunu da o ülkelerin bayraklarında görüyorduk!
Union Jack'e yani Birleşik Krallık Bayrağı'na geldiğimizde iş değişiyordu!
Mavi zemindeki beyaz haç, Ortodokslar'ın sembolü ve azizi olan St Andreas'ı yani İskoçya'yı temsil ediyordu! (İskoçya Ortodoks demeyin hemen!) Beyaz zemin üzerindeki kırmızı haç (artı şeklinde) Protestanların azizi St. George'u yani İngiltere'yi temsil ediyordu!
Beyaz zemin üzerindeki kırmız haç, İrlanda'nın azizi St. Patrick'i simgeliyordu. Yani Katolikleri...
Buckingham Sarayı, Hristiyanlar'daki üç ana akımı kontrol altına almanın önemini ya da temsil etmenin gereğini duyuyordu!
İngiltere sadece saraylarıyla, bayraklarıyla ünlü değildi! Canary Wharf isimli FİNANS MERKEZİNDE asıl sözü söylüyorlardı!
Londra'nın hemen hemen her noktasından görülen YÜKSEK BİNALAR gücü simgeliyordu! Canary Wharf'ta yukarıda sözünü ettiğim hanımefendinin bankasıyla birlikte Barclays, Citigroup, Clifford Chance, Credit Suisse, Infosys, Fitch Ratings, J.P morgan, KPMG, Metlife, Moody's, Morgan Stanley, RBC, Skadden, STATE STREET ve Thomson REUTERS gibi markalar bulunuyordu!
Dünyanın en güçlü ve zengin semtiydi burası! Türkiye'deki operasyonları yıllarca yöneten hanımefendi de aslında buraya bağlı çalışıyordu!
Hanımefendinin de yıllarca Türkiye'de yönettiği BANKA Londra, Hong Kong, New York, Paris ve Bermuda borsalarında işlem görmekteydi! 100 kadar ülkede yaklaşık 200.000 kişi, elinde bu kurumun hisselerini bulundurmaktaydı!
Dünyanın en büyük BANKACILIK operasyonuna imza atan bu şirketin, 13 milyardan fazla MÜŞTERİ İŞLEMİ gerçekleştiren bankanın en büyük İSTİHBARAT verisini elinde tuttuğu da iddia ediliyordu! (Bunu yazan kitaplar var!) Bu bankayla ilgili o kadar çok yazılacak konu vardı ki KİTAP olsa yetmezdi! Kara para aklamadan, İran'a uygulanan ambargoyu delmesine kadar... Hatta daha önce yazmıştım şimdi CIA'e İKİ NUMARA olarak atanan ve HALKBANK'a giren David Cohen de çırak ve kalfalığını burada yapmıştı!
Mart 2014'te Amerikan Federal Mevduat sigorta kurumu aralarında bu bankanın da bulunduğu 16 BÜYÜK BANKAYA LİBOR faizlerinin belirlenmesinde manipülasyon yaptığı gerekçesiyle dava açmıştı! Yediği çok da ceza vardı! Özellikle Meksika ve Kolombiya uyuşturucu kartelinin parasını yıkamaktan! Ama hiç kimse Rothschildler'in elinin altındaki bu bankayı durduramıyordu! Büyüdükçe büyüyordu!
Müslüman coğrafyaya gelip buradaki petro-dolarları götürerek İSLAMİ BANKACILIK SİSTEMİNİ kuran da bunlardı!
Sadece bu kadar mı?
Değil elbette!
Bunların temsil ettiği KÜRESEL SERMAYE Müslümanlar'ı da yönetmeye talipti! Başkalaştırıp, dönüştürerek tabii... Onlar bizim ülkemizde OYUN kurarken, nedense kimse sesini çıkaramazdı!
Yeşerttikleri ve büyüttükleri hareketle CIA ile pazarlığa oturacak kadar ileri gidiyorlardı! Biz bilmesek de DEVLETLER bunların ne olduğunu iyi biliyordu! Sadece çok fazla bir şey yapılamıyordu! Kanunlar, meclisler, istihbaratlar ve devletler bunların elinde oyuncaktı! Ara sıra bunlara karşı diklenen olmuyor değildi! İstanbul'daki merkezlerine yapılan saldırı bunun işaretiydi!
Adamlar dünyayı ve İslam coğrafyasını parçalara ayırıp yönetirken bizim kardeşlerimiz hiç bilmedikleri gerçeklerin peşinden yuvarlanıp gidiyordu!
Bunların neye hizmet ettiğini görmeden sonu belli olmayan akıntıya kapılıp gidiyorlardı!
Dün de böyle oldu!
Devlet bir bankaya el koydu!
Rakamları bilmiyorum! Kim para veriyor kim çekiyor bilmiyorum!
Öğrenmek de istemedim! Ama bankanın önüne gelip Kuran'ı Kerim okuyanları görünce, maaşlarını götürüp yatıranlara bakınca, sosyal medyada örgütlenip "paralar ... bankaya!" çağrısını okuyunca şaşırdım!
Bir de TÜRK BAYRAKLARIYLA şubelerin önündeki kalabalıkları görünce inanamadım!
Bu oyuna düşmememiz gerekiyordu!
Biz içeride birbirimizle sorunlarımızı hallederdik! Aramızda YABANCIYA gerek yoktu ki!
Biz kardeştik! Hepimiz bu toprağın çocuklarıydık!
Sabırlı, anlayışlı ve biraz muhakeme eder olabilmeliydik!
Yukarıdaki hanımefendi yıllarca Türkiye'de HSBC'yi yöneten kişiydi!
Destek verdiği de el konulan bankaydı!
Sözlerinin yer aldığı gazete de bankayla aynı grup içindeki yayındı!
HSBC ile el konulan banka arasında nasıl bir ilişki vardı! Kim bunu biliyordu! KÜRESEL SERMAYENİN temsilcisi olan BANKA nasıl oluyordu da bir gruba ait banka için dünyayı ayağa kaldırıyordu? Niçin ve nasıl "JeSuisBank....!" diye twit atabiliyordu?
Yukarıda yarım kaldı! Onu tamamlayalım! HSBC'nin LOGOSUNU tasarlayan Henry Steiner KIRMIZI ZEMİN İÇİNDE bir İMAJ meydana getirmeyi çok istiyordu! Bunun içinde hem İngiliz bayrağından hem Uzakdoğu'daki KIRMIZIDAN yararlanmak istiyordu!
Bunları yan yana getirince de LOGO ortaya çıkıyordu! O da ALTIGEN'in içine bizim çok da DİKKAT ETMEDİĞİMİZ KUM SAATİNİ yerleştiriyordu!
Bu kum saatinin altında yıllarca çalışan hanımefendi de KUM SAATİNİ LOGOSUNDA taşıyan gazetede kum saatini savunuyordu!
Nasıl bir KUM SAATİ KARDEŞLİĞİYDİ bu!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;