DÜNYA

Ergün Diler : Koridor!

Tarih
25 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

25 Haziran 2015

7 HAZİRAN'ın
en net sonucunu gördük! Önceki gün Meclis'te YEMİN TÖRENİ vardı! Çok dikkatle bakamasam da bütün ayrıntıları not aldım. Gerçekten çok ama çok farklıydı. Konuşulmayan, yazılmayan, anlaşılmayan, pas geçilen önemli mesajlar vardı.
Dünyayı anlamadığımız için TÜRKİYE'de ya da Ankara'da ne olduğunu da anlayamıyorduk!
Meclis'e geleceğiz...
Ama önce küçük birkaç hatırlatma...
Yeltsin Rusya Devlet Başkanı olduktan sonra SOROS ve adamları "Koskoca Sovyetler'i 180 milyar dolara yıktık" dedi. George Soros, Henry Kissenger ve Jacob Rothschild, RUSYA'ya girmiş ne kadar zenginlik varsa çökmüştü! BARONLAR koca bir imparatorluğu ele geçirmişti! Ama bu uzun sürmedi! AMERİKA'nın desteğiyle Putin geldi! Yeni bir sayfa açtı ve BARONLARIN malları ile kullandıkları adamlara EL KOYDU! Bunlardan biri de YUKOS'un patronu Mihael Hodorkovski'ydi! Rohtschildler'in PETROL müdürüydü! Putin gelip hücreye attı! Mahkemeye demir kafes içinde çıkardı! Yaklaşık 10 yıl yattıktan sonra serbest bırakıldı! Ve Berlin'e indi! Ve o içerideyken açılan davalar sonuçlandı! Hodorkovski'nin öcünü almak için harekete geçenler RUSYA'yı, 50 milyar dolarlık bir tazminata mahkum etti! Kararın hemen arkasından FRANSA ve BELÇİKA Rus Devleti'nin mallarına el koymaya başladı!
Yani BARONLARIN saldırısı devam ediyordu! Tam bunlar olurken WIKILEAKS Fransa ile ilgili bir dosyayı açtı!
NSA'nın yani ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın Fransa'nın son üç CUMHURBAŞKANINI dinlediği ortaya çıktı! 2006'dan 2012'ye kadar Jacques Chirac, Nicolas Sarkozy ve François Hollande, saniye saniye dinlenmiş... Haliyle Fransa tepki gösterdi!
Burada unutmamamız gereken iki nokta vardı. Bu sızıntılar, ABD istemeden sızmazdı! Çünkü bunlar günler öncesinden duyuruluyordu!
Kimin hakkında bilgi paylaşılacağı anons ediliyordu. Yani dünyanın en iyi matematikçilerinin çalıştığı NSACIA, istese çok rahat engellerdi.
Ama engellemedi. Demek ki DUYULSUN istediler...
NEDEN?
Basit... Amerika-Rusya arasındaki denge hala canlı ve ayakta olduğu için... Avrupa onların hedefinde olduğu için...
Gelelim Türkiye'ye...
Çünkü bu savaş maalesef bizim merkezinde olduğumuz coğrafyada devam ediyor. Ve edecek de... Son günlerde içeride en çok HDP, PYD, YGP ve IŞİD'i konuşur olduk! Pek çok kişi KÜRT KORİDORU ile petrolün AKDENİZ'le buluşacağını söylüyor, yazıyor! Bu yeni değil! Tedirgin olmakta haksız da değiller! Ama ters ve oturmayan bir taraf var! Öncelikle Türkiye'nin KÜÇÜLMESİ 60 yıldır kapısında beklediğimiz AVRUPA'nın işine yarar! İngilizler'in içerideki ağırlığını bildikleri için bizi alamadılar!
İçerideki bir Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne değil de İngiltere'ye çalışacağını düşündüler! Haksız da değillerdi! Bu nedenle Almanya-
Fransa gibi iki dev yani sanayi ve ekonominin iki lideri bizi istemedi!
Tabii bu da hataydı! ASKERİ GÜÇ olarak Türkiye şimdi onlarla olsaydı, Amerika-Rusya buraları rüyasında bile göremezdi! Bu da AB'nin tarihi hatası!
Amerika-Rusya ise AVRUPA'nın stratejisinin tam tersini uyguluyordu! Türkiye'nin sınırlarını ve etki alanını genişletmek amacındaydılar! Kontrolü bize bırakmadan tabii! Bunun içinde içerideki KAVGALARIN bitmesi gerekiyordu. Bizde DEVLET dahil herkes birbirini gözetler, ihbar eder fişlerdi. Kimse etrafa bakıp "Yahu dünyada neler oluyor?" diye sormazdı. Merkeze kendimizi koyar ve dünyada tek başımıza yaşadığımızı düşünürdük. Ama MARS'ta HAYAT arayan bir AKIL vardı. Gezegenler arası yıllarca araç gezdirenlerin sanırım bizim GÜNEY SINIRIMIZDA NELER OLDUĞU KONUSUNDA DA BİR FİKRİ VARDI! Yemin törenine baktım...
Gülümsedim...
- Gamze İlgezdi (Sol yumruk)
- Ravza Kavakçı (Başörtülü)
- Dilek Öcalan (Öcalan'ın yeğeni)
- Özcan Purçu (Roman)
- Feleknas Uca (Ezidi)
- Bennur Karaburun (Engelli)
- Seline Doğan (Ermeni)
- Erol Dora (Süryani)
- Dursun Çiçek (Eski asker, eski tutuklu)
Yani düne kadar olması mümkün görülmeyen bir TABLO hayata geçiyordu.
Renklilik geliyor ve aslında kim olduğumuzu hatırlıyorduk. Ya da hatırlatılıyordu!
Biz imparatorluk BAKİYESİ'ydik. Tek tip olamaz ve değildik... Ama birileri özellikle Avrupa'nın yönettiği SAĞ ve SOL bizi bu kalıba koydu. Avrupa bizi içeride hep bölünmeye ve kavgaya iterdi. Öyle de oldu.
Peki Amerika çok mu iyi idi?
Değildi! O da bazı karakolları PKK kılığında vuracak kadar kötüydü. Ama bizlerin de kimin ne yaptığını anlaması gerekiyordu. İKİ GÜÇ savaşıyor ve ikisinin de stratejisi farklıydı.
Biri bölgeyi küçük parçalara ayırıp ULUS DEVLETLERİ yok ederek yaşamak, diğeri ise kendisinin yaşayabilmesi için BÜYÜK TÜRKİYE istiyordu.
Bir ülkenin BÜYÜK olabilmesi için de önce içerideki ayrışmayı ve ötekileştirmeyi bırakması şarttı.
Bakın EBU GARİP cezaevinden iğrenç görüntüler çıktı! Amerika bunları kendi verdi ama kendisine rağmen gibi gösterdi. Çünkü ABD askerinin çirkin ve sevilmeyen profilinin değişmesi gerekiyordu.
Aynısı bizde de oldu. Askerin milletini dışlayan tavrından kopması gerekiyordu. Ergenekon ve Balyoz'la koptu. Amerika bir sorunu TAVAN yaptırmadan çözmezdi. İngilizler ise tam aksi... "Mississippi Yanıyor" filminde BEYAZ AMERİKALI, SİYAHLARI doğduğuna pişman ediyordu.
İşkencenin bini bir paraydı. Ama sorunu böyle çözdü. Kanamalı hale getirip kamuoyu oluşturdu ve iki tarafı razı etti. Başka çözüm bırakmadı. Sonuçta otobüse bile binemeyen SİYAHLAR, ABD BAŞKANI oldu. Devlet aklı böyle bir şeydi. Çok karmaşık değildi.
PKK konusunda da Amerika aynı tavır içindeydi. Tabii bence! KÜRTLER'i Türkiye'ye, TÜRKLER'e emanet etmek istiyordu. Eğer GÜNEYİMİZDE bir koridor açılacaksa bunu kim kullanacak. 78 milyonluk Türkiye'nin koruyamadığı 904 kilometrelik koridoru 2.5 milyon KÜRT mü koruyacaktı?
Pek manası yok! Ama korkularımız büyük! Haksız değiliz.
Ama anlamaya çalışmayı da pek sevmiyoruz gibi...
Şu an bu yazıyı yazarken bile ABD uçakları PYD'ye yer açıyor olabilir. İhtimaldir! Ama ben diyorum ki eninde sonunda o KÜRTLER'i yani kardeşlerimizi bize vermek içindir! Bunun AKSİ, AVRUPA'nın politikasıdır! Eğer bunu kabul edeceksek, AVRUPA ile ABD-RUSYA kavgasının olmadığını düşünmek zorundayız!
İsteyenler buyursun düşünsün!
Ama ben Amerika-Rusya'nın Türkiye olmadan burada rahat çay bile içemeyeceğini biliyorum.
Bize mecburlar!
HÜRRİYET'in yayınları ve PYD'nin parlatılması mı?
Bizim KÜRTLERLE kavga etmemizi istiyorlar da ondan!
Kavga Avrupa'ya, kardeşlik hepimize yarar!
Karar sizin...

NOT: Geçtiğimiz gün Rahmi Koç Beyefendi "Türkiye'ye bu nüfus çok fazla. 50 milyonda kalmalıydık" dedi. İşte ben buna katılmıyorum! Bu da benim fikrim!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;