DÜNYA

Ergün Diler : Kim hasta!

Tarih
15 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

15 Mayıs 2015

Dikkat
edin nerede Müslüman bir ülke varsa hepsinde karışıklık var! Suudi Arabistan, Mısır, Irak, Suriye, Ürdün, İran, Yemen, Libya, Tunus, Cezayir, Pakistan ve Afganistan...
Nedense bu ülkeler hiç rahat yüzü göremiyor!
Ya bombalar patlıyor, ya darbeler yapılıyor, ya masumlar idam ediliyor, ya kirli tetikler çekiliyor, ya da kim olduğunu bilmediğimiz insanlar MÜSLÜMAN TERÖRİST olarak sokakları kana buluyor!
Hiçbiri olmazsa gençler ayaklandırılıp tansiyon yükseltiliyor ve sivil darbenin yolları aranıyor!
Harita üzerinde düşünmeyi pek sevmediğimiz için bütünü görmekte zorlanıyoruz! Bu bir! Asıl neden ikincisi! Bizlere ve dünyaya öğretilmeyen büyük savaş! Yaşanan iki dünya savaşı imparatorlukları yerlebir etse de ayakta kalan sadece BÜYÜK BRİTANYA'ydı! Ve bizler içiçe, yanyana, sırt sırta sansak da asıl savaş Amerika ile İngiltere arasındaydı!
Sakın hemen "İyi ama Irak'a beraber girmediler mi?" diye sormayın!
Birlikte girerlerdi! İkisi de birbirini kontrol etmek ve paylaşım için! Uzak durmazlardı. Bilmediğimiz örtülü bir ANLAŞMA vardı!
Mesela NSA dünyayı dinliyor ama bilgileri Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere'ye de vermek zorunda kalıyordu! NEDEN? Bu iki güç arasındaki mücadelenin merkezi ORTADOĞU ve AFRİKA olduğu için MÜSLÜMAN DÜNYASI uzun bir süre daha gülemeyecekti! Amerika cari açığını kapatmak ve ayakta kalabilmek için buralardan gelecek petrodolarlara çok ihtiyaç duyuyordu!
Büyük Britanya ve Yahudiler'in başını çektiği BLOK ise enerjiye ve geçiş yollarına hakim olmak istemekte!
Bu BLOK bizlere görünmeden tıpkı Amerika gibi İSLAM DÜNYASINI kontrol etmek istemekte!
Darbeler, cuntalar, savaşlar, terör, suikastlar yani başımıza gelen kötü ne varsa bu tepişmenin sonucuydu!
Duracak ve bitecek gibi de değildi! Sizlerle paylaştığım fotoğrafa bakın! Her şeyi anlatıyor! Dün de yazdığım gibi Protestanlık ve Yahudilik kendisini KATOLİK dünyaya karşı korumak zorundaydı!
Bu dengeyi MÜSLÜMANLAR'ı yanlarına alarak bozabileceklerini biliyorlardı! Aynısı ABD için de geçerliydi! Bu nedenle KAVGA DÜNYA ÇAPINDAYDI!
Fotoğrafa dönelim...
ABD Başkanı Obama, Camp David Zirvesi'ne 6 Körfez ülkesinin liderlerini davet etti... Etti etmesine ama; durum ilginç bir hal aldı! Suudi Arabistan, Bahreyn ve Umman katılımı düşük bir seviyeye çekti! Aslında KATAR dışında BİRİNCİ DERECEDEN temsil edilen ülke yoktu! Liderler yani gitmeyenler "HASTAYIZ!" diyordu!
Mazeret buydu! Tabii ki bizler buna inanmak durumundaydık! AMAAA ! İşte bu fotoğraf inanmamakta ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koyuyordu! Obama'ya "Hayır!" diyenler hasta değildi!
ABD'ye gitmeyenlerden biri olan Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa Halife, tam da Camp David'deki zirvenin yapıldığı saatlerde, İngiltere'deydi.
Ne mi yapıyordu?
Kraliçe Elizabeth ile Londra'daki Windsor Kalesi'nde Kraliyet at gösterisini izliyordu!
Mesaj açık ve netti!
Yerimiz, tarafımız belli: KRALİÇE! Sorun buydu!
Amerika büyük güç olarak ARAPLAR'ı kendi safına çekmek istiyor ama ORTADOĞU'nun kurtarıcısı (!) İNGİLİZLER buna izin vermiyordu! Amerika'nın en zayıf yeri, içindeki Protestan ve Yahudilerdi!
Bunlar içeride olmalarına rağmen Washington'a karşıydılar! İngiliz aklı böyle bir şeydi! 1636'da Harvard Üniversitesi'ni kurarken bunları ta o günlerden düşünmüşlerdi! Bizim sorunumuz da buydu! Hep günü düşünen adama değer veririz! Oysa YARINI bilen insan muteberdir! İngilizler bunu yapmayı bildiği için Londra'dan dünyaya ayar verirlerdi!
Türkiye şimdi olduğu gibi hep bu güçlerin etkisinde kaldı! Bazen biri bazen ikisi birden geldi! 1971 darbesi ülkenin ikisi tarafından bölüşüldüğü yıldı! Ülkeye FORMAT o tarihte atıldı!
İki yakamız bir araya gelmedi! LAİKÇİ basının görevi bizi sihirle aldatmaktı!
Ortadoğu'yu bizden uzaklaştırmak ve İsrail'e yakınlaştırmaktı! Devlet de böyle dizayn edilmişti! Londra, Türkiye'den çıkacak bir KIVILCIMIN bütün İSLAM ALEMİNİ saracağını biliyordu! Bu nedenle İSLAM kötü gösterilmeliydi! Öyle de oldu! "Müslüman eşittir terörist!" algısı otursun diye her şey yapıldı!
İsrail'i Ortadoğu'ya oturtan BUCKINGHAM, başta Türkiye olmak üzere bütün önemli aktörleri yanına almıştı! Bana kızıyorlar ama gerçek acıdır! Rahmetli Türkeş'in de Erbakan'ın da hesapları Londra'daydı!
Sadece bu kadar mı?
Daha neler var! Ama şimdi sırası değil! Hiç ummadığınız isimler Londra'dan çıkardı! Kötü olduğu için söylemiyorum! Bizim içimizdeki pek çok önemli isim KURTULUŞU İNGİLİZ REÇETESİNDE bulur!
Olay budur! Bazıları da Amerikan!
Anlamak durumundayız! Kızmak, kötü bir yakıştırma yapmak durumu hafifletmez! Anlamazsak düşeriz!
Malum yapı da bu kategorideydi!
İngiliz icadı olarak yola çıktı! ABD devraldı gibi dursa da; bulundukları yerin önemi çok farklıydı! Statüsü bizim bilmediğimiz kadar önemliydi!
Yasalardan doğan güçleri vardı! Bir akıl bu YAPIYI oraya yollarken Amerikan Devleti'nin günün birinde vereceği tepkiyi de düşünmüştü!
Bizler, bu iki güç arasında kalmaktansa hangisinin işimize yarayacağını en ince ayrıntısına kadar hesap etmemiz gerekiyordu! Bu da DEVLET İDARESİ demek oluyordu!
Bir KANAT ki, sayısı çoktur, Londra'ya oynadı! Bir başka kanat da Washington'a...
Şimdi ise MİLLİ BİR ÇİZGİDE gidiyoruz!
Bu iki gücün içerideki mücadelesi sürüyor! Hem de bütün hızıyla! Hangisi kazanırsa Ankara'ya çullanacak!
Amaçları bu!
İttifak halinde değiller! Ama iki tarafın da bize ihtiyacı sonsuz!
Türkiye'nin başını çektiği Müslüman dünyası Protestan-Yahudi ittifakından çıktığı anda Kraliçe'nin GÜNEŞİ BATAR! Tersi durumda ise Amerika pasaportla bile buralara gelemez! Bu konulara kafa patlatıp geleceğimizi kuracağımız yerde GÜNLÜK HAMASETLE uğraşıyoruz!
Ve adamları üzerimize güldürüyoruz! Her iki tarafa da oynayan kendi insanımızın AKILLARINI bir masada toplamalıyız! Herkes ülkesini seviyor!
Bunda sorun yok! O zaman doğruyu bulmak adına geleceği kurmak adına, pazarlık şansımız da TAVAN yapmışken masaya oturalım!
Bu ideolojilerin, anlamsız kavgaların, itiş-kakışın bitmesi ülkenin süper güç olması demekti!
Tabii bu bir hayal! Herkes kendi kutbuna sıkı sıkıya bağlı! Dönelim fotoğrafa!
Obama'ya gitmeyen SULTAN, Kraliçe'ye "Hayır!" diyemiyordu!
Biz içeride BİR ve BÜTÜN olsak da etraf paramparça!
Osmanlı'yı yıkanlar öyle bir format attı ki 150 yıl sonra bile bozamıyoruz!
Dinlerarası kurulan ittifak para ve güç için savaşıyordu!
Bunu bozacak tek güç ise İSLAM!
Bazılarının idrak kanalları bir noktada TIKALI olduğu için bunu göremiyor!
Büyük kavgada KÜÇÜK piyon olmayı isteyen çok!
Ama biz istesek de KÜÇÜK olamayız!
Kendimizi inkar etsek bile!
Gelin DOĞRU YOLDA birleşelim...
Zor, biliyorum! Ama hiç denemedik ki! İnanın hepsinin bize sonsuz ihtiyacı var! İstediğimizi alıp kalkarız! Bunu bilmediğimiz için kaybettik!
Ayrıştığımız sürece bizi yeneceklerdir!
Mağlubiyetlerimizi de ZAFER olarak okutup gururla sömüreceklerdir!
Bu tuzağa düşmeyelim...
Aksi?
İçeride kavga etmeye devam ederiz!
Şimdiye kadar olduğu gibi!
Hayat tercihtir!
Karar sizin!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Davut ÖTÜRK

    15 Mayıs 2015 11:52
    2 0
    HE HE HE YAKALANDINIZ
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;