SİYASET

Ergün Diler : Keşke konuşsaydı

Tarih
04 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

4 Mayıs 2015

Ruzi Nazar: CIA'nın Türk Casusu...
Bu, Enver Altaylı'nın yazdığı kitabın ismiydi!
Çok önemli bir dönemin anlatıldığı ama içinde çok ayrıntının bulunmadığı bir çalışmaydı! "Nazar'ın hayatının içinde DEVLETLERİ ve DENGELERİ ilgilendiren ne var?" diye ağır ağır ve altını çizerek okumuştum! Fergana Vadisi'nde başlayan hayat Ukrayna, Almanya ve Rooseveltler'in evi ile devam ediyordu!
Çünkü Başkan Roosevelt'in oğlu Archibald onu kolundan tutup CIA'ya çekiyordu!
Oysa kilit isim GEHLEN'di! Hitler'in Askeri İstihbarat Başkanı... Yakın tarihi değiştiren ender insanlardandı!
Ama çok konuşulmaz ve üzerinde düşünülmezdi! Gehlen, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Orta Asya ve Kafkasya'daki pek çok ŞİFREYİ alıp CIA'ya geçti!
Daha doğrusu CIA'yı kurdu! Elindeki tüm bilgileri Avusturya Alpleri'nde sakladı! Bunları ABD'ye vererek hem kendini, hem ülkesini, hem gücünü korudu!
Zaten Amerika'nın bu bölgelere girmesi de bu bilgilerle oldu! Ruzi Nazar da bu ortamda CIA ile tanıştı! Hiç konuşmadı! Enver Altaylı kitap yazsa da kitabın içinde olması gerekenler yoktu!
Birçok ayağı eksik konular peşpeşe geliyordu! Kitap birçok soruya cevap veremiyordu! Acaba Enver Altaylı'nın yazamadıkları var mıydı? Bilemem!
Ama kitap hiç doyurucu değildi!
İçinde AKIL yok! Ya rahmetli Nazar o kadar önemli değildi ya da bunları konuşmayacak kadar akıllıydı! Türk Devleti'ne ne bırakmıştı? Ne önermişti?
Bilmiyoruz!
Ama kimselere söylemediyse bile kesinlikle "SIR"ları vardı!
Olmalıydı! Casusluk ve bilgi anlamında değil! Dünya üzerindeki dengeler adına... Bu OYUNLARI bildiğini düşünüyorum!
Nereden mi çıkarıyorum?
Belki hiç ilgisi yok ama kitap doyurucu olmadığı için KIZINDAN! Sylvia Nazar, 1947'de Rosenheim'da doğdu! Herkes onu ABD'li ekonomist ve yazar olarak tanıdı! En çok bilinen eseri dahi John Forbes Nash'in hayatını kaleme aldığı AKIL OYUNLARI'ydı... Nash, "Oyun Teorisi" ile 1994'te NOBEL kazandı! MIT'te profesörlük yaptı! Çok bilinmese de soğuk savaş döneminde ŞİFRE KIRICI olarak çalıştı! Ruzi Nazar'ın kızı AKIL OYUNLARI ile tanınıyorsa rahmetli babasının bizim bilmediğimiz ne oyunları vardı acaba? 1960 darbesiyle ilgili olarak "Amerika, Demokrat Parti'den değil CHP içindeki SOLCULARDAN rahatsızdı!" diyordu!
Menderes'in Moskova ziyareti Amerikalılar tarafından onaylanıyor ve yakından biliniyorsa kimdi bu CHP'deki SOLCULAR?
Nazar keşke bunları anlatsaydı!
Asıl GİZLİ GÜCÜ gösterseydi! İyi olmaz mıydı? Böyle önemli virajlarda bulunan isimler neden yazmazlar hiç anlamam! Ülkemizin KOD'larını çözmeye niçin yardım etmezler!
Garip!
Rahmetli Nazar'ın cevap veremediği, veremeyeceği yerden devam edelim...
BBC, The Times, The Economist, The Daily Telegraph, Financial Times, The Guardian ve The Independent...
Hepsinin manşetlerinde Türkiye'deki 1 Mayıs olayları yer aldı. Tabii ki TAVIRLARINI biliyorsunuz!
Türkiye'de demokrasi yok.
Polis şiddeti var.
Masum göstericiler gözaltına alındı.
İnsan sormadan edemiyor! Konu Türkiye olunca böyle atıp tutanlar ABD'nin 50 kenti, Milano, Tel Aviv, Paris, Montreal'deki dev protesto gösterilerinde binlerce kişi yaralandı, bin kişi de gözaltına alındı, neden tek satır yazmadı!
Kraliçe Elizabeth'in medyası, bu olaylarda '3 Maymunu' oynadı.
Hepsi Türkiye'deki 1 Mayıs'ı manşet yaptı! NEDEN? Bir açıklamasının olması gerekmez mi! Ne dersiniz! Doktor değilim, bilemem!
Ama bir haber inanılmaz dikkatimi çekti...
Dünyanın en güçlü ailelerinden Rockefeller'larda hayat çok uzun...
Aile üyelerinin uçak kazaları dışında ortalama yaşam süresi 95 yıl... Ailenin en güçlü ismi David Rockefeller ise bunu aştı.
Kısa bir süre önce 99. yaş gününü kutlayan David Rockefeller, geçtiğimiz günlerde New York'ta bir operasyon geçirdi. 6. kez kalp nakli yapıldı. Bu yaşa rağmen Rockefeller'in sağlık durumunun çok iyi olduğu söylendi.
Geçmişte 3 kez de böbrek nakli yapılan Rockefeller'in "120 yaşına kadar dünyadayım!" dediği iddia edildi. Uzmanlar, 80 yaşından sonra bir kişinin kalp nakli olmasının çok riskli olduğunu belirterek, "Ancak soyadınız Rockefeller ise, 120 yaşında da kalp nakli olabilirsiniz. Çünkü TIP kanunları onlar için geçerli değil" dedi.
Kafayı yerinde tutup kalan her şeyi değiştiriyorlar anlaşılan!
Doktorlar bile TIP! İlginç değil mi!
İngiliz The Independent'ta çok değişik bir haber vardı!
Neden yayınlandı, anlamış değilim! Haberde İngilizler'in İŞGAL ETMEDİĞİ, EDEMEĞİ 22 ÜLKE anlatılıyordu! Listeye dikkatle baktım! Kalemin ucuyla sıralamayı bozmadan tek tek gittim!
Özbekistan, Tacikistan, İsveç, Moğolistan, Paraguay, Guatemala, Brundi, Bolivya, Çad, Kırgızistan ve Lüksemburg gibi 22 ülkenin İngilizler tarafından hiç işgale uğramadığı açıklanıyordu!
Dişe dokunur pek ülke yoktu aralarında! Bazıları anlamakta zorlansa da İngilizler HEDEF belirledikleri ülkeye PARA ile finans ile bürokrasi ile ve biz bilmesek de İDEOLOJİ ile girerdi!
Arkasında durduğun değerlerin İNGİLİZ MALI olduğunu bilmeden en ateşli savunucularından olurdun!
İngilizler'in asıl gücü buydu! AKILLA hükmetmeye bayılırlardı! "KONTROL ve İŞGAL" denince bazıları "Nerede askerleri?" diye anlamsız sorularla gelirdi!
Zaten siz böyle sormaya devam ettikçe gelmeye de devam edeceklerdi! Maalesef!
22 ülkeye bakınca Türkiye'nin ismini göremedim! Yani işgal edilenlerdendik!
Ama hangi zaman dilimlerini kapsadığı haberde yoktu! İnsan bunu da söyler değil mi! Merakta kaldık şimdi!
Haksız mıyım!
Haa unutmadan! The Independent bu haberi hangi başlıkla verdi biliyor musunuz?
Evet bildiniz!
İMPARATORLUK!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;