DÜNYA

Ergün Diler : Katar üssü!

Tarih
02 Eylül 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
2 Eylül 2014...

Dün kaldığımız yerden devam ediyorum...
Beyazlar içindeki dostum ani bir hareketle masanın başında doğruldu ve koluma girip "Haydi biraz yürüyelim" diyerek beni dışarı çıkardı!
Osmanlı kütüphanesinden Muhteşem Süleymaniye Camii'nin arka tarafına geçtik! Nereden bildiğini bilmiyorum ama yerdeki sıradan bir taşın bile hikayesine hakimdi! Kimselere aldırmadan yürürken ben sorularımı peşpeşe sıraladım! "Acele etme, önce Osmanlı'nın buradaki matematiğini çözelim!" cevabı verdi! Sonra girdiğimiz bir dükkanda eski Rodos'un fotoğraflarını gösterdi! Ardından başını kaldırıp "Bizi silmeye çalışsalar da en fazla bu kadarını yapabiliyorlar! Gördüğün gibi adanın en büyük eseri Süleymaniye'nin minaresi!
Büyük olmaya mecburuz! İstesek de istemesek de büyük olacağız" diyerek bana geri adım attırdı!
Ne diyeceğimi düşünürken Türkiye'ye döndü! Hemen araya girip "Sizce Abdullah Bey Başkanlığı istiyor muydu?" diye sordum...
Hiç duraksamadan devam etti...
Başkanlık sistemi 7-8 yıl siyaseti kilitler!
Kimse bir şey yapamaz! Muhalefet bu nedenle karşı! Abdullah Bey de bunu böyle görüyor! Çok zeki biridir! Düşünmeden hareket etmez! Siyasetin diri kalmasını istiyor!

Peki, Ankara'da sorun bitti mi?
Hükümette her şey kontrol altında mı?
Tabii ki değil! İsim vermek istemiyorum ama Tayyip Erdoğan'ın bir sınavı daha var! Önceleri kendisine çok yakın olan biri vardı!

Eeee?
Hatta 2007'de onu Cumhurbaşkanı bile yapmayı düşündü! Ancak sonraki dönemde bu isim yönünü başka tarafa çevirdi! Erdoğan'ın yanında olsa da karşısında!

Kim bu?
İsim vermek doğru olmaz! Şimdilik! Ama arkasında büyük güç var!

Nasıl güç?
Koç, Sabancı, Eczacıbaşı ve Alaton aileleri bu isim pasifize edilmesin diye dışarıda inanılmaz bir kulis yapıyorlar! En büyük destekçileri Bloomberg!
Tabii onun da arkasında küresel güçler!

Erdoğan'a karşı bir ismi destekliyorlar ve biz bunu göremiyoruz öyle mi?
Evet öyle!
Göremezsiniz! Bak yakın zamanda "Eğer bu isimle oynarsanız ekonomik felaket yaşarsınız!" diye tehdit ettiler! Yeni dönemde olmama ihtimaline karşı bütün NOT kuruluşları şimdiden Türkiye'nin derecesini negatife çevirdi bile! Ankara'ya gönderdikleri bir aracı da "Dolar en iyi ihtimalle 2.50 TL olur" dedi...

Destekleri böylesine büyük yani?
Elbette! Sen Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yazdın ancak bu ismi unuttun! CHP ve MHP önce bu isme gittiler! Erdoğan'ın karşısına çıkamayacağını anlayınca vaz geçti! Yoksa arkasındaki destek büyüktü!
Ona verilen sözler de... Dikkat edersen bu ismi bulursun! Mesela Erdoğan'ın eleştirdiği iş adamlarına toz kondurmaz! Bazı aileleri koruma altına alır!

Peki, bizim işadamları dışarıdaki büyük ailelerle ilişki içinde midir?
Tabii ki! Hiç şüphen olmasın!
Sadece zinciri iyi takip et! Hep aynı isimlere ulaşırsın!

Biraz açar mısın?
Türkiye, Erdoğan'la bu ailelerin dünyada kazandıkları oranları düşürdü!
Yeryüzündeki kazanılan her doları Rothschild ve Rockefeller paylaşmak ister!
Hiç kavga etmeden büyük rekabet içindedirler! Mesela Mortgage krizi, Bush döneminde planlandı! Öyle bir hesap yapıldı ki hiç şaşma olmadı! İnsanlara kazancının yüzde 70'inden daha fazla borç altına girmeleri önerildi! Böyle de oldu! Sonra sarsıntı ve arkasından bu iki aileden alınan tarihin en büyük borcu!
Sırf Mortgage'dan Rothschild ve Rockefeller 1 trilyon dolar kazandı! Belki ABD daha sağlam bir yapıya kavuştu ama küçük aileler bile 500 milyar doları götürdü!

Sistem böyle yani?
2001 krizinde ve öncesinde Türk devleti bu adamların bankalarından borç aldı!
Hem de yüzde 80 faizle... Bu para Türk kılıklı işadamlarının aracılığıyla geldi! Devlet kaybetti ama bunlar hep kazandı! İşte Erdoğan bunu yıktı! IMF'yi kovdu! Erdoğan IMF ile çarpışırken ismini vermediğim o zat gelip "Sakın böyle bir şey yapmayın batarız!" diye uyardı! Ama Erdoğan dönmedi ve kazandı! Eğer Erdoğan istenileni yapsaydı Rothschild ve Rockefeller'in en iyi dostuydu!

İyi bir şeyler söyleyin desem!
Türkiye'deki birçok bankanın arkasına yakında Katarlılar geçecek! El altından satışlar olacak! Erdoğan'ın Köşk'e çıkması beklendi! Büyük para gelecek! Katar eyaletimiz olmak için dünden razı!

Çok ilginç!
Bu ne ki yakında Türk askeri orada çok stratejik bölgeye yerleşecek! İngilizler bunu duydu, çıldırmış durumda! IŞİD'e de biraz böyle bak! Kaos olursa tek kaybeden, olmazsa kazanan biziz! Denklem bu! Ayrıca önemli askeri anlaşmalar imzalanacak!

Yüreğime su serptiniz!
Devam edeyim o aman?

Lütfen!
Türkiye 21 uçak taşıyabilen uçak gemisi için start vermişti! Şimdi iki adet daha istiyor! Anlayacağın Körfez'den Akdeniz'e kadar olan bölgeyi biz kontrol edeceğiz!

O zaman istihbarata her zamankinden çok görev düşecek?
Evet! Hakan Fidan için Dışişleri Bakanlığı konuşuldu ama gerçekleşmedi!
Özellikle Erdoğan MİT'teki yapılanmanın bitirilmesini istedi! Muhtemelen Hakan Fidan'dan sonra göreve İsmail Hakkı Musa gelecek!

Neden Hakan Fidan'a ve onun üzerinden Erdoğan'a saldırıldı!
Çünkü cemaat ve Fethullah Gülen, Türkiye için yapabileceklerini tek tek sıraladı! Öyle garantiler verdiler ki şaşırıp kalırsın! Türkiye daha bunları bilmiyor!
Bir de yapılan son planı herkesten kaçırıyorlar! Ama ben öğrendim!

Heyecanlandım inanın!
O zaman başlayayım sıkı dur!
İşte bu cümleden sonra başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz sözcükler havada uçuştu! Rodos'ta nefes alamaz oldum!

Hayat durdu!
Fethullah Gülen'in sağlık durumu ve başından geçenleri duyunca 17 Aralık'ı bile unuttum!
Ama bütün bunların hepsi yarın inşallah!
Çünkü konu uzun ve sarsıcı, kesmeye gelmez! Yarını bekleyin ve gazetenizi şimdiden ayırtın! Okuyamazsanız çok üzülürsünüz! Benden söylemesi!


NOT: Dostum büyük kavga için iki tarafın da uygun zamanı kolladığını söyledi! Ve bunun için fabrika ayarlarından söz etti! Dediğim gibi hepsi yarın!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;