SİYASET

Ergün Diler : İşte son anket!

Tarih
08 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

8 Mayıs 2015

Türkiye'de
bizler küçük parçalı düşünmeyi tercih ederiz!
Hele birileri buna bayılır! Hiç büyük düşünüp oyunun tamamını görmek istemez! Bazen gece yarıları televizyonda yükselen seslere kendimi kaptırıyorum! ANKET şirketlerinin yöneticileri birbirlerini bastırmak için DAHA FAZLA SES çıkarmanın yeterli olduğunu düşünüyor olmalı ki bağırıp çağırıyorlar!
Gördüğüm kadarıyla da her anketçinin yaslandığı bir ideolojik temel var!
Ne kadar objektifler bilemiyorum! İçinde AK Partilisi de, CHP'lisi de, malum yapıya yakın olan da var!
Televizyonlardakiler neyi ne kadar doğru söylüyor bilemiyorum!
Ama bu konularda yani TAHMİN'de hiç yalnız değiller! Televizyonlarda ve gazetelerde göremediğimiz daha kimler var kimler! Bir bilseniz!
CHP'nin çok güvendiği Benenson Strategy Group da ülkenin dört bir tarafında bu işe kafa yoruyor!
Geçen günkü anket sonuçlarında CHP'nin AK Parti'ye yaklaştığını iddia etti! Doğru mu değil mi bilemem!
Ama açıklanan rakamlarda CHP yüzde 35, AK Parti yüzde 38, MHP yüzde 13, HDP ise yüzde 6...
Bunları bir şekilde duyduk! Ama duymadıklarınız vardı! SIR olanlar!
Geçtiğimiz gece uzun zamandır görmediğim dostumun BOĞAZ'daki YALISINA gittik! Daha önce işim çıktığı için bir araya gelememiştik! Bu kez "Kesinlikle gel! Duyman gerekenler var!" diye ısrar edince kaçamadım!
İşlerimi bitirince gecenin bir saatinde bizim için hazırladığı KÖŞEYE oturduk! Boğaz sessiz ve kimsesizdi!
Sanki konuştuklarımızı herkes duyuyor gibiydi! Dostum konuştukça irkiliyordum! Öyle şeyler söylüyordu ki şaşırıp kalıyordum! Uzun zamandır yurtdışında olduğu için belli ki hazırlanıp gelmiş! Ortadoğu'da çok iyi ilişkileri olan ve çok sevilen bir isimdi!
İlişkileri ÖZEL'di!
Çaylar yudumlanırken konuyu kendisinin açmasını bekledim! Zaten onun da hiç vakit kaybetmeye niyeti yoktu! Elindeki dosyayı gösterip "ARAP ÜLKE LERİ NİN BÜTÜN İSTİHBARAT DOSYALARI BURADA!" dedi. "Nasıl yani?" diye sorunca, güldü! "Bunlar değil! Bunlar değil ama hepsini gördüm ve inceledim" cevabı verdi! Şaşırmıştım! Ne demek istediğini anlamaya çalışırken konunun tam ortasından girdi! "Sen bundan birkaç yıl önce 'CIA Ortadoğu'da gizli anket yaptırdı ve 10 ülkede Erdoğan o ülkelerin liderlerinden daha fazla OY aldı!' diye yazdın.
O rapor çok gerçekçiydi! Ben de daha sonra doğruluğunu öğrendim!
Ama şimdi durum daha da ilginç" sözleriyle beni meraktan çatlattı!
Nedir durum? Erdoğan şu anda dünya üzerinde devletine ve kurumlarına hakim olan en etkili lider...
Açar mısın biraz? Senin daha önce yazdığın Ortadoğu'daki 10 ülke anketini şimdi Amerikalılar Türkiye'de üniversitelerde yaptırdı! Hem de ne anket!
Kapsamlı mı? 120 üniversitede çok ince bir çalışma yapıldı! Ortadoğu'da GENÇLERDEN KAYNAKLANAN BİR TSUNAMİ bekliyorlar! Burada da gençlerin ne düşündüğünü anlamak için çok özel adamlarını ve içerideki partnerlerini görevlendirdiler! Amaçları Türkiye'nin OY HARİTASINI çıkarmaktı!
Ne çıktı? Ne çıkmadı ki!
Öldüreceksiniz beni! Dur dur acele etme! Vakıflar ve üniversiteler işin içinde! Bizler hala İstanbul'a kimin gelip gittiğini tam olarak bilmiyoruz! Adam öğrenci olarak, hoca olarak, araştırmacı olarak geliyor! Ama görevi bilgi toplamak!
Burada da yardımcı çok olduğu için hiç zorlanmıyorlar! Büyük bir tarama yapılmış! Ve çıkan rakamlar Beyaz Saray'a anında bildirilmiş!
Tamam işte ne çıktı! Yapılan detaylı araştırmalarda 8 milyon gencin Erdoğan'dan asla kopmayacağı ortaya çıktı! Genç nüfus üzerinde Erdoğan'ın etkisi büyük! Orta ve yaşlıları saymıyorum!
Obama'nın devlete hakimiyeti yüzde 20'yi bile bulmazken Erdoğan'da bu rakam yüzde 45!
Ne anlama geliyor bu rakamlar peki? Ortadoğu'da yüzünü ANKARA'ya ve İSTANBUL'a çeviren milyonlarca genç var! Erdoğan bunlar için İD OL! Amerikalılar bunu gördü!
Muhtemelen diğerleri de! Herkes planını buna göre yapıyor şimdi!
Önümüzdeki ÜÇ YIL İÇİNDE 3 BÜYÜK KR ALLIK Ortadoğu'da yıkılacak! Herkes bu yeri Türkiye'nin dolduracağını düşünüyor! Hem de KARA KARA! Çünkü bölgede ve içeride etkili tek lider ERDOĞAN! n Başka? Erdoğan'ın kişisel OY'u ise yüzde 58! Potansiyel olarak ise yüzde 66! Bu rakamlar herkesin hesabını bozdu! Bölgeye artık böyle bak! Bütün Araplar ve BATI böyle bakıyor çünkü!
Dostumla yaptığımız sohbetin kısa bir bölümü böyleydi! CIA'nın yaptırdıklarını gördük!
Bu nedenle 'ekranlardaki kuru kalabalık ne diyor?' diye fazla zaman ayırmayın!
Anketi yapması gerekenler yapmış ve gitmesi gereken yere göndermişler!
Olay bu! Dünyanın en büyük şirketleri açıklandı! Berkshire Hathaway ABD, JPMorgan Chase ABD, Exxon Mobil ABD, General Electric ABD, Wells Fargo ABD, Toyota Japonya, Apple ABD, Royal Dutch Shell Hollanda, Volkswagen Almanya, HSBC İngiltere, Chevron ABD gibi şirketler ilk YÜZDE yer aldı!
Ama listenin ilk 4'ü çok ilginçti!
ICBC, Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China... Yani listeye ÇİN DAMGASINI vurmuştu! Özellikle Çin'in endüstri ve ticaret bankası ICBC alıp başını gitmişti! Bankanın çok ayrıntılarına girmek istemiyorum!
Ama bu rakamları görünce yıllar önceden bu sonucun geleceğini biliyordum! Bir İngiliz gazetesinde yıllar önce bir fotoğraf vardı!
Sir Evelyn de Rothschild bir yanına Xiao Feng diğer yanına da Leroy Jin'i alarak "Çin ekonomisini nasıl yukarıya çekeriz! Bunun için neler yapabilirizi" anlatıyordu!
ABD'nin 6, İngiltere, Fransa ve Japonya'nın 5'er BANKAYLA SÖZ SAHİBİ olduğu dünyada ÇİN'in 10 bankası vardı! Bu ICBC Bank'ın değeri bizim borsadaki bankalarımızın toplam değerinin 40 katından fazlaydı! Bu banka DEVLET gibiydi!
Ama konu ÇİN olunca ortaklarının kim olduğu, ne kadar hissenin dışarıda olduğu, ALTIN PİYSINA kimin yön verdiği gibi bazı sorulara cevap bulunamıyordu! Ama Çin'i, Amerika'nın karşısına hazırlayan bir gücün olduğu bir gerçekti!
Bu 4 büyük bankanın ilişki ağına baktığınız zaman net olmasa da Edmond de Rothschild, Rothschild Banking Family of France ve Rothschildler'in birçok üyesinin ayak izini görüyorsunuz! Adamlar Doğu'dan çıkardıkları 4 BÜYÜKLE şimdi BATI'ya geliyorlar! Savaş hiç anlamadığımz kadar büyük! Ve derin!
Ve kilit ORTADOĞU! Petrol, gaz ve DOLAR! Ya da EURO! Para savaşı yani! Rezerv para savaşı!
Sizce?
Tabii onların bileceği bir iş bizi ilgilendirmez! Ama Adana ve Hatay'da durdurulan MİT TIR'ları ile ilgili olarak bazı görevliler hakkında yakalama kararı çıktı! Ne olacağını bilmiyoruz! Ama adı BÜYÜK olan bir gazete nedense bu haberi hiç görmemektense içeride bir yerlere adeta gömmüş! Neden acaba? Dedim ya bizi ilgilendirmez ama yine de insanın aklını kurcalıyor!
Milano'da göstericiler ortalığı kasıp kavurdu! Olaylara damga vuran ise ROLEX oldu! Bir göstericinin kolundaki saat İtalya'yı karıştırdı!
Firma ÖZÜR BEKLEDİ ! Ama birileri de çıkıp "Bunlar SOROS'un adamları!" demez mi!
Bilmiyorum! Olur mu olur! Bizim medyada Ergeneken ve Balyoz davalarına takan çok adam var! Malum yapı ile içiçe olup bu davalar üzerinden DEVLETE vurmaya çalışıyorlar! Hep söyledim; bu davalarda MASUM çok insan vardı! Ama işin sonunda iddia edildiği gibi TÜRK ORDUSU asla ve kat'a zayıflamadı! Yakın zamanda da bunun böyle olmadığı görülecek!
Bekleyin! Ama asıl dertleri ORDUMİLLET yakınlaşması! Sıkıntı bu!
CHP lideri Kemal Bey, Kemal Derviş Bey ile sık sık yazıştığını açıkladı! "VAATLERLE ilgili fikirlerini hep alıyorum" dedi! Bir yanda CHP lideri Kemal Bey, diğer yanda ise Dünya Bankası, Kemal Derviş ve Benenson Strategy Group...
İyi koalisyon değil mi

Takvim
 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • mehmet yayla

    16 Mayıs 2015 14:49
    0 0
    atlar tepişmeden çimleri kurtarmak lazım. bence yakın bölgemizde referandum hazırlıkları yapılmalı.... azerbeycan gürcüstan bosna arnavutluk suriye ırak filistin vs ilk referandum yapılması gereken yerler...... sonuç kartopunun ilk yumağı türkiye eklenecek olan ilk katman bu saydıklarım. geriye kalanlara zaten rüzgara kapılıp gelecek inşallah. ve islam birliği hazır. çok hızlı şekilde birlişik cihat ordusu kurulmalı adı bile titretir küffarı..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;