DÜNYA

Ergün Diler : IŞİD'in CEO'su

Tarih
01 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

1 Mayıs 2015

Köşeye bugün geçenlerde yayınladığımız bir SURİYE HARİTASI koydum! Bakınca insanın içi kararıyor! Ama bakmadan da bir şey görme şansımız yok! Çünkü içeride konuştuğumuz düşük tonlu cümleler hem bölgeyi hem de Ankara'yı anlamamıza yetmiyor! Çünkü etrafımızda büyük bir oyun sahnede! Doğru okuyanın kazanacağı, okuyamayanın ise 100 yıl kaybolacağı bir oyun!
Ne olduğunu anlamak için Amerika'ya bakmak ilk adım!
Hem orada hem dünyada Bayan Clinton çok konuşuluyor!
Dün kampanyada kullandığı LOGO'yu yazdım! Bilinen bir SIR olan Soros'un desteğini de ekledim! Clintonlar'ın kızı Chelsea, Soroslar'ın evinde evlenecek kadar iki aile birbirlerine yakındı! Yıllardır süren bu ilişki aradan su bile sızdırmıyordu! Peki sadece bu kadar mıydı?
Değildi elbette! Tesadüftür ki Bayan Clinton, eşine ve Obama'ya seçim kazandıran ekiple yola devam etme kararı aldı! Ya da birilerinin aldığı karara uymak zorunda kaldı! Clinton seçimlere CHP'yi de hazırlayan BENENSON STRATEJİK GRUP'la hazırlanacaktı!
Benenson yanına Jim Margolis'i de almıştı! Ekip bir eliyle SIR KÜPÜ olarak bilinen John Podesta'ya diğer eliyle de Clinton'a bağlıydı! Benenson kimdi?
KANTAR
şirketinin içindeki bir kol!
Peki biz KANTAR'ı nereden biliyorduk?
Türkiye'deki reytingleri ölçen TNS isimli diğer kolundan!
Benenson, Kantar ve TNS kimindi aslında! Sahibi Rothschildler olan WPP isimli şirketin!
Göründüğü gibi karışık değil! Yani ÜST AKIL Bayan Clinton'un elinden tutuğu gibi CHP'ye de sahip çıkmıştı!
CHP'nin vaatlerinin arkasında hep bunlar vardı!
Bu fotoğrafa bakınca SOROS'un sadece şirketlerle seçime odaklandığını düşünebilirsiniz! Ama öyle değil!
Devam o zaman!
Malum yapının organizasyon yapısına baktığınız zaman YERLİ bir aklın ürünü olmadığını görürsünüz!
Zaten YERLİ olsaydı son dönemde de bu AKLI görürdük! Dikkatle baktım, sadece acemilik gördüm!
Soros özellikle Ukrayna meselesinde "Avrupa'yı bu işin arkasında durmaya davet etti! Parayı ben veririm yeter ki siz gelin! Yoksa Rusya zaferle çıkarsa Avrupa biter!" dedi! Yani bu adam Amerikalı olsa da, parayı oradan yönetse de aslında AVRUPALI'ydı! Avrupa'nın çıkarları için çalışıyordu!
Zaten Soros'un kurduğu vakıflara baktığınızda CHP Lideri Kemal Bey'i de görmeniz mümkündü! Genelde bizim "Tesüdüf!" diye açıkladığımız gelişmeler bu isimler için ince düşünülmüş detaylardı! Kemal Bey de onlardandı! Peki Soros'a yakın olan malum yapının üyeleri var mıydı? Olmaz mı! İyi bakın kimleri göreceksiniz! Zaten böyle olduğu için Aydın Bey'in Hürriyet'i Demirtaş'ı ve malum yapıyı destekler! Bu nedenledir ki İNGİLİZ Dışişleri Bakanlığı " 1 Mayıs'ta sakın Türkiye'de olmayın!" uyarısı yaparken, Aydın Bey'in medyası da "Sakın dışarı çıkmayın" der!
Tamamen tesadüf yani!
Seçim mi? Sadece BENENSON değil SOROS'un bütün arkadaşları koalisyon olarak giriyorlar! Sol, sağ, ön, arka, yan ne varsa hep birlikte!
Hem içerisi hem yanıbaşımız büyük enerji birikmesi içinde! Önemli olan bunun nasıl boşalacağı!
Sıkıntılı bir durum! Hem de çok!
Her an her şeyin olabileceği günlerden geçiyoruz! Amerikan caddeleri bile karıştığına göre durum sandığımızdan çok daha ileri! Sadece sınırlarımız içinde Amerika-Avrupa savaşını yaşamıyoruz!
Her yerde bu var! Bakalım! Suriye haritası diyerek başladık! Irak'ı da yanına koyduğumuzda anlaşılmaz bir tablo çıkıyor ortaya! Suriye 5 parça!
Irak şimdilik 3 gibi dursa da net değil! IŞİD, ŞİİLER'e saldırıyor gibi dursa da PETROLÜ, İRAN alıyor ve satıyor!
Garip mi garip! IŞİD'in yakında PARA BASACAĞI iddia ediliyor! Yani birileri Irak Şam İslam Devleti ismini boşuna vermemiş! Tabii IŞID'in de derdi yok değil! Geçenlerde The Times yazdı:
Irak'taki petrol sahalarında Haziran ayında yaşanan ölümcül kazalar serisinin ardından, IŞİD elinde bulundurduğu rafinerileri yönetecek ve yaşanan kazanç kayıplarını sonlandıracak bir yönetici arıyor. IŞİD adaylar arasından uygun gördüğü ve işe alacağı kişiye, yıllık 225 bin dolar maaş ödeyecek. IŞID, bir süre önce de sosyal medyadan çok önemli enerji şirketinde üst düzey yöneticilik yapan bir kişiye CEO'luk teklifinde bulundu...
Ortadoğu ve Afrika'da yeni 30 devletten söz ediliyor. 19'unun mezhep, 11'i ise aşiret devleti olacak! Hem de birkaç yıl içinde! Haritaları önümüze alıp değerlendirmeleri buna göre yapmalıyız!
Haritalar her gün değişse de! İngilizce'yi İngiliz'den daha güzel konuşan Ebu Al AFRİ, IŞİD'in başına boşuna gelmedi!
Çözüm süreci mi?
Hepsiyle yakından ilgili!
PKK'nın daha doğrusu Kandil'in BARZANİ'ye tepki gösterip tavır alması da hesaba dahil! Barzani de yakında Obama'ya gidiyor! Anlayacağınız tam bir MATRUŞKA! Çık çıkabilirsen!
Bir de haftanın son günü biraz gülümseyip biraz da düşünelim...
New York'tan Los Angeles'a giden ünlü bir avukat uçakta yanına güzel bir hanım düşünce heyecanlanır!
Yolun uzun olduğunu düşünüp bir şekilde yakınlaşma hesapları içine girer! İlk fırsatta söze girip "Bir teklifim var! Ben size bir soru soracağım, bilemezseniz 5 dolar vereceksiniz! Sonrasında siz bana sorduğunuzda ben bilemezsem 50 dolar vereceğim!" der... Kadını aptal sarışın sanan avukat jet gibi gelen "Tamam" cevabıyla sevinir!
İlk soruyu sorar: Dünya ile Ay arasındaki mesafe ne kadardır?
Kadın düşünmek bile istemeden çantasını açar ve içinden çıkardığı 5 doları uzatır! Avukat çok mutludur... "Sıra sizde!" diye de kadının sorusuna hazır olduğunu hissettirir!
Kadın kendinden emin bir tavırla sorar: Tepeye 3 ayakla tırmanan 4 ayakla inen şey nedir?
Adam düşünür ancak işin içinden çıkamaz! Çaresiz cebinden çıkardığı 50 doları uzatır! Kadın parayı alır ve çantasına koyarken adam meraktan sorar: Gerçekten bilemedim! Nedir?
Kadın hiç istifini bozmadan çantasının
içindeki 5 doları alır ve uzatır!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;