SİYASET

Ergün Diler : Hilal ve haç

Tarih
27 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

27 Mart 2015

Dünya
gerçekten dönüyor!
Her sabah bambaşka bir güne uyanıyoruz! Bir baktık ki Ortadoğu yine karışmış! Zaten karmaşık olan YAPI giderek içinden çıkılmaz bir duruma sürükleniyor! Ve dikkat edin hep MÜSLÜMAN COĞRAFYASI karışık!
Coğrafya dedim, aklıma geldi!
Bir harita alıp bakın! Büyük Müslüman devletleri işaretleyin! Çok ilginç bir durumla karşılaşacaksınız!
Nijerya'dan başlayıp, Mısır'ı içine alan, Türkiye ve İran'la devam eden ve Afganistan, Pakistan, Hindistan, Bangladeş ve Endonezya ile tamamlanan bir AY göreceksiniz! HİLAL yani!
Evet; bildiğimiz HİLAL! Bayrağımızdaki yani!
Bu ülkelere baktığımızda yaklaşık olarak Nijerya 80, Mısır 80, Türkiye 75, İran 75, Afganistan 30, Pakistan 180, Hindistan 170, Bangladeş 150 ve Endonezya'da 200 milyon Müslüman yaşıyor! Ve bakıldığında Müslüman nüfusun hem enerji merkezlerini hem de geçiş yollarını kontrol ettiği görülür!
Kontrol etmezler ama HARİTA üzerinde öyledir! Dünyadaki bütün savaş da bunun içindir!
Çin ayağa kalktıktan sonra 3 liraya mal ettiği malları 10 liraya satar! Ve cebine koyması gereken 7 lirayı da DÜNYAY I YÖNETME iddiasında olan BARONLARIN bankalarına, finans girdaplarına bırakır! Bunu yaptıkça da parasına para katar!
Ve aralıksız büyümeye devam eder! Şimdi de denizlere kocaman bir donanma indirmek için hazırlık yapmaktadır!
Buna karşın Amerika ise bundan çekinmekte! Ve bir yolunu bulup rakibinin daha da fazla büyümesini engelleme derdinde!
Bunun için yapması gereken iki hareket vardı! Birincisi enerjiyi ve enerji trafiğini kontrol ederek ÇİN'in ihracat dengesini sarsmak!
Bir diğeri ise kendi koyduğu kurallarla kendi İHRACATINI artırmak! Bir de bu işlem sonucunda enerjinin KALBİ olan Ortadoğu ve Kafkasya'da doğru ortaklarla çalışmak! Rusya ve Türkiye alternatifsizdi! Amerika'nın, Çin'i ve Çin'e hayat veren Avrupa'yı kontrol etmesi için İran'ı Rusya'ya vermesi, arkasından da Moskova'nın Pekin'i enerji ile dizginlemesi gerekiyordu! Ama bir de Müslüman alemi vardı! Burada ne yapıp edip Türkiye'ye yardımcı olmalı ve Ankara'nın ilerleyişini izlemeliydi!
Bu Türkiye için olduğu kadar Amerika için de tek çıkar yoldu!
Her mahalle, o mahallenin çocuğu tarafından kontrol edilirdi!
Doğrusu da buydu!
Amerika yıllarca İran'a diklendi!
Irak'a girdi! Devlet gitti! Meydan ŞİİLER'e kaldı! Evdeki hesap çarşıya uymadı! Çünkü bölgenin kendi dinamiklerini hafife alıyorlardı! Attıkları her adımda Amerikan karşıtlığı tavan yapıyor, buralara geldiklerinde şüphe ile karşılanıyorlardı! Oysa yıllar önce ABD'nin siyahi prensesi Rice, "Ortadoğu'da haritalar değişecek!" demişti! Bu ifade herkesi şaşırttı! Korkuya sürükledi!
Oysa DEĞİŞİKLİK sadece küçülme olarak gerçekleşmezdi!
Belki de OSMANLI'yı küçültenler şimdi BÜYÜK TÜRKİYE ile karşılaşacaktı! İşte bu nedenle Ortadoğu'nun ve Müslüman aleminin güç kazanmasını engellemek için içeriden ve dışarıdan geldiler! Biz içeride sadece ERDOĞAN'a yapılan saldırıları gördük ve bunları konuştuk! Oysa savaş dünyanın savaşıydı! Türkiye'nin tekrar BARONLARIN HİZMETİNDE olması isteniyordu! Mesela Kemal Deviş'in gelip hazineyi BILDERBERG'e gönül ve ruh verenlere bağlaması gerekiyordu!
Bu arada bu yılki Bilderberg Toplantısı çok ince bir mesajı vermek için ilginç bir yere taşındı!
2015 Bilderberg Zirvesi Avusturya-Almanya sınırında zenginlerin buluşma noktası olarak gösterilen Interalpen Hotel'de yapılacaktı. PARAYA hükmedenler ve onların PATRON görünümlü genel müdürleri katılacaktı! Bizden katılanlar zaten belliydi! O sistem için çalışıp didinenler orada olurdu! FORBES listesinde yer alan patronların da bulunacağı bu yılki toplantının konusu RUSYA, UKRAYNA, ORTADOĞU ve AFRİKA'ydı!
Yani şimdi sancılı ne kadar yer varsa masalarında olacaktı! Ve Müslüman DÜNYAN IN kaderini onlar çizecekti! Çizmek istiyordu! Çünkü FİNANS SİSTEMİ ve kazanılan PARALAR bunların kontrolündeydi! Çok önemli bir soru! Bilderberg Toplantıları şimdiye kadar NERELERDE yapıldı? Bunun cevabını yarın veririm!
Hiç tesadüf yoktu! Her şey ortadaydı! İstedikleri de gittikleri yol da belliydi! Bütün kavga MÜSLÜMANLAR'ın elindeki coğrafyanın kimin tarafından kontrol edileceği meselesiydi!
Yukarıda sözünü ettiğim HİLAL'in bölünüp bölünmeyeceği hadisesiydi!
Bizim içimizdekiler bu HİLAL'i yok saymaya çoktan razıydı! Yani Müslüman görünümlüler!
Bilderberg'in yapılacağı noktanın biraz ilerisinde G-7 Zirvesi yapılacaktı! Elmau Sarayı'nda! Yani Rusya'nın olmadığı zirvede hedef yine Rusya'ydı!
Putin'i sevmedikleri için değil ÇİN'i kontrol ettiği için!
Bizde de Erdoğan'ı hiç ama hiç sevmezlerdi! Ortadoğu'daki düzeni yıktığı için! Ve hep İNGİLİZ MEDYASI iki lideri hedefe koyardı!
Neden acaba!
Ama biz hep duygusal bakardık! Görünüşe göre insanların dost ya da düşman olduğunu düşünürdük! Hepsinin BEYAZ olduğunu varsayıp Amerika'nın İngiltere, Almanya ve Fransa ile sıkı dost olduğu fikrine teslim olurduk! Ama öyle değildi!
Oysa Komünist Rusya ile Amerika çok iyi dosttu! Mesela Müslüman BOSNA savaşta inim inim inlerken yardım alamadığı tek Müslüman ülke MISIR'dı! Hatta Boşnak yetkilileri uçaktan indirip tutuklayan tek devletti! Demek ki asıl olan ÇIKARLARDI!
Din, mezhep, ırk ortak amaçta birleşmek için yetmezdi! Hiç de yetmedi tarihte!
Geçtiğimiz günlerde BEYAZ SARAY risk altındaki büyük finans devlerini açıkladı! Bank of America ile Citi bile tehlikedeydi!
Aslında buradaki mesaj siyasiydi! Amerikan Devleti'nin BARONLARA uyarısıydı!
Çünkü başta Çin olmak üzere biriktirilen ARTI PARALAR bunlara teslim ediliyordu! Bunlar da YEREL GÜÇLERİ törpülüyor ve yok ediyordu! Buna özellikle Amerika'nın içinden itiraz vardı!
Bizde tehdit olacak ANADOLU sermayesi zaten darbelerle bizim BARONUN isteği üzerine bitiriliyordu!
Şimdi Türkiye ilk kez dişlerini geçiremeyecekleri bir noktaya geldi! İçeriden yıkamayacaklarını anladılar! Bölgeye inip karıştırdılar! Çin'e enerji konusunda sorun çıkarmayan İRAN hedefti! Çin de...
YEMEN
operasyonu İran'ın tek başına yapacağı bir HADİSE değildi! Suudlar'ın ve Süveyş Kanalı'nın kontrolünü hedefleyen güç devredeydi! İran'dan Yemen'e bir çizgi çekerek HİLAL'i bölmek ve iletişimi koparmak istiyorlardı!
Şimdilik Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri KOALİSYONLA cevap verdi!
Ama gerçekçi olmak şarttı!
Bunların hepsi yanyana da gelse askeri anlamda bir güç değildi! Suudlar'ın pilotları bile YA BAN CIYDI! Yani Türkiye olmadan bölgede adım atılamazdı!
İşte büyük savaş kendi lehlerine dönsün diye içeriden gelmeye çalışacaklardı! Herkesin kampı belliydi! Aydın Bey gazete ve televizyonlarıyla bunu açıkça gösteriyor ve manşetlerden sesleniyordu! Kemal Derviş de CHP'ye omuz vererek malum yapıyla kendisine güç veren arkadaşlarının aynı adamlar olduğunu ispatlıyordu! DERİN BAĞLARLA birbirine yakın duranlar Türkiye'yi Türkler'e bırakmak istemiyordu!
Türk, Müslüman'dı! Batı'da böyle bilinirdi! Sonuçta ayaklarının altındaki halı kayıp gidecekti!
Düne kadar bizi halının tozu olarak görenler şimdi şaşkındı! Daha da şaşıracaklardı! Yeni düzenin kurulması için önce eskisinin yıkılması gerekiyordu! Galiba bu sesler oradan geliyordu!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;