SİYASET

Ergün Diler : Hedef Erdoğan

Tarih
27 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

27 Mayıs 2015

Dostumun
verdiği mesaj yine doğruymuş!
Kemal Derviş Bey, CNN'de ve Cumhuriyet'te ortaya çıktı! Hem hükümetle hem CHP ile hem de gelecekle ilgili önemli noktaların altını çizdi! 'Ne dediği' kısmına geleceğiz! Ama önce biraz geriye gidelim... OYUN BÜYÜK çünkü!
Hatırlarsınız, MHP kasetleriyle birlikte bir furya başladı! IMF Başkanı Dominique Strauss Kahn da bu rüzgarda gitti!
New York'ta ünlü bir otelde siyahi bir hizmetliye tecavüze kalkıştığı iddiasıyla alındı! İndirildi! Utanç vericiydi!
Koridordaki görüntüler, siyahi kadının (hala kim olduğunu bilen yok!) ifadeleri IMF Başkanını götürdü! Karar böyleydi!
Birkaç ailenin yönettiği PARA SİSTEMİNİNE karşı ULUS DEVLETLERİN itirazı vardı!
Kahn da BARONLARA çalışan biriydi! Gitmesi gerekiyordu, KASETLE gitti! Yerine de yüzme şampiyonu Christine Lagarde geldi!
Demek ki FRANSIZ olmak değil kime yakın olduğun önemliymiş!
Kemal Derviş Bey'in de bu koltuk için adı geçti! Ama hemen birileri KASET iması yaptı! Yani karakter suikastıyla götürüleceği söylendi! Kemal Derviş Bey çok iyi eğitimli, dünyayı bilen biriydi! Ama o da BARONLARA yakındı!
Ve istenmiyordu! Daha fazla ileri gidemedi! Dünkü CUMHURİYET gazetesinde SİYASİ İSİMLERİ değerlendirdiği bölüme bakın!
Bazıları tıpkı kendisi gibi KÜRESEL SERMAYEYE yakın isimler! Bunda da sorun yok! OYUN BAŞKA! Görmemiz gereken başka! Geçtiğimiz hafta yazdım! Kemal Bey adeta beni onaylıyordu! Zaten başka da seçeneği yoktu! Türkiye büyük dengenin gereği değişti! Bu değişimi AK Parti ve Erdoğan gerçekleştirdi! Mesela, Amerika ULUS DEVLETTİ! Ama her ırktan insanı barındırıyordu! Biz ise ULUS DEVLETİ yanlış anladık!
Sadece kafa tipine baktık! Kürtler başta olmak üzere farklı unsurları görmedik! İttik! Sorunu içimizde büyüttük! Oysa bölgede herkesin gelip yaşamak isteyeceği tek yer Türkiye'ydi! Iskaladık! Başörtüsü, dolayısıyla DİN, laiklik, Cumhuriyet ve bölge ile ilişkilerimizin modifiye edilmesi gerekiyordu! Bunu AK Parti başardı! Asker değişti, MİT değişti, ekonomi değişti ve DARBELERE DESTEK olan İSTANBUL sermayesinin karşısına bir başka güç konuldu! (Erdoğan'a saldırı bu yüzden!) Çünkü her darbe PARA ile menzile giderdi! İstanbul sermayesi bütün darbelere destek verdi! Oysa şimdi karşısında başka bir PARA olduğu için DARBE yapamıyordu!
Yoksa 50 kez yaparlardı! Zaten hepsi dünden hazırdı! Ama PARA dengesi buna izin vermiyordu!
Üzgünüz!
Türkiye'nin alacağı rol artık belli! OSMANLI gibi bölgeye inecek! Bu kesin! Bu bilindiği için CHP, MHP ve HDP'nin değişmesi gerekiyordu! Değişsinler ki bu gücü ERDOĞAN'ın elinden alsınlar!
Değişsinler ki ANADOLU, CHP'ye uzak değil yakın olsun!
Değişsinler ki MHP sınırların dışına da taşarak TÜRKÇÜLÜK yapsın!
Değişsinler ki HDP silahtan kopup Türk'e yaklaşsın! Orta yolu bulsun! OYUN BU! 7 Haziran için kurulan ittifak da bu! Erdoğan'ı sınırlamak ve gelecekte AK PARTİ içinden BAŞKA BİR GÜCÜ YANLARINA ALARAK DEVAM ETMEK İSTİYORLAR! 7 Haziran'a gidilirken söylenmeyen bu! Hep söyledim! "Erdoğan demek AK Parti demek" ama "AK Parti demek Erdoğan demek değildir" diye... Çünkü gizli muhalefet gibi olup BARONLARA yakın duran çok isim vardı! Ama bizler sandığa giderken bunları bilmez ve görmezdik!
CHP'nin "Merkez Türkiye" projesi de küresel sermayenin isteğiydi! Artık AK Parti'nin yerlebir ettiği ideolojik kalıpların üzerine basarak ilerlemek istiyorlardı!
Erdoğan'a yakın, uzak bir takım isimlerin KOALİSYONDAN söz etmelerinin nedeni de buydu!
Kemal Derviş Bey de bunu söylüyordu! Çaktırmadan "AK Parti ile CHP pekala koalisyon yapabilir" diyordu!
Tabii bu koalisyonla birlikte Erdoğan'ı tasfiye planını devreye sokacaklardı! Önceki gün Kemal Kılıçdaroğlu Bey CUMURİYET'te bunun işaret fişeğini çaktı! "Cumhurbaşkanına saygımız sonsuzdur! Ama 4 Bakan için gerekeni yaparız!" anlamına gelen sözler söyledi!
Satır aralarında her şey vardı! Sadece iyi ve dikkatli okumak yeter de artardı bile! Yani Erdoğan'ı olası bir koalisyonla Beştepe'ye esir edeceklerdi! Gizli plan buydu! Bu ortadayken seçmendeki rehaveti anlayamıyorum açıkçası! Neyse... Bütün köhne ve geri kalmış ideolojileri Erdoğan çöpe attıktan sonra, ülkede birleşmeyi sağladıktan sonra, yeni ufuklar gösterdikten sonra kenara alınacaktı! Bu KOALİSYONUN ve Kemal Derviş Bey'in hesabı buydu! Yine MİLLETİ hesap etmeden geliyorlardı!
Peki, burada malum yapı neredeydi? Öyle ya küresel sermaye varsa, baronlar varsa, onlar da olmalıydı! Oyunu kuran bunu saklayamazdı!
Öyle de oldu!
Amerika'da operasyon yiyen Kemal Derviş Bey operasyon için buradaydı! Son kaleleri Türkiye idi! Şimdi biraz kadrajı genişletelim... Ayşe Kulin'in çok satan "Adı Aylin" kitabında anlatılan hanımefendinin ablası Nilüfer Hanım ikinci evliliğini, Kasım Gülek'le yaptı. Gülek, Galatasaray Lisesi'nden Robert Kolej'e geçti ve oradan da ABD'ye gitti! Columbia Üniversitesi'nde iktisat doktorası yaptı, Rockefeller bursu kazandı.
Keynes'in öğrencisi olduğu Cambridge'de okudu!
Gülek'in bu evliliğinden Tayyibe Hanım dünyaya geldi!
İlkokuldan sonra ABD'de okudu! TÜRKÇE sınavlarında kaldığı için DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'na giremedi! Ama okuldaşı Emre Gönensay kendisini BAŞBAKANLIK'a alıverdi!
Tayyibe Gülek, bir dönem Murat Birsel'le evliydi. Murat Birsel, Yeni Yüzyıl'daki köşesinde saatlerin geç vakitte ileri/geri alınmasına kızıp "Neden 24:00'te yapmıyorsunuz, bekleyip uykusuz kalıyoruz" diyen eleştiri yazısıyla tarihe(!) geçen mümtaz bir şahsiyetti...
Zeynep Oral'ın yeğeni olan Murat Birsel, Ali Kırca Star TV'ye transfer olunca, akrabası ve kendisini "yazar" yapan Dinç Bilgin'e yardım için ATV Ana Haber Bülteni'ni sunmaya başladı. Tamam, fazla dağılmayalım... Tayyibe Gülek Hanımefendi, Birsel'den sonra 2. evliliğini İlker Domaç'la yaptı. Domaç'ın nikah şahidi ise kimdi biliyor musunuz?
Evet! Kemal Derviş Bey! Domaç, Kemal Derviş'in Dünya Bankası'ndaki adamlarından birisiydi! Ve bir yerde okuduğuma göre, Kemal Derviş Bey İstanbul'da Tayyibe Hanım'ın evinde misafir oluyordu! Peki, baba Kasım Gülek kimdi? PARALEL YAPIYI kurup yöneten isim!
Ruh veren insan!
Paralel Yapı, Kasım Bey'in ismini 1990'larda duydu! Oysa ilişki çok ama çok önceleri başlamıştı! Daha fazla ilerlersem başka yerlere gideceğiz!
İyisi mi "bugünlük bu kadar" diyelim...
Oyun bu!
Dönün başa! "KİM KİMDİR" diye düşünün!
Erdoğan'a kimlerin saldırdığını anlayın!
Dedim ya bugünlük bu kadar!

NOT: Romandaki AYLİN, ABD ordusunda ALBAY rütbesine kadar yükselmiş ve Tayyibe Gülek'i de büyütmüştür!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;