DÜNYA

Ergün Diler : Gizli ajanda

Tarih
22 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

28 Kasım 2014

ORTADOĞU,
dünyanın merkezi!
Bütün savaşların birleştiği nokta!
Kim bu bölgeyi ele geçirirse ya da elinde tutarsa, son sözü o söyler!
Rusya'da ya da İran'da olanlar ve olacak olanlar ile bölgedeki değişecek sınırlar bunun göstergesi! Bölgeye atılacak format, geleceği şekillendirecek! İtiş-kakışın nedeni bu! Planları yapanlar elbette Türkiye'yi işin içine almak durumunda! Kimsenin ALMAMA lüksü yoktu!
Özellikle Erdoğan, "Ankara olmadan bölgede yaprağın kımıldamayacağını" gösterdi!
Yapılan PLANLAR revize edilir ve Ankara'ya başrol verilirdi! Bizi sevdikleri için değil! Bizsiz yapamadıkları için! Obama, hem Beyaz Saray hem de Müslüman alemi için çok önemli bir isimdi! Niyeti ve bakışı da çok olumluydu!
Bölgedeki AKTÖRLERLE iş yapacaktı! Ortaklıklarla yürüyecekti! Ama etrafını saran ASKERİ-GÜVENLİK kompleksi, bu izni vermedi! Çok uzun zamandır ABD Başkanları figür olmaktan öteye gidemedi! Bugün bile Marie Harf ve Jen Psaki, OBAMA'nın haberi olmadan istedikleri açıklamaları yapmaktaydı! Çünkü bağlı oldukları kişi Obama değildi!
Bakın; İngiltere'yi Ortadoğu'da bulmak hiç zor değildi! Her yerde onlar vardı! ABD'yi bulmak ve amaçlarını bilmek şarttı! Washington'un gizli ajandası vardı! Bu ajandayı hazırlayan ekip BUSH döneminde işe başladı!
ABD'yi yöneten BUSH değildi! İşin başında Dick Cheney ve ekibi vardı!
Cheney'in ağırlığı ve özelliği çok gizli anlaşmadan kaynaklanıyordu!
Cheney, başta Halliburton olmak üzere 20 büyük şirketin yaptığı özel toplantıdan çıkan isimdi! Oluşturulan planı, Cheney ve ekibi götürecekti!
ABD Başkan Yardımcısı olarak çok etkili kararlar aldı. Washington'ın gizli ajandasının mimarı olan Cheney, özellikle Ortadoğu'da sınırların değiştirilmesi için büyük bir savaşın gerekliliğini, detaylarıyla bilen biriydi.
11 Eylül kurgusuyla, Afganistan ve ardından Irak işgal edildi. O güne kadar sözünden çıkmayan El Kaide ve Taliban bir anda düşman ilan edildi. Afganistan'ın işgali, ÇİN'in BATI'ya yapacağı hamleleri kesmek içindi!
Ardından başlatılan Irak işgali, aslında 3 devlet projesiydi.
Saddam'ın ülkesi Kuzey Irak, Şii devleti ve Irak Arap devleti olarak 3'e bölünecekti.
Bu resmi olarak hayata geçmese de, fiili olarak ülke 3'e bölündü...
Saddam'ı kimyasal silahla suçlama dosyasını, Cheney hazırladı. Yıllar sonra bu suçlamaların hepsinin yalan belgelerin de sahte olduğu anlaşıldı.
Ancak dünya medyasını kontrol eden güçlerle Dick Cheney'yi destekleyen şirketlerin sahipleri aynıydı.
Yani dünyanın büyük oyuncuları, büyük oyunu kurmak için sahadaydı. Washington'ın GİZLİ AJANDASINDA, daha sonra İngiltere ve Fransa'nın eline geçen Osmanlı İmparatorluğu'nun topraklarını tamamen kendilerine bağlama kararı vardı! Bu GİZLİ AJANDAYI kimseye söylemiyorlardı!
Ama bu plana destek verip "Bizim olmamız yanlış! Bırakalım Türkiye buraları yönetsin! Hatta DOLARIN karşısına rakip olmayacak yeni bir para birimi de çıkaralım! Bölgeyi Türkler'e terk edelim! Çünkü Ortadoğu'nun bizimle doku uyuşmazlığı var! Ayrıca İngilizler, Amerikan düşmanlığını tavan yaptırıyor! Ama Ankara bunu aşacak güce sahip" diyenler de vardı!
Cheney ve çekirdek kadrosu bunu istemiyordu! Bu ekip kimseye güvenmiyordu! Türkiye'yi de istedikleri isimlere yönettirecek MUZ CUMHURİYETİ sanıyorlardı!
Yapılan planlara göre IRAK'tan sonra Suriye ikiye bölünecekti! Bunun için de bölgede kaos şarttı. İşte IŞİD de bu görevi büyük bir başarıyla uyguladı. Şimdi Suriye için o günün gelmesi gerekiyordu! Yapılan planlarda Esad, 2016'da gidiyordu! Çünkü Esad'ın ömrü birden uzamıştı! ARAP BAHARI, ABD'nin estiği yerlerdeki adamlarını götürmüştü! BAHAR, Washington'un planlarını ötelemesine yol açtı! Esad için KİMYASAL SİLAH kullanması "Kırmızı Çizgi" olmasına rağmen bir şey yapılamadı!
Çünkü Esad'ın gitmesi ABD için iyi sonuç vermeyecekti! Şimdi değildi! ÖZGÜRLÜK RÜZGARI ile devrilen DİKTATÖRLER Washington'un planlarını bozdu!
Çünkü ADAMLARI gidince o ülkeleri başka bir hamleyle geri almak zorundaydı! Geçen zamanda bu yapıldı! Öncelikli hedef Mısır'dı. Çünkü Mısır, İsrail nedeniyle daha da önemli hale geliyordu. Mübarek'in yerine gelen Mursi, bir halk ayaklanmasıyla hapse gönderildi. Şimdi Sisi, Mısır'ı ABD'nin bir eyaleti olarak görüyordu!
Kendini Kaliforniya Valisi ile eşdeğer tutuyordu.
Mursi'nin millileştirdiği Alexandria, El Dekheila, Damietta ve El Sokhna limanlarının yeni yıldan önce tekrar özelleştirileceği açıklandı... Yani görevini yapıyor ve enerji trafiğinde MISIR kendi topraklarında HAK İDDİA etmiyordu! Edemiyordu!
İngiltere ve Amerika kendi çıkarları için bölgede at oynatırken ve diğer güçlü devletler de uygun zeminlerde yumruklarını masaya vururken, Türkiye bu politikalardan bağımsız olarak yolunu çiziyordu!
Türkiye'ye olan ihtiyacı ortada olan Amerika, anlaşma yoluna gitti! Ama kendini düşünerek! Ankara buna razı olmadı! Hem coğrafi ayrıcalığı, hem de gizli rezervler nedeniyle ABD köşeye sıkıştı! Washington ilk planda Ankara'yı bölgede kullanıp kenara bırakacaktı!
Zayıf olan tarafımızı kaşıyıp bölgedeki iddiamıza son verecekti! KUKLA ile Türkiye'yi kendilerine bağlayacaklardı!
Bunun için de hazırladıkları adamlar ortadaydı!
Bu plan GEZİ, OSLO, 7 ŞUBAT ve 17 ARALIK'ta olmayınca, şimdi kendi içlerindeki "ÖTEKİ SESE" kulak vermeye başladılar! Yine de OBAMA'nın resmen devredışı bırakıldığının dünya tarafından bilinmesini istiyorlardı! Obama'nın başkanlığını da bitirdiler! Putin için de pimi çektiler! Ama Türkiye onlar için hiç ummadıkları bir duvar oldu! Millet devletine sahip çıktı! Onlar da boş durmadı elbette! Suriyeli mültecileri AYAKLANDIRMAK ve oradan büyük sorun çıkarmak için BELÇİKA'yı yani yakın bir noktayı üs olarak seçtiler! Belçika DEVLETİNİN 150 milyar dolarlık tahvilini alarak ülkenin 3'te 1'ini resmen ele geçirdiler!
Ana merkez Brüksel olacaktı! Zaten içeride DARBEYE kalkışanlar da bir bir orada toplanmaktaydı! Cheney ve ekibine destek verenler hala TÜRKİYE'yi küçük bir paya razı etmeye çalışıyorlardı! Obama'yı getiren güç ise hala bunun karşısındaydı! ABD Ordusu'nda da bu yönde güçlü sesler vardı! Koca Amerika dururken birkaç ailenin sözünün "kanun olması" kabul edilebilir bir şey değildi!
Bu birkaç aile, SÜNNİ coğrafyasını küçük parçalar ve küçük adamlarla idare edecek, hem karşılıksız bastıkları DOLARI, yani imparatorluklarını koruyacaklar hem de çayın taşıyla çayın kuşunu vuracaklardı!
Ankara bunu bildiği için aralıksız ORTADOĞU halklarına seslenmekte, ülkeleri içeriden kaşımakta ve onlara kalplere giden yoldan cevap vermekteydi!
İçerideki işbirlikçiler de bütün bunlara DİKTATÖR yakıştırmasıyla saldırmaktaydı!
Oyunları, oyunla bozduğunda en çok içeride saldırıya uğruyordun! Ee burası Türkiye idi!
Pilavın içindeki BEYAZ TAŞLAR hiç bitmiyordu!
İngilizler İSLAM'ı etkisiz kılarak ve kendileri yöneterek bölgeyi aldı!
Amerika'nın, Türkiye ile anlaşmaktan başka çaresi yoktu! İngiliz modeli ile buralara gelemezlerdi! Gelseler de duramazlardı! Hele Rusya zorda, Çin kapanda, İngiltere merakta, Almanya ayakta, Fransa kapıdayken hiç şansları yoktu!
Ya Türkiye'nin büyümesine göz yumacaklar ya da bölgede rahat bir adım bile atamayacaklardı!
İsrail'e olan aşk mutluluk için yetmiyordu!

NOT: Cheney'in ekibinden olup bu planları yapan isim bunları söylüyor!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;