SİYASET

Ergün Diler : Gidecekler

Tarih
06 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

6 Mart 2015

Hiç
konuşmayız! Konuşmayınca da YOK sayarız! Ama gerçek böyle değildir! Konuşsak da konuşmasak da dünyada iki kutuptan biri değilsen işin çok zordu! Bunu bilmediğimiz zaman hiçbir olayı anlama ve yorumlama şansımız yoktu!
İşin ucunda maalesef yine FAİZ LOBİSİ ve PARA vardı!
Parayı elinde tutan aileler dünya üzerinde ELİTLERİN yönettiği bir model istiyordu! Bunun için de istedikleri isimleri bulup yetiştiriyorlardı! Sayısız örnekleri vardı!
Bu ailelerin temasa geçtikleri isimlerden biri de BAŞKAN OBAMA'ydı!
Amerika'da çok az kişinin konuştuğu konular egemen medyanın defansı nedeniyle yayılamıyordu!
Bilmemiz gerektiği kadar veriliyordu!
Oradaki mücadeleyi bilmediğimiz için de ne Türkiye'yi, ne ülkemizdeki OYUNCULARI ne de bölgeyi anlayabiliyorduk!
Oysa büyük kavgayı bilmeden içerideki figürleri ve görevlerini anlama imkanımız hiç yoktu! Tamam; bunları bilen çok kişi yok! Tamam; bunları yazan ve peşinden koşan pek insan yok! Ama yapacağımız başka da bir şey yok!
Geçtiğimiz gün bir devlet görevlisi, bir PAŞA'ya "Sakın bu işlere girmeyin, altından kalkamazsınız!" diyordu! Bir gazetedeki röportajın içindeki küçük ama BÜYÜK bir bölümdü! Türkiye'de devleti temsil etsen de BÜYÜK ARENADA zayıftın ve korunmasızdın! Bu pasaj bunun en güzel örneğiydi! Neyse... Barack Obama yıllar önce Beyaz Saray'da Zbigniew Brzezinski, David Rockefeller ve Trilateral Komisyon'un çok özel isimleriyle biraraya geldi! Masadaki en büyük ve en etkili oyuncu ise Rothschild'in sihirbaz ajanı George Soros'tu!
Ne konuşulduğunu bilen yok!
Ama Obama, 1981 yılında Brzezinski tarafından keşfedildi ve özel olarak yetiştirildi. Columbia Universitesi'nin başarılı bir öğrencisi olarak Beyaz Saray'a davet edildi.
Ancak buna itiraz edenler vardı! Liberal Wayne Allyn Root "Ben de aynı tarihlerde aynı bölümdeydim! Neden hiç Obama'yı orada göremedim! Hiç mi okula gelmiyordu?" diye soruyordu!
Yine aynı yıl Obama, KARAÇİ 'deki bir arkadaşının yanına gitti! O ziyaret aslında bir Brzezinski kurgusuydu! Obama orada MÜCAHİTLERİ örgütleyip savaşa hazırladı! İddia bu! Daha sonra buradaki BAŞARI Obama'nın yolunu açtı! 1990'da Chicago'da bazı gruplarla teması sağlandı!
Destek gördü ve BAŞKANLIĞA kadar ilerledi! Obama için bunları söyleyenler var! Muhtemelen doğru! Ancak sonra, yani başkan olduktan sonraki davranışları Soros'un isteklerinden çok uzaktı! Zaten bu nedenle başı derde girdi!
Soros, bildiğiniz gibi Rothschildler'in en önemli silahlarındandı! Her yerde görünürdü! Bir gücü temsil ederdi! Ve Türkiye gibi ülkelerde nedense onu özel takip eden kimse yoktu! Oysa yeryüzündeki iki güçten birinin muhtarıydı!
Soros, hocası Karl Popper ve Keynes'in izinden gitti! "Kriz ve travma" yöntemini kullandı. Para manipülasyonu ile İngiltere'nin kırma tekniklerini birleştirdi. Çok da etkili oldu. Sovyetler Birliği, Tayland, Malezya ve Yugoslavya'da tam başarıya ulaşıldı. Kendi deyimiyle "İsteklerimiz tamamen yerine getirmek için sadece Amerika içindeki o gücü yenmeliyiz!" diyordu!
Açık Toplum Vakfı altında 1200 VAKFA PARA AKTARDI! Özgürlüğü öne çıkardı! Din ve aile yapısına saldırdı!
Sapkınlıkların arkasında durdu!
Soros, PARA ile sonuç almayı bilirdi! KEYNESYEN modelleriyle gitti! Keynes'in gizli 'sınırsız borç', 'borç tabanlı azgın yaratılmış para' ilkelerinin arkasına sığınıp elindeki bankacılık karteli ile ülkeleri ele geçirdi! Amerika için de bunu bir ölçüde yaptı! Amerikalılar'ın kendilerine olan BORCUNU 20 trilyon dolara çıkarmayı hedefliyorlardı! Kavganın ana konularından biri de buydu! Yani Amerikan Devleti, İngiltere çıkışlı, Rothschild destekli bir güçle savaşıyordu!
Bu kavganın bütün izleri dünyanın hemen hemen her yerinde vardı!
Tabii görene, görebilene...
Obama da Beyaz Saray'a gelirken 4 musluktan beslendi! Parayı verenler CAP-Soros, Peter Lewis, Stephen Bing ve Herbert Sandler'di... İkinci seçimde işin rengi değişmeye başladı! Başka bir güç Obama'yı başka tarafa çekiyor ve Soros müdahale edemiyordu! Bunu görmediğimiz için de hiçbir şeyi anlayamıyorduk!
Etkisiz gibi görünen SOROS, dolayısıyla ROTHSCHILD AİLESİ yine BAŞKAN'ın burnunun dibindeydi! Nasıl mı? Soros'un sözünden asla ve kat'a çıkmayacak olan John PODESTA Beyaz Saray'ın kilit ismiydi! Obama'nın baktığı her yerdeydi! Ayrıca başka bir önemli oyuncu daha vardı! Bu da Rothschild ailesi tarafından yönetilen Valerie June Bowman Jarrett'ti! Başkan'ın DANIŞMANIYDI! Her halükarda Obama'nın da etrafı tıpkı diğer başkanlar gibi sarılmıştı! Attığı her adım biliniyor ve not ediliyordu! Jarrett, Podesta'ya, o da Soros'a aktarıyordu! Sihirbaz da BARONLARA! Beyaz Saray'da bunu bilmeyen de yoktu!
Yani Obama'nın yanında, hem de yanıbaşında olan İKİ ÖNEMLİ İSİM aslında BAŞKAN'a bağlı değildi! Ama birlikte çalışıyorlardı!
Tıpkı Türkiye'de olduğu gibi!
Burada da her parti BU İKİ GÜCÜN TEMSİLCİLERİNİ kesinlikle barındırırdı!
İstisnasız hem de!
Obama'yı, Putin'i, Erdoğan'ı zorlayan ve hatta sarsan güç SOROS'tu! Yani Rothschild'ti!
Mesela Obama'nın yanında olup Obama'ya çalışmayan PODESTA Paralel Yapı'nın birçok toplantısına katılıyordu orada! Destek ve güven sağlıyordu! Zaten Obama'nın elini tutanlar da bunlardı!
Mesela Bill Clinton'da PODESTA'nın elindeydi! O yönetirdi perde arkasından!
Ne zaman BAŞKAN yoldan çıkıp söz dinlememeye başladı hemen Monica Lewinsky skandalı patladı! İlginç değil mi!
Soros, ekibi ve kullandıkları bütün isimler bizim içeride aranıp da bulunamayan FAİZ LOBİSİNİN temsilcileriydi! Bizim de mücadelemiz bunlara karşıydı! Türkiye'de bilinen büyük PATRONLARIN önemli bir kısmı bu LOBİ'nin etkili üyesiydi! Devletlerin üstünde ELİTLERİN olduğu sisteme inanıyorlardı! Milletin ve ülkenin pek bir önemi yoktu! Onların kurduğu sistemin yaşaması önemliydi! Bu sisteme Soros'un destek verip yeşerttiği SOL karşı çıkacağına, ANADOLU'dan kopup gelen ERDOĞAN darbeyi indiriyordu!
Zaten Erdoğan'ın gücünün temelinde bizdeki Soros SOL'cularının göremediği bu karşı çıkış vardı! Sol'un yapmadığını Erdoğan yapıyordu!
Bakın; AK PARTİ demiyorum!
CHP'de, MHP'de ve AK Parti'de olanlar ve Soros'u temsil eden herkes yenilecekti! Paralel Yapı gibi! Çünkü alınan karar böyleydi! Dünya genelinde NEOLİBERAL POLİTİKALARDAN vazgeçilmişti! Düne kadar birilerinin arkasında duranlar şimdi ortaklarını yüzüstü bırakıyordu! Erdoğan bir kez daha kazanıyordu!
Şimdi sıra FAİZ LOBİSİ'nin içerdeki son kalesine ve o kaleyi koruyan adamlarına gelmişti!
Eskiyi temsil eden bir tek bunlar kalmıştı!
Soros'un ve Rothschildler'in gücüyle düne kadar işlerini gördülerse de şimdi duvara toslayacaklardı! Çünkü Obama da Putin de bunları yeniyordu!
Sıra Erdoğan'daydı! Bu da olacaktı!
Çok uzun zamandır TÜRK PARA POLİTİKASINI elinde tutan imtiyazlı sınıf tasfiye olacaktı! Bunu bildikleri için de inanılmaz bir şekilde ORGANİZE oluyorlardı! Saldırmak ve bu kez sonuç almak için bileniyorlardı!
Ama nafileydi! Biliyorum! Ama onlar umut içindeydi!
Yine yenileceklerdi! Gelseler de gelmeseler de...
Soros'un başını çektiği ekip silinecekti!
Kavga buydu!
Siz isterseniz CHP'nin kedisiyle oyalanmaya devam edin!
Bu da sizin probleminiz!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;