DÜNYA

Ergün Diler : Garip ittifak

Tarih
09 Ağustos 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

1 Haziran 2015

Ortadoğu
karışık! Taşlar bir türlü yerine oturmadı!
Yükselen ve güçlenen bir Türkiye bölgeye umut olduğu gibi sistemi kuranlara da büyük rahatsızlık veriyor!
Şu an Ortadoğu'daki Türkiye karşıtı hareketin MERKEZİ DUBAİ! Şaşırmayın!
Müslümanlar sadece ve sadece Müslümanlar'ı kullanarak durdurulabilir!
Sarı saçlı, mavi gözlü adamlar ortaya çıkacak değil ya! Sisi, Mısır'da darbeyi ve katliamları DUBAİ'den gelen paralarla yaptı! Müslüman Kardeşler korkusu ne yazık ki KÖRFEZ'e indi! Ateşe elini sürmeyen İngiltere, İsrail'e görev verip Abu Dabi'yi karıştırdı! Kendilerini MOSSAD ile Blackwater'a emanet etmiş olan Birleşik Arap Emirlikleri maalesef "Ankara size darbe yapacak!
Kendinizi koruyun!"
yalanına inandı! Korkuları büyük! MOSSAD'ın telkinleriyle ne yazık ki Ankara karşıtı bir yola girdiler! Hindistan'dan sonra ÜS olarak Dubai ve Abu Dabi'yi seçen İngilizler elbette işin arkasında! Ama görene!
Dubai'den gelen para ile içeride de Ankara'ya karşı mücadele etmeye çalışanlar var! Mesela şimdi ikinci yılı kutlanan GEZİ OLAYLARI... Abu Dabi'nin ritmini elinde tutan çok güçlü bir PRENS, gençler üzerinden ulaşılmak istenen DARBEYİ İstanbul'daki KRAL DAİRESİNDEN izledi! İstanbul'un karışacağını önceden bilen bu ÖNEMLİ ZAT büyük bir keyif içinde Taksim'in, Dolmabahçe'nin sonuç vermesini bekledi! İnancı tamdı! Erdoğan gidecek, İsrail ve İngilizler'le seçtikleri yeni isimler göreve gelecekti! Aslında planın arkasında Londra vardı ama bu adamların işin içine çekilmesi gerekiyordu! Bu da "Ankara sizi indirecek!" korkusuyla pompalandı! Tabii bir de bu PRENSİN yanında Suudi Arabistan'ın gizli kudreti Halid Tuveyciri vardı! Abu Dabi ile Tuveyciri ele ele Ortadoğu'yu dizayn ederek BATI'ya teslim etmek istiyordu! Kraliyet Divanı Başkanı Halid Tuveyciri'nin yetkileri KRAL'dan fazlaydı! Devleti o ve adamları yönetirdi! Kral Selman geldikten sonra BENDER ile bunu gönderdi! Ve Suudi Arabistan hızla Ankara'ya yanaşmaya başladı! Bu ikili İsrail adına bizi içeriden çökertmek için çuvalla para harcıyordu! Ama olmadı! Biri gitti, diğeri ise mağlup oldu! Müslümanlar'la ya da Müslüman görünümlülerle savaşmaktan YABANCIYA sıra bir türlü gelemedi!
Demokrasiden korkan bütün liderler Türkiye'den yayılan ışığın kendilerine ulaşmasını istemiyordu! Bu nedenle 7 Haziran için bunlar da içerideki İTTİFAK'ın hemen arkasında yer aldı!
Garip değil mi! "İttifak" diye yazınca aklıma geldi! Kim yapıyor, nasıl beceriyor bilmiyorum ama Kemal Derviş'le başlayan KOALİSYON dedikodusu birileri tarafından hızla yayılıyor!
İstanbul'daki pek çok patron (Bazıları Erdoğan'a yakın görünmek için olağanüstü çaba harcayıp büyük düşmanlık edenler), bir el tarafından verilen RAPORLARA itibar ediyor! Ya da inanmak istediklerine inanıyorlar!
Meydanlar, kalabalıklar bunlar için bir şey ifade etmiyor! Öcalan'a rağmen kontrol altına alınan HDP ile siyaseti dizayn edeceklerini düşünüyorlar! Ama yanılıyorlar! Mesela DİYARBAKIR'da medyaya yansımayan KİRLİ bir takım işlerin arkasında kimin BİRADERLERİ var! Bunlar ortaya çıktığı zaman ne olacak? Özellikle HDP'nin ABD'deki temasları çok yakından biliniyor!
Rota değişikliğinin, İmralı'ya mesafe koymalarının altında bu var! Kimin kimle oturup kalktığı SIR değil!
Almanya üzerinden bir kanat HDP'yi parlatıp Erdoğan'ı kontrol altına almaya çalışıyor! Güçleri yetmez ama anlamıyorlar! Asılıyorlar! Çok gariptir PKK, HDP, merkez medya, Almanya, Pensilvanya, İsrail, İngiltere, Boğaz sermayesi, ABD yanyana!
HDP'in çalışma organizasyonunu kimin yaptığını çok merak ediyorum! CHP'den kat kat iyiler de!
Nasıl oldu bu iş!
ÜST AKIL mı? Bilmiyorum! Siz karar verin! Malum yapının bankasına el konuldu!
Bir yapı ayakta kalmak ve yaşamak için paraya ihtiyaç duyardı! Devlet tek tek paraya giden yolları kapatıyor! Ne kadar direnirler bilemiyorum! Ama bugünlerde çok merak ettiğim bir konu var! Bu yapının BANKA SAHİBİ olmasını Amerika'da yaşayan önemli bir isim istedi! Finansçıydı! Galiba bunu emir telakki edenler gereken yerlerden gerekenleri alıp sistemi kurdu! Acaba o isim şimdi ne hissediyor! El konulma olayından sonra emeklerinin boşa gittiğini düşünüyor mu? Bir de "Siz merak etmeyin! Bankayı kuralım bizler de bankalar arası ittifakı sağlarız!" sözü veren kimdi? Birileri çıkıp hiç görmediğimiz ve bilmediğimiz ittifakı açıklasa ne iyi olur değil mi?
Haa, unutmadan bir dostum geçen gün bir NOT iletti! Açıp baktım, şu yazıyordu: Mehmet Kutlular'a ve kızına yönelik kumpasa bir el at! Oradan kimin çıktığını görünce şaşıracaksın!
Ben NOT'a şaşırdım! Nasıl bakacaktım! Nereye gidecektim!
İşin arkasında kim vardı ve ben nasıl bulacaktım! Sanırım dostum tedirginliğimi sezmiş olacak ki bu kez telefonla ulaştı! "Mehmet Bey'e büyük operasyonu bu yapı tertipledi! Onca tuzaktan birisi tuttu! Kendisi kurtuldu, evladı kurtulamadı!" dedi...
Nasıl bir yapı ile karşı karşıyayız! Kim bunlar! Ve insanlardan ne istiyorlar! Hiç acımaları yok mu! Açıklaması olan var mı? Son günlerde iyice gündeme geldi! EĞİT-DONAT ! Suriye'deki ESAD karşıtı güçler ABD ve Türk yetkililer tarafından eğitilip donatılacaktı! Sayı olarak basına 2000 kişi yansıdı! Yani Amerikalı ve Türkler Suriye'de muhalif gruplardan insanları eğitip geri gönderecekti! Merkez de KIRŞEHİR olacaktı! Buradaki eğitimleri tamamlayanlar hazır hale geldikten sonra belli bir noktadan ülkelerine giriş yapacaktı! Ama belli ki Amerikalılar'ın kafası yine karışıktı!
Türkiye'yi hafife almanın şokunu yaşadılar! Getirilen yüzlerce sözde muhalif aslında YPG'nin elemanıydı!
Ama unutulan bir şey var! MİT orada atılan her adımı biliyordu! Gelenlerin son ana kadar YPG'li olduğu açıklanmadı!
Samimiyet sınavında ABD sınıfta kaldı!
Belli ki yıllarca böyle çalışmışlardı!
Her lokmayı yutmuştuk! Ama işlerin değiştiğini bir an önce anlamaları şarttı!
Esad'a karşı getirilenler eğitildikten sonra, zamanı geldiğinde Türk Devleti'ne karşı kullanılacaktı! Üstelik Kırşehir'de eğitileceklerdi! YOK ARTIK değil mi!
Kırşehir'in özel bir önemi daha var! Yanılmıyorsam malum yapının 30 yıl önce kurduğu İSTİHBARAT TEŞKİLATININ MERKEZİ de burasıydı!
Tesadüfe bakar mısınız? Tesadüfe inanmayanların açıklamasını çok merek ediyorum!

NOT: Yarın eğer olağanüstü bir şey olmazsa uzaklarda yapılan çok önemli bir görüşmeyi size aktaracağım! 7 Haziran'a giderken ROLLERİN kimin tarafından dağıtıldığını göreceksiniz! "Nasıl oluyor da herkes aynı çizgide buluşuyor?"un cevabını alacaksınız!
Nerede mi? Uzaklarda dedim ya!
Yarını bekleyin! Şimdi bu mesajı okuyanlar ne hissedecek acaba! SOBE!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;