SİYASET

Ergün Diler : Frankfurt gezisi!

Tarih
20 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

Almanya ve paranın merkezi olan Frankfurt kenti dumanlar içinde! Merkez Bankası'na bomba düşmüş gibi... Her yerden alevler yükseliyor! Main kıyısındaki şehre Deutschherrn Köprüsü'nden baktığınızda yükselen KULELERİN çaresizliğini görürsünüz! Hepsi önemli bankaların önemli merkezidir!
Paranın gücünü göstermek, ilan etmek için göğe doğru yükselir!
Londra'nın kalbindeki Canary Wharf'tan hiç farkı yoktur!
Para en büyük silahtı ve bunu göstermek şarttı!
Bunu hem diktikleri koca koca gökdelenlerle hem de ellerinin altındaki MEDYA ile yaparlardı!
İstediklerini istedikleri gibi gösterirlerdi! Asıl güç buydu zaten!
Ama bizler yani sıradan insanlar kurulan bu tuzağı görmezdik! Daha doğrusu ortada bir oyun olduğunu anlamazdık!
Bilenler, bilmeyenlere söylese de bilmeyenler kolay kolay ikna olmazdı!
Maalesef!
Çünkü forma aşkıyla bakıyorduk her şeye! Ya parti, ya mezhep, ya köken, ya ideolojik penceremiz vardı! Doğruyu SAF olarak alıp kullanma modelimiz yoktu! Hele karşımızdakini yücelterek pastanın büyük dilimini almayı hiç ama hiç bilmezdik!
Önceki gün ÇANAKKALE DESTANI'nın 100. Yılı kutlandı!
İngiltere'nin Ankara'daki Büyükelçisi Richard Moore, Twitter hesabından "Bütün Türk dostlarımızın Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nü saygıyla kutlarım. Çanakkale'de tüm taraflar cesurca çarpıştı!
Ancak hak edilmiş zaferi kazanan TÜRKLER oldu!" mesajı attı! İşte buna bayılıyordum! Kazanan kendileri olduğu halde bizi MUZAFFER gösteriyorlardı!
Çanakkale elbette büyük destan, büyük zaferdi! Ancaaak! İşin sonunda ne Osmanlı kaldı ne de topraklarımızın üçte ikisi...
Sonuçla ilgilenip doğru düşünmek zorundaydık! Binlerce şehit verdik! Dünyaya meydan okuduk! Ama sonunda İstanbul'a gelip coğrafyanın 100 yıllık planını bunlar yaptı! Ve bizi kutlayanlar ne yazık ki planlarında TÜRKLER'e yer vermiyordu! OSMANLI'yı yıkıp, DNA'mızla oynayıp, bizi bize düşman edenler Twitter'dan TEBRİK'te bir sakınca görmüyordu! Daha da ötesi buna inanacağımızı düşünüyorlardı! İngilizler böyleydi! Kendi amaçlarını saklamakta hünerliydi! Ortakları, hedefleri ve tahrip edecekleri noktaları çok iyi tespit ederlerdi! Ve kurdukları organizasyonda DOĞRU oyunculara yer verirlerdi!
Peki İngilizler bunu yapıyordu da içeridekiler boş mu duruyordu! Elbette hayır! Dünkü yazımda altını özellikle çizdim! Bizim MEDYANIN dilini bildiğim için yine yanılmadım! Ama yanılmayı çok isterdim! Özellikle Aydın Bey ve gazetelerinin Almanya'daki karışıklığı görmesi, manşet yapması ve Erdoğan'a yaptıklarının bir benzerini Merkel'e de reva görmelerini çok arzulardım! Ama burası Türkiye! Herkesin partnerleri ve yükümlülükleri vardı!
Türk Cumhurbaşkanlarına, Başbakanlarına, Bakanlarına, Genelkurmay Başkanlarına, MİT Müsteşarlarına VURMAKTAN hiçbir zaman geri kalmayan ve TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR diyenler konu Almanya, İsrail ve İngiltere olunca tek satır yazamazdı! Mesela Mustafa Kemal daha Çanakkale'de YARBAYKEN bile ALMAN EKOLÜNE karşıydı!
Ama gazetenin logosunda onun silueti vardı! Garip bir oyunun tam içindeydik! Türkiye sınırları içinde herkesi döveceğini sananlar, konu ismini saydığım YABANCILAR olunca "GIK" bile çıkaramıyordu!
Hatta dün, bırakın ALMANYA'yı manşet yapmayı tam tersini yapıp TUNUS'taki İSLAMİ TERÖR'ü büyütüyorlardı! "Müslüman teröristler müze bastı; Avrupalı turistleri öldürdü!" mesajını doğrudan veriyordu! Yani yine görev başındaydılar!
Zaten içinde bulundukları bunu gerektiriyordu! Aksini yapamazlardı! Yapma şansları hiç yoktu! Ben buna bir şey demiyorum! Benim itirazım tıpkı MOORE gibi Aydın Bey de rengini saklıyor ve açık etme gereği duymuyordu! İnanın tek itiraz ettiğim nokta buydu! Yoksa herkes herkesle oturup anlaşır ve büyük hayaller peşinden gidebilirdi!
Ben MİLLETİN ZEKASINA hakareti kabul etmiyorum!
Ve buna hiç gerek olmadığını düşünüyorum! Tabii biraz romantik bakıyorum! Dünyada oyunlar böyle kurulur ve ülkeler böyle kontrol edilirdi! Türkiye bunun en güzel örneğiydi! Eğer "bir ülke nasıl dizginlenir ve gerektiğinde diz çöktürülür!" diye bir ders olsa Ankaraİstanbul hattı bütün üniversitelerde okutulurdu! Koca bir milletin nasıl kumpasa getirildiği en ince ayrıntılarıyla açığa çıkardı! Ama yok! Olmaz da zaten!
Almanya'da hemen hemen kimse YAHUDİLER için tek söz edemez!
Tarihteki soykırım başlarının ucunda durur çünkü! Defoları var! Tamam! Ama bizim öyle bir derdimiz yok ki! İspanya'dan kovulan Yahudiler'e kapısını açan devletlerin başında Osmanlı gelirdi! Bence doğru olan buydu! Bugün bir imkan olsa hepsini buraya davet ederdim! Çünkü sorun Yahudilerle-Müslümanlar arasında değildi! Hesap yapan ve Ortadoğu'yu ateşe veren Protestan-Yahudi ittifakını besleyen ve bundan güç kazanan birkaç aileydi...
Bunların en güzel örneklerinden biri de Aydın Bey'in ortağı olduğu Axel Springer'di! Avrupa'nın en büyük patronlarından biri, Türkiye'nin en büyük patronlarından biriyle KADER ortaklığı yapmıştı!
Axel Springer YAHUDİ değildi ama kıyamet kopsa vazgeçmeyeceği ilkeleri vardı!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgİsrail Devleti'nin hayati haklarını desteklemek.
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgYahudiler ile Almanlar'ın uzlaşmalarını teşvik etmek.
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgBatılı uluslar ailesine mensup Almanya'da özgürlük ve hukuku üstün tutmak.
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgAtlantik İttifakı'nı desteklemek, özgür ulusların ortak değerleri konusunda ABD ile dayanışma içerisinde bulunmak.
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgSiyasî aşırılıkların her çeşidini reddetmek; sosyal pazar ekonomisi ilkelerini üstün tutmak.
Sanırım Aydın Bey'in de bu ortaklığı kabul edişi dünya üzerindeki birkaç aileyi kızdırmamak ve gözüne girmek içindi! Çünkü adı HÜRRİYET olan gazete aslında çok da HÜR değildi!
Alman, İngiliz ve Yahudiler'le ilgili OLUMSUZ HABER yapamazdı!
Aynı kulvarda olan başka gazeteler de vardı! Malum yapının gazetesi de hiç bu konulara giremezdi! Mümkün olduğunca Türkler ve Müslümanlar KÖTÜ GÖSTERİLMELİYDİ! Mavi Marmara saldırısından sonraki sayılarını çıkarıp bakın! Ne kadar zorlandıklarını "şıp" diye görürsünüz! Böyle binlerce örnek sayabilirim!
Gerek yok!
Sadece kimin aslında "KİM" olduğunu anlatmaya çalışıyorum! TAKİYYE'nin büyüğünü bunlar icat etti! Bizden olmadan BİZDEN göründü!
Simavi döneminde KIBRIS'ı bayrak yaptılar! Olayları büyüterek Türk askerinin müdahalesini desteklediler!
Oraya gitmek ve gücümüzü göstermek zorundaydık! Öyle de yaptık!
Ne oldu peki?
İşin sonunda biz Rumlar'la savaşırken İngilizler AKDENİZ'in ortasında iki ÜS kazandı! AĞROTUR ve DİKELYA! Zaten bunu istiyorlardı! Ama bunun olabilmesi için iki tarafın savaşması gerekiyordu! Daha ne söylemem gerekiyor, bilmiyorum! Siz anladınız!
Kendi hesapları için pireyi deve yaparlar! Ve bizler de bunlara inanırdık! Oyunu böyle kuruyorlardı! Bir sorunun dünyaya yayılması ya da görmezden gelinmesi bunların elindeydi!
Almanya'yı, Frankfurt'u görmediler, GEZİ'yi dünyaya duyurdular...
Canım Türkiye'm, gör bunları...
Aklımızla alay etmelerine izin

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;