DÜNYA

Ergün Diler : Final maçı!

Tarih
10 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
10 Mart 2015

Dışarıda
ne olup bittiğini tam olarak kestiremediğimiz için burada başımıza nelerin geleceğini bilemiyoruz! Hiç unutmayın! Türkiye sınırlarında, İÇ SİYASET gibi görünen bütün önemli olayların kaynağı dışarıdaki büyük kavgadır!
Biz yansımasını görür ve önümüze getirilen isimler üzerinden atılan adımları takip ederiz! İsi mlerden kopamadığımız için yazılan senaryolar hakkında da hiç bilgi sahibi olamayız!
Oysa gazeteleri ve köşeleri süsleyen isimler bir MODELİN oyuncularından biri ya da birkaçıydı!
Bunlar her ne kadar öne çıkarılsa da aslında çok üzerinde durmaya gerek yoktu!
Çünkü bu isimlerin ÜYE OLD UĞU SİSTEM ADAM BULUP çıkarmada hiç sıkıntı yaşamıyordu!
Asıl düşünmemiz gereken bu sistemi nasıl kurutacağımızdı!
Hiç kafa yormadığımız için, hiç öğrenemediğimiz için ıskalıyorduk!
Ve bu SİSTEMİN KİML ERİ YEDEKTE TUTTUĞUNU bilmiyorduk! Devlet kayıtlarında yoktu!
Bu KULÜBE üye olanlar dışında kimse bilmezdi... Bu kulübün öyle üyeleri vardı ki şaşırırdınız!
Sağ, sol, orta, yan, muhafazakar, şeriatçı, alim, şeyh, terörist yani ne ararsanız! AKIL böyle bir şeydi! İstediğini gerektiği zaman sahaya sürüp sonuç almaya bakardı!
Yeter ki TÜRKİYE kendi kontrollerinden çıkmasın! Bu adamlar dışarıdaki savaşın istedikleri gibi gitmediğini biliyordu! ANKARA bu nedenle çok önemliydi! Kimseye bırakmak niyetinde değillerdi! Bakın geçtiğimiz günlerde 55 yaşındaki Kim K-Jong bir anda dünyanın gündemine geldi!
Lakabı YALNIZ KURT olan KORELİ'nin hayatı çok ilginç ve karışıktı! Kiminle dost ya da düşman olduğunu anlamak hiç kolay değildi! Belli ki seçilmiş bir isimdi! Gençlik yıllarında oturup kalkmadığı siyasetçi yoktu! Sonra AKTİVİST olarak yoluna devam etme kararı aldı! Bir şeye karşıydı! Amerika'dan nefret ediyordu! Bu nedenle usturayı eline alıp ABD'li BÜYÜKELÇİ Mark Lippert'e yaklaştı!
Herkesin gözleri önünde usturayı salladı!
Hedef büyükelçinin ŞA H damarıydı!
Operasyonun mesajı burasıydı! Ama olmadı!
Büyükelçi YARALI olarak kurtuldu!
Charlie Hebdo olayından sonra Fransa-ABD kavgası tüm hızıyla dünya üzerinde yürüyordu!
Rothschildler'in yuvası ve merkezlerinden biri olan Fransa, Ferguson olaylarından sonra ABD'nin canını Güney Kore'de de yakıyor ve çok ince mesaj veriyordu: Benimle uğraşma! Şah damarın benim elimde! Tabii bunlar benim yorumum!
Saldırganın ikinci eşinin FRANSIZ olmasının bununla hiçbir bağlantısı yok! Sadece sıradan bir KORELİ'nin önemli bir ABD'liye saldıramayacağını biliyorum! USTURA ile gördüğümüz ve arka planını bilmediğimiz kavga aslında dünya üzerindeki BÜYÜK SATRANÇLA ilgiliydi.
Amerikan devleti ile BARONLAR , piyonlar, kale ve "MAT" konusunda anlaşamıyordu!
ABD Devleti ile BARONLAR çatışıyordu! Faiz lobisi bastırıyor ve kafa tutuyordu! Dünya üzerindeki bu maçın düğüm noktası defalarca yazdığım gibi İSTANBUL ve TÜRKİYE olacaktı! BARONLAR Türkiye'de alacakları galibiyetle büyük avantaj elde edeceklerini biliyordu! Bu nedenle siyaseti hareketlendirecek ve heyecanlandıracak adımlarla gelmeyi planlıyorlardı! Şimdilik hiç kimsenin görmediği SİNSİ planların son rötuşlarını yapıyorlardı!
Çok hareket görecektik yakın zamanda...
Dolar ve faiz denkleminde şimdilik SINIRLI oranda geleceklerdi!
Sarsıntılarla, yıkıma götürmeyen artçı şoklarla yürüyeceklerdi!
Biz DOLAR 'ı konuşurken ilgili birileri çoktan LONDRA 'ya uçmuştu bile!
Asıl tezgah dışarıda dönüyordu! Kumpas Londra'da kuruluyordu! Osmanlı'yı BORÇ vererek yani PARAYLA yıkanlar şimdi YENİ TÜRKİYE'nin önünü de PARAYLA tıkayacaklardı! Amaçları buydu! Geçtiğimiz gün görüşlerine değer verdiğim bir dostuma kulak verdim!
Çok ilginç şeyler söyledi... "Birileri New York'ta GÜVENLİK PAKETİNİ engellemeye yönelik ilişki kurmakta, aramakta! İÇ siyaseti karıştıracak isimler ve hamleler de kapının önünde!
Anlaşılan o ki şok adımlarla kendilerini hissettireceklerdi!
Belki Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i bile istifa sınırına getirecek baskılar kurmak isteyeceklerdi! Bahçeli bunun işaretini çoktan verdi bile! Düşen F-4'ler çok ilginç. Çok garip bir döneme girdik... Dikkatle izle..." Garip ve tansiyonu yüksek bir dönemden geçtiğimiz kesindi... İsim vermek istemem ama birileri büyük KAL KIŞMA hazırlığını çoktan yapmış durumda!
Kullanacakları silahlar yok değil!
Faiz, dolar, Aydın Bey ve medyası, Aydın Bey'in paltosunu tuttuğu isim, bu ismin UZAKLARDA Kİ çok önemli dostları, İstanbul sermayesinin seçkin bazı üyeleri, devletin içinde olup gidişattan memnun olmayan önemli BÜROKRA TLAR , CHP, karşı gibi dursa da MHP ve hiç benzemeyen HDP ve daha neler neler... Büyük koalisyon sadece onların belirlediği rotadan çıkmakta olan Türkiye'ye, Erdoğan'a karşı! Güvenlik paketinin niçin çıktığını yakında anlayacağız!
Ankara nelerin olacağını görüyor!
Sadece saldıranlar başlarına nelerin geleceğini görmüyor!
Ellerindeki bütün imkanlarla gelecekler! Her zamankinden daha büyük güçle... Medyasıyla, sosyal medyasıyla, Twitter'ıyla, Paralel'iyle, muhalefetiyle, Silivri'ye gireniyle, çıkanıyla, atanıyla, atılanıyla yani dün karşı karşıya olup bugün Erdoğan'a karşı birleşen herkes...
2015'te ya da 2045'te bu maç kaçınılmazdı!
Finali almadan KUPA yok!
Ankara, Türkiye ve Dünya karmasına karşı! Zafer çok anlamlı olacak! Hazırlanın!

NOT: Boston'da bombayı koyanların Çeçen gençler olduğu söylendi ve operasyon yapıldı! Sultanahmet'te kendini uçuran kadın da Çeçen çıktı! Dün de Putin'e karşı duran muhalif lider Nemtsov'un Çeçenler tarafından öldürüldüğü açıklandı! KAFKASYA! Karışacak!

Takvim


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;