SİYASET

Ergün Diler : CHP ve Aydın Bey

Tarih
29 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

29 Aralık 2014

Bizlere
hiçbir şey kendi gerçekliği içinde öğretilmedi! Bütün gizli ilişkiler saklandı! Koskoca milletin aklıyla alay edildi! Kendi varlıklarını ve zenginliklerini korumak isteyenler ellerindeki güçle GÖRMEMİZİ İSTEDİKLERİNİ gösterdi!
Tabii medya düne kadar onların güdümünde olduğu için de kimse çıkıp doğruları söyleyemedi! Peki, neler oldu? Asıl gerçek neydi? Galiba bir süre sonra TÜRKİYE bunları konuşacaktı! Çünkü çok ihtiyacımız vardı!
Medya ve Aydın Doğan Bey'e gelmeden önce bir balık lokantasına gidelim! CHP'nin kasetle gönderilen eski lideri Deniz Baykal, Hüsametin Özkan ve işadamı Korkmaz Karaca ile FOÇA isimli lokantada buluştu!
Hüsamettin Özkan ilginç bir isimdi! Çok konuşmaz, çok ortalarda görünmez ama etkilidir! Ben baktığımda bu etkinin sebebini bulamadım! Ecevit'e yakındı o kadar! Ama Kayseriliydi!
Aydın Bey'in yakın dostlarından biriydi!
Aydın Bey'e asıl yakın olan ise SARAY HALILARININ sahibi Necati Kurmel'di!
Kurmel, Hüsamettin Bey'in de dayısıydı aynı zamanda! Galiba KAYSERİ kontenjanından kaynaklanan bir ilişki ağı vardı! Ama bu kadar kısa cümleler de bunu anlatmaya yetmezdi!
İleride Hürriyet'in sahibi olacak isimle Kurmel ailesi nasıl bir araya geliyordu?
Çok bilmediğimiz ilişkilerin başlangıcında ne vardı?
1980'lerde SARAY HALI'nın çok başarılı bir genel müdürü vardı! Bu isim Bedrettin Dalan'dı! İstanbul sermayesi ile çok sıkı fıkı ilişkileri olan Dalan zaten Ergenekon nedeniyle uzun zamandır Almanya'da yaşıyordu! Yani hiçbir şey tesadüf değildi!
Deniz Bey masada Hüsamettin Bey'e ilginç ama yerinde çıkışlar yaptı! Pek çok soru yöneltti!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgAydın Bey'in medyası 'Deniz bey gitsin de kim gelirse gelsin' kampanyası yaptı. Şimdi bundan memnun mu?
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgBen CHP'nin başındayken etkili ve hatırı sayılır değeri olan bir HÜRRİYET vardı! Şimdi hem tiraj olarak hem de etkinlik olarak yerlerde değil mi?
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgBen CHP'nin başındayken medyası daha büyüktü! Benden sonra Kemal Bey geldi! MİLLİYET, VATAN satıldı!
Radikal ve Referans kapatıldı! Bunlar yanlış mı?
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgBeni gönderdikten sonra Aydın Bey'in diğer şirketleri daha mı büyüdü? Benden sonra çok daha fazla mı kazandılar?
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgGEZİ'de yanlış yerde durdular, kaybettiler! Bunu görmediler mi?
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpgBeni yolladılar, CHP'nin oyları mı patladı? gibi onlarca ÇIKIŞ yaptı!
Hemen hepsi yerinde sorulardı!
Aydın Bey hesabı yanlış yapmıştı! Daha sonra PARALE YAPI ile arasından su sızmayacak olan Kemal Bey'in gelişi doğru hesaplanmamıştı! Çünkü istedikleri sonuca ulaşamamışlardı!
Kasetle CHP dizayn edilse de ülke kontrollerinden çıkmıştı! Deniz Bey masada kısa ve öz olarak Hüsamettin Bey'e "Aydın Bey, CHP ile siyaset ile uğraşmayı bıraksın! Para kazanmaya baksın! Ticaret yapsın!
En doğru yol bu!"
diye kestirip attı!
Bu sözler bize neyi açıkladı!
Yani CHP'nin tepesindeki güçlerden biri kimdi?
Evet! AYDIN BEY! O zaman gelin biraz geri gidelim!
Aydın Bey, ABDİ İPEKÇİ suikastından sonra İNAN KIRAÇ'ın araya girmesiyle MİLLİYET'in sahibi oldu! Zaten HÜRİYET'i de daha sonra satacak olan EROL SİMAVİ ülkeden gidecek, bir daha gelemeyecekti!
Çuvalla parası da olsa çok sevdiği İSTANBUL'dan uzak kalacaktı! Kalmak zorunda bırakılacaktı! Gazete sahiplerinin ilişkileri garipti!
Aydın Bey'in ilişkileri de ilginçti!
Tarihler 1992'yi gösterirken Aydın Bey İŞ BANKASI'nın kapısını çaldı! İŞ BANKASI'nın iştiraklerinden olan DIŞBANK'ı satın almak istiyordu! Eee bunun için PARA lazımdı! En kısa yola girip İŞ BANKASI'nın kapısı çalındı!
Kredi istendi! 17 milyon dolar kredi çıktı!
Sonuçta isteyen AYDIN BEY'di! DIŞBANK yeni adresini bulmuştu!
Artık Aydın Bey'in bankası vardı!
1964'te AMERİKAN-TÜRK Dış Ticaret Bankası ismiyle kurulan banka artık Doğan'ındı!
Yıl 1993'ü gösterirken bizlerin EKONOMİYLE ilgisinin temelini oluşturan BORSA uçtu!
Ne olup bittiğini kimse bilmiyor ama borsa havalandıkça havalanıyordu! Bu dönemde İMKB'de AYDIN BEY'in kağıtları, şirketleri 70 bin'lere çıkıyordu! DOLAR 14 binler düzeyindeyken Aydın Bey tepeden dünyaya bakıyordu! EKONOMİK operasyonlar zaten böyle dönemlerde yapılırdı! Temeli olmayan HORMONLU periyotlarda batan batar, çıkan çıkardı!
6 ay sonra ÇİLLER 'in başında bulunduğu hükümet zor kulvara girdi!
Dolar 14 bin'den 42 bin'e fırladı! Aydın Bey'in de 70 binlerde olan kağıtları 7 bin'e düştü! Ama bunun olacağını İSTANBUL sermayesi biliyordu! İçeriden bilgi sızıyordu! EKONOMİ PROFESÖRÜ olan ÇİLLER bu dönemde YÜZDE 50 faizle BONO satışına başladı! Cebinde 100 milyon doları olan biri 3 ayda parasını yüzde 50 faizle katlıyordu! Dünyada eşi benzeri olmayan bir sistemdi! PARA parayı çekiyordu! Enteresan olan bunu da İSTANBUL'da oturan 7 aile çok başarılı bir şekilde gerçekleştiriyordu!
Aydın Bey de iyi bir tüccar olarak doğru hamleyle servetini ikiye katlıyordu! EKONOMİK tetikçilerin TÜRK kılığında boy gösterdiği bir dönemdi!
Ülkenin dalgalar arasında hayatta kalma mücadelesi verdiği günlerdi! FAİZ LOBİSİ iş başındaydı! Bizim AKILLI ÇOCUKLARIMIZIN bir türlü göremediği FAİZ LOBİSİ kararını çoktan vermişti!
Haa unutmadan, bu operasyondan kısa bir süre sonra HÜRRİ ET GAZE TESİ Aydın Bey'e geçiyordu! BONO operasyonuyla Aydın Bey HÜRRİYET'i satın alacak paraya kavuşuyordu!
Erol Simavi Bey GELMEMEK ÜZERE GİDERKEN Aydın Bey yeni oyuncu olarak sahadaki etkinliğini büyütüyordu! HÜRRİYET güç demekti! Aydın Bey bunu bilecek ve kullanacak kadar akıllı bir isimdi! Hüsamettin Özkan Beyler'in de içinde olduğu siyasi arena türbülansa girince esnafların ANKARA'yı bastığı 2001'de ALMAN DEUTSCHE BANK 17 Aralık'tan sonra David Cohen'in girdiği bankaya yani HALKBANK'a 500 milyon lira kredi verdi! Daha doğrusu REPOYA PARA yatırdı!
Faizin yüzde 7500'leri gösterdiği bir ortamda ALMANLAR buradan 220 milyon lira para kaldırdı! Bu milletin PARASI üç günde Almanlar'ın cebine indi! Gelen PARANIN AYDIN BEY'in yurtdışındaki parası olduğu iddia edildi!
Kiminse kimin!
Sonuçta yapılanlar YASALDI!
Devlet acizdi! PARASI OLANLARIN ZENGİNLEŞMESİNİ önleyemiyordu!
Bizdeki ZENGİNLER zaten böyle devleşiyordu!
Mesela bakın ECZACIBAŞI'na! İlaç işinden çıktı! Ama hep zengindi! Diğerleri de öyle! Çünkü bu devler iş yaparak ya da fatura keserek büyümedi! Devletin FAİZ musluğundan beslenerek serpildi, devleşti!
Garip olan çok şey vardı! En garibi SOL EĞİLİMLİ olduğu sanılan CHP'nin, İSTANBUL sermayesinin FAİZLE zenginleşmesine ön ayak olurken, Erdoğanlı AK PARTİ'nin bu hortumu kesmesiydi! FAİZ LOBİSİ bu nedenle ayaklanıyor, CHP de bu sebeple İKTİDAR YÜZÜ göremiyordu!
Deniz Bey'e gelince, o da Hüsamettin Bey konusunda yanlış yapıyordu!
İktidara gelmek için onlardan izin, destek ya da köstek olmamalarını istemek yerine meydanlara inip işe Kılıçdaroğlu'dan başlamalıydı! MİLLETE DAYANMAYAN hiçbir fidan artık buralarda yeşermezdi!
Galiba siyasetçiler ANADOLU'da fırtına gibi esen DUYGULARDAN habersizdi! İstanbul sermayesine dayanan hiçbir hareket artık sonuç alamazdı!
Deniz Bey FOÇA Balık lokantası yerine, Foça'dan yola çıksaydı daha anlamlı olurdu!
Kılıç sallamadan zafer yok artık!
Türkiye eski Türkiye değil!
Aydın Bey'e akıl ve güç katan EKOLÜN burada sonu geldi!
Yani çalınacak en son kapı orası!
Siz çaldıkça onlar da kendilerinin gücü olduğunu sanıyor!
Ama yok!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;