SİYASET

Ergün Diler : Chevron'un gazı

Tarih
27 Kasım 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

27 Kasım 2014

Kaç
gündür MEDYA ile geleceklerini yazının sonuna ilintiliyorum! En iyi bildikleri yöntemle kapımızı çalacaklarını söylüyorum! Bir bildiğim olmasa bu kadar ısrarcı olmam! Çünkü adamları tanıyorum! Hesaplarını biliyorum! Her ülkeyi REYON gibi gördükleri için bazen çok sıradan düşündüklerini görebiliyorum!
Elbette bunu tek ben görmüyorum! Bu adamları sadece ben izlemiyorum!
Ama benim işim yazmak!
Ve bunların atacakları adımları duyurmak! Nasıl onlar kendi ülkesi için çalışıyorsa, bizler de kendi ülkemizin BÜYÜKLÜĞÜ için çırpınacağız! Elimizden yazmaktan başka bir şey gelmediği için bu KÖŞEDE dertleşiyoruz!
Konu DERİN ve GİZLİ!
Bütün planlar, onların bildiği ama bizden kaçırdıkları daha doğrusu kaçırmaya çalıştıkları DOSYADA gizli! Bugün o kapağı açalım! Adım adım gidelim!
Haydi bakalım...
Küresel MEDYAYI elinde tutan aileler, Başkan OBAMA'yı sonunda çevreleyip kontrol altına aldı! İstifa eden savunma bakanı Chuck Hagel "ABD'yi sen mi yöneteceksin yoksa zengin işadamları mı? Elinde büyük bir fırsat varken kullan... ABD Başkanı olduğun ilk günkü düşüncelerini uygula. Sana karşı yapılan hamleleri görmezden gelme. Suriye, Irak, Türkiye, Rusya politikalarında tutarsızlık zirveye çıktı. Bu kararların senin fikrin olmadığını da biliyorum.
Gereğini yap!" dedi ve gitti!
Dedi ama; Obama bu cesareti gösteremedi! Bu ailelerin üzerine gidemedi! Rothschild ve Rockefeller... Amerikalılar kendi hayal kırıklıklarına ve başarısızlıklarına bir kılıf bulmak zorunda olsa da, bazı gerçekler silinemez! Bu iki aile yani Rothschild ve Rockefeller, yeni dünyanın suçudur! Yönetime yaptıkları müdahalelerle Amerika'nın geleceğini öldürdüler! Sadece İsrail'in dahil olmadığı bir listede, Birleşmiş Milletler'e üye ülkelerin tamamının Amerika'dan nefret etmesini sağladılar!
Amerika'nın güvenliği bahane edilerek, milyonlarca kişinin ölümüne neden olan bu yapı, artık gizli olmaktan da vazgeçti. Beyaz Saray'daki atamaların tamamına bu yapı karar veriyordu! Tümgeneral Jerry Curry, şirketlerin ne kadar büyük para kazandığını ve bu şirketlerin sahiplerinin aslında ABD'yi yönettiğini raporlarına yazdı. CIA ve FBI'e verdi! Aileler güçlendikçe, Beyaz Saray'dakiler daha da güçsüzleşecekti! Ama yine de kimsenin elinden bir şey gelmiyordu...
Bu satırların sahibi BEYAZ SARAY'da bir dönem fırtına gibi esen biriydi! Obama'ya yakın biriydi! Çok yaşlı, sevilen, saygı duyulan ve finans konusunda GURU kabul edilen isimdi... Ama kaygılıydı! Kendi ülkesi ve dünya için...
Konu TÜRKİYE olunca bu isim inanılmaz şeyler söylüyordu! Hiç bakmadığımız yerden bakıp Türkiye'nin değerini göklere çıkarıyordu!
Bizim gündemimizde bile olmayan çok ÖZEL konuyu A'dan Z'ye biliyordu! Doğal olarak büyük planın ne olduğunu da çok önceden çözmüştü!
Gelin bizim de içinde olduğumuz denklemde neler söylediğine bakalım... Belki önümüzdeki günlerde neler yaşanacağına dair bir ipucu elde ederiz!
ABD MEDYASINI
çok iyi bilen bu ismin, ilginç tespitleri var! "Usame bin Ladin başta olmak üzere El Kaide ve Taliban yalanını ortaya çıkardılar.
Amerikan medyası da bunu destekledi.
100'ü aşkın film yapıldı. 'Irak'ta nükleer silah var', 'Libya'da Kaddafi, bölge barışını tehdit ediyor', 'Pakistan'da ABD karşıtı örgütler çok güçlendi', 'Suriye'de Esad, Amerikan'ın en önemli düşmanıdır. (Ancak ABD elinde fırsat olmasına rağmen şu anda Esad'ın gitmesini istemiyor. Şu anda Amerikan halkına medya aracılığıyla Esad'ın kalması, Amerika için daha iyi olduğu empoze ediliyor)' 'İran'da nükleer silah var'... İşte bu yalanların hepsi Amerika medyası tarafından Beyaz Saray'ın isteği üzerine hazırlandı.
Amerikan halkının yüzde 90'ı da bu yalanlara inanmış durumda...
Bu iki aile istiyor, BAŞKAN pasifize oluyordu.
Yapılan planlar, ondan habersiz MEDYAYA servis ediliyordu! Zaten SÖZCÜ olarak bilinen isimler, Obama'nın haberi bile olmadan TV'lerin karşısına çıkıyordu! Ne konuştuklarını en son OBAMA duyuyordu!
Bir dönem Amerikan HAZİNESİNİ yöneten bu isim TÜRKİYE ile ilgi çok özel konuların altını çiziyordu! Ne mi? Gelin birlikte bakalım! Ama çok dikkatle okuyun! Okuyalım ki OYUNU anlayalım! "Yeni Dünya enerjisi Kaya Gazı... Petrol rezervinin en yüksek olduğu ülke ABD olarak gösterilir. 1 trilyon 500 milyar metreküp Kaya Gazı'na sahip olan ABD, burada da yalan söylemektedir. Çünkü Kaya Gazı konusunda en şanslı ülke Türkiye'dir. Araştırmalarda yaklaşık 750 milyar metreküp Kaya Gazı olduğu iddia edilen Türkiye'nin gerçek rezervi 5 trilyon metreküpten fazladır. ABD, İngiltere, Fransa, Kaya Gazı konusunda Türkiye ile anlaşmak istiyor. Ancak bunu kendi yöntemleriyle yani 'tehdit ve şantaj'la yaparak, bu kozu ellerine geçirmek istiyor...
Kaya Gazı konusunda çok önemli bir rapor daha hazırlandı. Beyaz Saray'a sunulan bu raporda, Rusya'ya vurulacak en büyük darbenin Kaya Gazı ile olacağı belirtildi. Kaya Gazı'nın kullanıma alınmasıyla birlikte Rusya'nın enerji gelirinin yüzde 40'a yakın düşeceği kesin. İlk darbe, günümüzde vurulurken, ikinci darbe Kaya Gazı ile Rusya'nın sonunu hazırlayacaktı.
Ancak Rusya, Türkiye ile Kaya Gazı konusunda anlaşma zeminini daha önce birkaç kez yokladı.
Türkiye'nin Kaya Gazı konusunda şanslı olduğunu bilen Kremlin, ortaklık teklif etti. Ancak Türkiye bu konuda da şimdilik ortaklığa yanaşmadı!
ABD'nin petrol ve gaz DEVİ Chevron, Ukrayna'da petrol ve Kaya Gazı alanları geliştirmek için 50 yıllık bir anlaşma imzaladı.
Chevron, Türkiye'ye Kaya Gazı için başvuru yapan ilk şirket oldu. Kaya Gazı, Beyaz Saray'ı destekleyenlerin kararı doğrultusunda Chevron'a verildi. Beyaz Saray'a yön verenler, Kaya Gazı'nın dünyadaki sahibini 'Chevron' olarak belirledi.
Chevron'ı araştırırsanız, karşınıza tanıdık isimler çıkacak. Amerikan medyası, Kaya Gazı konusunda Chevron'la ortak olmayanlara karşı çok sert bir algı kampanyası başlatacak. Yani elinizdekini vermediğiniz zaman ya da saldırı için kapının önünde bekleyenleri BÜYÜK ORTAK yapmadığınız zaman geleceklerdi!
Erdoğan, işte bunun için hedefteydi!
Saldırılardan yakasını kurtaramamasının bir nedeni de buydu! Ankara'ya içeriden- dışarıdan çullanmak isteyenlerin en büyük amaçlarından biri KAYA GAZINI ele geçirip dünyanın rotasına yön vermekti! Dümenin başında, onlar olmak istiyordu! Kimseyi yanlarına yanaştırmak istemiyorlardı! Kavga bu nedenle çevremize gelip yerleşti! Bunu isteyen, yine defalarca yazdığım aileler! İçeride- dışarıda Türkiye'ye saldıranların acaba CHEVRON'u yazmak gibi bir niyetleri var mıdır?
Olabilir mi?
Ankara'ya çullanmak kolaydı! Ama BARONLARA ilişmek yapabilecekleri bir şey miydi?
Chevron, çok ortaklı bir yapıydı! Çok ortak görünmesine rağmen Rothschild ve Rockefeller şirketin sahibiydi! Dünyadaki 500 büyük şirket içinde 11. sırada bu vardı! Merkezi San Ramon, yani California idi! 180'den fazla ülkede faaliyet gösteren devletlerden daha büyük bir şirketti!
Dünyanın en etkili 6 şirketinden biriydi!
Türkiye'nin bu adamlara yüz vermediği için felakete gittiğini söyleyenler için ben girişi yaptım!
Şirketle ilgili bilinmeyenleri onlar sıralasın şimdi! Haklısınız! Çok bekleriz!
Bizim en büyük özelliğimiz, kendi ülkemizi kendi devletimizi yere çalmaktır!
Ama biz daha güçlüyüz! Hem bunları, hem dışarıdakileri yenecek kadar kuvvetimiz var!
Onların da HAYAL satan medyaları var!
Gelsinler!

Takvim 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • osmanli

    27 Kasım 2014 13:50
    4 0
    sayuin ergun diler kaya gazi demiste kaya gazinin ne oldugunu da ben anlatmak istedim.. Kaya gazı ya da kayaç gazı, şeyl gazı, Devonik şeyl doğal gaz, organik madde yönünden zengin kil ile kuvars ve kalsit minerallerinden oluşan tortul kayacın . küçük gözeneklerinde bulunan ve yatay sondaj ile hidrolik kırma yöntemleriyle yer yüzüne taşınabilen, konvansiyonel olmayan enerji kaynakları arasında yer alan doğal gaza alternatif gaz. Her kayacında kaya gazı bulunmayabilir, zira bunların belirli oranda organik madde içermesi ve yeterli olgunluğa ulaşması gerekir. Petrol ve doğal gaz, ana kayayı terk ederek farklı kayaçlar içine yerleşirken, kaya gazı bu ana kayayı terketmeyip kalan gazdır. aslinda ulkemizin gercek degerini bilsek ..geceleri uyku uymamizin bile haram oldugunu dusunuruzde..ergun diler gibi abilerimiz sayesinde ogrenecegiz bunlari insallah..kaleminize ..o kaleme ruh veren yureginize saglik..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;