SİYASET

Ergün Diler : Büyük fotoğraf

Tarih
17 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

17 Aralık 2014

Defalarca söylediğimiz gibi ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI etrafımızda ve düşük yoğunluklu olarak da sınırlarımızın içinde devam etmekte!
Kimsenin görmek istemediği mücadele şimdiye kadar olanların hemen hepsinden daha AKILLI ve kansız bir şekilde yürütülüyor!
Dolar üzerinden orduların yapamayacağı çıkarmalar yapılıyor, nükleer silahların veremeyeceği zararlar kağıt parçasıyla ürkütücü bir şekilde yerine getiriliyor!
Müslüman coğrafyası, özellikle SUUDLAR, sonunda kaybedecekleri savaşın TRUVA ATI olarak ön almaktan hiç çekinmiyor! SİSİ'ye dolar çuvalları gönderip MURSİ'yi biçtiren de Müslüman parasıydı!
Roller dağıtılmıştı!
Kimsenin çıkıp itiraz etmesi istenmiyordu! Müslüman toprakları acıyla, darbelerle, idamlarla, acılarla, gözyaşıyla, kanla kavrulurken bu ADAMLAR buldukları işbirlikçilerle geliyor, ÖLÜMLERİN üzerinden petrolü ve doları alıp gidiyordu!
Kimse de çıkıp bu BÜYÜK FOTOĞRAFI göstermiyordu!
Kavganın düşük tonundan çıkmayı başaran çok kişi yoktu!
Özellikle içeride Erdoğan'ı zayıflatmak için çırpınan bir grup bilerek ve isteyerek kavgaya "yerli görünüm" verme peşindeydi!
Ama gerçek bu değildi!
Gerçek aslında bize öğretilmeyen ve hiç gösterilmeyen bir yerdeydi! Ülkede "SOL" kalmadığı için de karşı taraf ta bunlara kafa yoracak DÜŞÜNEN ADAM yoktu!
CHP, BARONLARIN GÜDÜMÜNDE bir oluşum haline geldiği için anlamsız ve kısır tartışmalarla gitmekteydi!
Kimse "CHP nasıl oluyordu da PARALEL YAPI ile yan yana geliyor, gelebiliyor? Kim bunu yapıyor?" sorularını sormuyor ve cevap aramıyordu!
Eee, bizler cevap aramayınca oynanan büyük oyunu da ıskalıyorduk! KUKLACIYI görmediğimiz için aslında hiçbir HÜKMÜ olmayan unsurlarla uğraşıyorduk!
Peki, ne oluyordu? Rusya yerlebir olurken, dolar artarken, İran sırasını beklerken, IŞİD'e yeni operasyon emri verilirken ne hedefleniyordu?
Bizi bekleyen tehlike neydi?
Gelin bunlara kafa patlatalım...
Çünkü diğerlerini herkes yazıyor söylüyordu! Ama hiçbiri derdimize deva olmuyordu! Geriye gidelim...
Rockefeller Ailesi'ne ait ünlü petrol şirketi STANDART OIL vardı! ANTİKARTEL YASASI ile bu şirket bölünmek zorunda kaldı! Bu oyundu ama bölündü!
Ortaya EXXON, MOBIL ve CHEVRON çıktı... 1901'de Teksas'taki Spindletop da petrol bulunmasıyla GULF ve TEXACO da pazarın büyüğü olarak "Biz de varız!" dedi!
Bunların hepsi işin AMERİKA ayağını oluşturuyordu!
Bir de İNGİLTERE ayağı vardı! ROYAL DUTCH SHELL ve BRITISH PETROLEUM de devreye girdi!
Bu konuları çok iyi bilen İTALYAN yönetici Enrico Mattei bütün bu şirketere "7 KIZKARDEŞLER!" adını verdi!
Bu paylaşımın adıydı! Tabii biz bilmiyorduk! Şimdi yaşadığımız sorunların temeli ta BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI'nın sonuna kadar gidiyordu! Dünya üzerindeki İngiliz-Amerikan mücadelesi bir noktada ortaklığa dönüşüyordu!
Hem gizli rekabet, hem ortaklık bu güne kadar sürüp geldi! İki ülke arasındaki ATEŞKES 1927 yılında gerçekleşti! SHELL'den SÖR Henry Deterding'in İSKOÇ ŞATOSU Achnacarry'de resmiyete döküldü!
Britanya yönetiminin sahip olduğu British Petroleum'un (Anglo-Pers Petrol şirketi) başındaki John Camdan ile Rockefeller'ın sahibi olduğu New Jersey STANDART petrol şirketinin bir numarası Walter Teagle AV bahanesiyle biraraya geldi!
Amaç EKONOMİK bir dev oluşturmaktı! Dünyada kimsenin yıkamayacağı bir MODEL bulmaktı!
İşbirliği ile dünyayı kontrol etmekti! İşte o İtalyan'ın "7 Kızkardeşler!" dediği oluşum aslında BİR ve TEK'ti!
Ama bunu bilen ve üzerine kalem oynatan çok kişi yoktu! Bu nedenle büyük çoğunluk BÜYÜK gerçeği bilmeden yaşıyordu! Bu anlaşma bizi yakından ilgilendiriyordu!
Çünkü bu 7 Kızkardeş'in oyun alanı Ortadoğu'ydu! Buradaki savaşlar, darbeler ve gözyaşı bu nedenle hiç eksik olmuyordu! DOLAR hükümdarlığını sürdürürken POUND İngiltere girse de Avrupa Birliği'ne girmiyordu! Bu ortaklık PARALARI da koruma altına alıyordu! Türkiye, Müslüman coğrafyayı kaybederken, OSMANLI yerlebir olurken hep bunlar kazanıyordu!
Anglo-Amerikan anlaşmasından sonra dünyanın neresinde petrol varsa bu oluşum son kararı verdi! Raconu bunlar kesti!
Hangi fiyata çıkacağına, hangi fiyata satılacağına, kimin zıplayıp kimin çakılacağına bunlar son noktayı koydu!
Şimdi bu adamlar bizim bölgemizde faiz, dolar ve asker kartını çekip kullanacak!
IŞİD'i kurarken planları buydu! KÜRT ile ARAP'ı kavga ettirmek işin ilk aşaması!
Hedeflerinden biri bu! Bundan sonra bizim kapımızı açtığımız SURİYELİ ARAPLAR'ı da bu kavgaya taşımak ve içeride bir KAOS oluşturmak derdindeler!
Bunların koyduğu kurallar KIRMIZI HAT'la bütün ilgili devletler tarafından kabul edildiği için bunun dışına çıkan faturayı öderdi! Hep ödediler!
Ancak ilk kez bunu Türkiye'de yapamadılar! Kendi çıkarını düşünen Ankara bu nedenle bunların hedefi!
Çok kafa yormadık ama 17 ARALIK'ın asıl nedenlerinden biri İRAN ile TÜRKİYE'nin Doların dışında TİCARETE KALKIŞMASIDIR! İsteyen büyük bulmacanın küçük PARÇALARI İLE ZAMAN KAYBETSİN! Gelin biz hep BÜYÜK HESABA bakalım!
Ülkemizi ancak ve ancak böyle koruyabiliriz çünkü!
İçeride SAĞ'ı ya da SOL'u temsil etmemizin hiçbir önemi yok!
Yeter ki bu topraklardan filizlenen AKIMLAR olsun! Türkiye hepimizin!
Tartışır, doğru yolu buluruz! Ama bunlar geldi mi ADAMLARIYLA gelir ve nefes aldırmazlar!
Bunun için sırada bekleyen yerli görünümlü YABANCI çok!
Karar da seçenek de bizim!
Son tahlilde herkes kararlarıyla yaşar!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;