DÜNYA

Ergün Diler : Bize kim saldırdı...

Tarih
24 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

24 Aralık 2014

Gelin
bugün bir ÖNEMLİ kişi üzerinden gidip BÜYÜK istasyona ulaşmaya çalışalım!
Türkiye'de ya da dünyanın herhangi bir yerinde KOHEN soyadı gördüğünüzde çok önemli bir isimle karşı karşıya geldiğinizi hatırlayın hemen!
Kohen, ARAPÇA kahin demektir!
Tevrat'a göre ise Tanrı'nın adının yakarılması görevi HARUN (Aaron) soyuna verilmiştir! Bu zincir çok önemlidir! Kohenler de bu soyun temsilcisidir!
Dini açıdan diğer bütün Yahudi gruplardan birkaç adım öndedir!
Kohen soyadı, o ismi önemli kılar! Mesela, sinagogda Tanrı'ya şükran duası yapılırken ilk olarak Kohenler çağırılır. Kohen olan kişi de gelir ve bu duayı bütün cemaat adına yapar... Kohen olan kişi bir cesetle yan yana, hatta aynı çatı altında bile duramaz. Ölüm döşeğinde olan kişinin yanına gidemez! Kendi yakını değilse bir mezarlığa bile giremez. Bu kirlenmemesi için bir önlemdir.
Ancak ve ancak tarif edilmiş olan 7 yakını ölürse cesetle temasa geçebilir. Bir Kohen'in 7 yakını ölünce mezarlıkta yol kenarına gömülür!
Kohen mezarlığa gittiği zaman diğer mezarların yanından geçmesin diye! Bu kuraldır!
Bu kadar mı?
Değil elbette!
Yahudi mezarlıklarına uzun dallı ve yapraklı ağaçlar dikilmez!
Çünkü bir Kohen bunlara temas ederse kirlenir.
İsrail'de morgların girişi, hastaneden ayrıdır! Bir Kohen hastaneye geldiğinde morga giren kişiyle temas etmemesi gerekir!
Korunması şarttır!
Kendisi veya babası yasak olan bir evlilik yaptıysa, örneğin dul bir kadınla evlendiyse, sinagogdaki şükran duasına çağrılmaz. Kohenlik babadan oğula geçer. Sinagoglarda Kohenler'in özel giysileri vardır. Bu giysiler orada saklanır. Şimdi biraz geri gidelim! Madem hep birlikte 17 ARALIK'ı konuşup tartışıyoruz! Yeri gelmişken gizli kahramanımızı hatırlamakta fayda var!
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg21 Nisan 2013: ABD, Halkbank'a yaptırım istedi...
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg22 Nisan 2013: Zencani, ABD'nin terör listesine girdi...
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg21 Ekim 2013: İsrail, İran ve Türkiye arasında yapılan gizli ortaklık nedeniyle Halkbank'ı ABD'ye şikayet etti...
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg17 Aralık: Halkbank operasyonu yapıldı...
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg20 Aralık: Amerikan Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı DAVID COHEN (KOHEN ) Türkiye'ye geldi...
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg21 Aralık 2013: David Cohen, İsrail'e gitti...
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg23 Aralık: Zarrab'la Zencani ortaklığı, yabancı gazetelerde yer aldı.
http://www.takvim.com.tr/c/i/bullet.jpg29 Aralık: Zencani, İran'da gözaltına alındı...
17 Aralık'tan sonra hayatımıza giren Cohen, 1985 yılında Cornell Üniversitesi'nden mezun oldu!
Üstün başarı gösteren Cohen, 1989'da ise Yale'de hukuk master'ı yaptı! Çok başarılı bir genç olan COHEN mezun olur olmaz STUART LEVEY tarafından korumaya alındı! MALİ SUÇLARLA mücadelede ne yapılması gerektiği bizzat LEVEY tarafından öğretildi! Levey daha işin başındayken kendi yerine COHEN 'i hazırladı!
Cohen, Hazineye katılmadan önce, dünyanın en güçlü hukuk bürolarından Miller, Cassidy, Larroca & Lewin LL P'de görev yaptı. Tam 11 yıl boyunca dünyanın en büyük şirketleri ile çalıştı.
1999 yılında Beyaz Saray için çalışması teklif edildi. Hazine Bakanlığı'nda işe başladı. Terörizm ve finansman konularında ABD'nin en önemli ismi haline geldi. Kara para aklama konularında da birçok çalışma yaptı.
HSBC'nin kara para aklama olaylarında tanık olarak ifade verdi.
HSBC, 1.2 milyar dolar ceza aldı.
Ancak Cohen'in tanıklığı sayesinde HSBC'nin çok büyük tazminat ödemesinin engellendiği ortaya çıktı. Miller Cassidy, Larroca & Lewin LL P'de görev yaptığı dönemlerde tüm HSBC'nin üst düzey yöneticileriyle yakın arkadaş olan Cohen'in, bu geçmişi hep gizli tutuldu.
2009 yılında Hazine Bakanlığı'nda Başkan'ın özel yardımcısı oldu.
2011 yılında da Obama tarafından ABD Hazine Bakanlığı Terörizm ve Finansal İstihbarat Müsteşarı olarak atandı. Hiç yazılmasa da Cohen'in yolunu açan hep Stuart Levey'di!
Hazine'de müfettişlik görevine getiren kişi yine Stuart Levey oldu.
Dayanışmaları hiç bitmedi! TERÖR SUÇLARINA KARIŞAN BANKALARIN HAPİS değil de para cezasıyla kurtulmasını hazırladıkları yasa ile garanti altına aldılar! "Hapisten çıkış kartı" olarak bilinen yasa bu iki adamın eseriydi!
Levey daha sonra makas değiştirip her zaman yanında olduğu HSBC'de işe başladı! Üst katlarda tabii! Peki, Cohen ve Levey'in birlikte hazırladığı YASA en çok kimin işine yarıyordu?
Evet!
Bildiniz! HSBC'nin! İran'la ambargoya rağmen ilişki kuran bankanın Kolombiya ve Meksika'daki uyuşturucu kartellerinin parasını akladığı defalarca kanıtlandı!
Ama banka bu iki kafadar sayesinde YASAL olarak sorumlu tutulamıyor, cezayı ödeyip yoluna devam ediyordu! YÜZ MİL YARLARCA DOLAR aklayan banka arada sırada birkaç milyar dolar ceza ödeyerek ilerliyordu!
Bu kadar KİRLİ işin arasında COHEN ya da KOHEN temiz kalabiliyordu!
Peki, şimdi ABD Devleti'nin emrinde gibi görünen Cohen ile Levey kimin bankasında memurdu! ROTHSCHILD ailesinin!
İşte bu ailenin emrindeki COHEN , 17 Aralık'tan sonra HALKBANK'a girip hesaplara bakıyordu!
Boğazına kadar KİRLENMİŞ biri Türkiye'ye hesap soruyordu! KARA PARA arıyordu!
Tabii MEDYA bunları yazmadığı için de biz hep buzdağının görünen kısmı ile ilgileniyorduk!
Uyanmadığımız için de KÖR UÇUŞU yapıyorduk!
Aklımızı kullanmaya başlayıncaya kadar daha çok işimiz vardı! Bu arada Cohen, Türkiye, Rusya ve Katar gibi 10 ülkenin sorumlusuydu. Peki, saldıranlar kimdi o zaman?
Güzel soru!
İlişkiler ortada!
Bunun da cevabını siz bulun!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • osmanli

    24 Aralık 2014 09:53
    0 1
    sayin ERGUN DILER..yazilarinizi hayranlikla takip ediyorum ama bazen kendinizle celistiginiz durumlari goruyorumm.. onceki cogu yazilarinizda obamanin da neocnlarin baskisi altinda oldugunu yaziyordunuz..simdi de kohen denen bu yilani kendi istegiyle mustesar yaptigini soyluyorsunuz.. bence bir noktadan gidersek daha iyi olmazmi..?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;