SİYASET

Ergün Diler : Bıyıklı Bond!

Tarih
10 Şubat 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
10 Şubat 2015

Pekçok
zaman olacakları ya KOD'layıp ya da başka bir paketin içine koyarak yazmaya çalıştım! Burası Türkiye çünkü! Hem bir takım şeyleri erken söylememek hem de yazmamak durumundaydık..
Çünkü Türkiye sevdalısı gibi görünen pekçok kişi aslında İNGİLTERE'ye çalışıyordu... Bunlar her yerde vardı! Devletimizin içinde en önemli koltukların etrafına bile dizilmişti. Bakış açımız bunları görmeyi engelliyordu! Çünkü bizler belirli bir organizasyon etrafında toplanmayı bilmiyorduk! Ama bu insanlar İngiliz modelinin içine hemen girip şeklen bize, kalben onlara yakın oluyordu! Iskalıyorduk! Yanılıyorduk! Bakın HSBC'yi, bu bankanın başında görev yapan hanımefendiyi ve el konulan bankaya verdiği desteği yazdım! UZAK gibi, imkansız gibi görünen ilişkiler çok ama çok yakındı!
Bu banka ile el konulan banka arasındaki ilişkiye döneriz ama gelin önce ŞEYTAN ÜÇGENİ'ne gidelim...
Bu ilişki ağını biraz daha açalım...
Barzani elini güçlendirip Kuzey Irak'a tamamen hakim olduktan sonra Türkiye'ye "Gelin burada petrol arayın! Değerli bölgeler var!
Geç kalmayın!"
çağrısı yaptı...
Yani zengin petrol yataklarını birlikte işletmeyi öneriyordu! Bu davet olumlu tepki bulmuş göründü!
İlgili adımlar atıldı ve karşı taraftan cevap beklenmeye başlandı! Ancak o cevap aradan aylar geçmesine rağmen bir türlü gelmedi!
Bir toplantı vesilesiyle İstanbul'da bir araya gelen iki taraf şaşkına döndü!
Bizim heyetten biri "Niçin cevap vermediniz?" diye sorunca karşı taraf onlara ulaşan imzasız, iddiasız, eksik bilgilerle dolu olan talep yazısını gösterdi!
Gerçekten durum can sıkıcıydı!
Çünkü hiçbir talebimiz yoktu ortada!
Adamlar da bizim istemediğimizi düşüyordu! Oysa Türkiye ORADA 6 çok önemli bölge için adım atmıştı!
Ancak attığımız adım Erbil'den görülmemişti! Çok zengin bu 6 bölge için 20 milyon dolar ödeyip işe koyulacaktık! Ama olmadı! Rapor buharlaştı, kilo kaybına uğradı ve Barzani'ye gittiğinde içi boştu!
Biz zaman kaybedince ya da kaybettirilince işin içine yabancılar girdi! EXXON gelip bu 6 bölgeyi çok daha pahalıya satın aldı. Elimizdeki fırsat uçuverdi! Ankara'da buna şaşıranlar da sevinenler de oldu! Bunun üzerine karşı atağa geçildi. Amerikalılar'la ortaklık yoluna gidildi! 20 milyon dolara almadığımız 6 önemli kuyuya 200 milyon dolar verdik! Niçin biliyor musunuz? Yüzde 20 ortak olabilmek için!
Biz orada çok güçlü olmamıza rağmen Amerikalılar ile İngilizler devamlı kazanıyordu! Bizim elimizi içeriden TUTAN birileri vardı! Zaten Kuzey Irak petrolüne bakanlar ile Irak Merkezi hükümeti İNGİLİZLER'e sevdalıydı!
Şu an için gelen ve boru hattından geçen petrolün VARİLİNDEN yüzde 4 alabiliyorduk! Şu ana kadar da yani bir yılda 42 milyon varil geçmişti! Tabii bu çok daha artacaktı! Ama şimdiden gözümüzü açmamız gerekiyordu!
Ankara'da İngiliz ekolü ülkeyi bize bırakmak istemiyordu! Erdoğan'a bu nedenle saldırıyorlardı! Daha da geleceklerdi! Ekonomik ve siyasal iklimin değişmesini istemiyorlardı.
İddiasız ve küçük Türkiye tercih nedeniydi!
HSBC gibi bankalar yani Rothschild ailesinin yönettiği PARA mekanizması yapılar dünyada devlet ya da millet tanımazdı! Kendi egemenliklerine inanırdı. Osmanlı'yı yıkıp kendilerinin kullanacağı sistemi kuranlar da bunlardı! Müslümanlar'ı ve özellikle söz dinlemeyen TÜRKLER'i hiç sevmezlerdi! Ama dünya sadece onların da değildi!
Cemaatlere, devletlere, istihbaratlara, ordulara, bankalara, hazineye girseler de karşılarında bir güç vardı! Ve o güç el konulan bankayı savunan HSBC'yi zor durumda bıraktı! 45 kral, devlet başkanı ve başbakanın hesabının olduğu ortaya çıktı, çıkarıldı!
Biri bunlara "Sizin yaptıklarınızı biliyoruz!" mesajı veriyordu...
34 ülkeden binlerce kişi KARA PARA aklıyor ya da bu bankanın kol kanat germesiyle VERGİDEN kurtuluyordu! Türkiye'den 3 bin 105 müşteri vardı! Ele geçirilen daha doğrusu yayınlanan sadece İSVİÇRE ayağı! Milyarlarca dolar sadece bir noktadan fışkırıyordu!
Oysa merkezi LONDRA olan banka 74 ülkede üst düzey faaliyet gösteriyordu! Listede BRİTANYA'dan 7 bin kişi vardı! Kral ve kraliçelerin parasını yöneten BANKA belgelerin ortaya çıkmaması için de çok ciddi rüşvet teklif ediyordu!
Dünyadaki bütün kirli savaşların arkasında bu bankanın olduğu artık açıktı! Afrika'daki vahşi savaşlarda ölen çocukların, elmasaltın operasyonlarının, her türlü kaçakçılık, kara para aklama ve yıkama faaliyetlerinin arkasında bu aile vardı!
İngiltere vardı!
Bir güç cemaatlerden, savaşlardan, kaoslardan toplanan paraya "DUR!" diyordu!
İngilizler bunu çok iyi biliyor ve kritik ülkelerde kontrolü bırakmıyordu!
Türkiye bunun başında geliyordu!
İçimizdeki savaşın nedeni bunlardı ama gören çok yoktu!
Kuzey Irak'ta önümüze dikilen, paralelin parasıyla operasyon yapan ve Ankara'yı silmeye çalışan bunlardı!
Herkesi kullanırlardı! Adam kazanma metodlarını hiç bilmezdik!
Kimi zaman paraları toplayıp kimi zaman da kiralık beyinleri toplayıp bunu yapıyorlardı! Ama her gittiğimiz yerde karşımızda bunlar vardı! Karşımızdakiler James Bond'du... Ama genelde çoğu esmer, bıyıklı ve Türkçe konuşuyordu!

Takvim 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;