DÜNYA

Ergün Diler : Biri gidecek

Tarih
12 Eylül 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
GELİN 100 yıllık bir cetvel çıkartalım.
Bugünü çözmek için şart. Gelen fırtınanın ne olduğunu, güvenli limanın nerede bulunduğunu anlamak için gerekli...
Eğer bu değerlendirmeyi doğru yaparsak gelecek için fazla kaygılanmaya gerek de kalmaz...
Başlayalım...
Bakalım sevecek misiniz...
Gerçekten de 2018'i anlamak için yaklaşık 100 yıl geriye gitmekte büyük fayda var. Lenin, 8 Kasım 1917'de Sovyetler Birliği'nin en üst makamına çıktığı andan itibaren Rothschildler tüm ülkeyi ele geçirdi.
Bilmeyen çok tabii...
Tarihi bambaşka şekilde öğrenmek isteyen varsa bir şey söyleyemeyiz. Ama gerçek yazdığımız gibidir... Lenin'in Almanya'da güçlenmesi, ardından Sovyetler Birliği için bir kurtarıcı gibi gösterilmesinin perde gerisinde hep aile oldu.
Sovyetler Birliği ile büyük bir güç kazanan Rothschild ailesi, kıtaları daha da güçlü şekilde yönetmeye başladı.
NATO'nun bir Amerikan fikri olduğuna inanılır. Gerçek böyle değildir.
Bilderberg, NATO'nun düşünce kuruluşudur. Orada alınan kararlar, Gladyo üzerinden uygulanır. Ancak son 10 yılda Rothschild ailesi, NATO üzerindeki etkisini kaybetmeye başladı.
Bunu ilginç bir örnekle de açıklayabiliriz. Örnek de biziz!
Türkiye'nin NATO'ya girmesi için aile, Sovyetler Birliği'ni kullandı. Hatırlayın, nüfusunun YÜZDE 99.9'u Müslüman olan ülkeye KOMÜNİZM GELECEKTİ!
Olacak iş değildi ama sokaklar karışıyor, işler sarpa sarıyordu!
Aile İNGİLTERE içindeki gücüyle NATO'nun politikalarına yön verdi.
NATO'nun geldiği pek çok yerde aslında AİLENİN AKLI VARDI. Gören çok olmadı. Sovyetler'de de bizde de böyle işledi plan... Senaryoya bilmeden uyduk!
Yine hatırlayın! Türkiye'nin NATO'ya girmemesi halinde Doğu'da 2 bölgesinin Sovyetler Birliği'ne katılacağı güçlü bir şekilde Türk halkına empoze edildi.
KORKU BÜYÜTÜLDÜ!
Türkiye de NATO'ya girmek zorunda kaldı. NATO'da kararları alan da, Sovyetler Birliği'ne rotasını veren de Londra'daki ünlü Rothschild malikanesiydi.
Bu AİLE KÖKEN İTİBARİYLE TÜRK'tü. Buraları herkesten daha çok istiyordu. BATI ile paylaşmak niyetinde değildi. Durum onlar adına anlaşılırdı!
NETTİ!
Türkiye'nin NATO'ya girmesiyle birlikte doğal olarak AİLE, ANKARA'da çok güçlendi. Aynı şekilde AİLE'nin NATO'da güç kaybetmesiyle de zayıfladı. Bugün NATO'daki durumu budur! Türkiye'nin NATO ile karşı karşıya gelmesi, sert rüzgarlar esmesi en çok AİLEYİ mutlu eder. NATO'da zayıflayan aile TÜRKİYE'nin gücüyle başka bir kart açar!
Bu gücü bulur!
Hatta NATO'nun TÜRKİYE karşıtı operasyonlarına da dikkatle bakmakta büyük fayda var!
Mesela...
2017 Kasım ayında NATO tatbikatında Atatürk'ü düşman liderler arasında sayan da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı düşmanla işbirliği içinde gösteren plan da Bilderberg'de alınmıştı. 2017 Virginia'daki Bilderberg toplantısında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya gelen Türk yetkilinin Norveç'teki Türkiye karşıtı plan üzerindeki anlaşmasının detaylarını hem Ankara'da hem de Washington'da bilenler vardı. Şimdi Türkiye'nin NATO'dan çıkması, aile için önemli bir adım olur. Çünkü Trump'ın sözünü ettiği yeni NATO, yine ailenin kontrolünde olacak. Trump göreve geldiği ilk günler haricinde hep NATO karşıtı ifadeler kullandı.
Çünkü ailenin NATO'yu istemediğini o da biliyordu. Trump da damadı ve babası üzerinden aile ile çok yakın ilişkilerin içindeydi. AİLE büyük güçtü. Herkes de bunu bilirdi. Wilbur Ross TRUMP'ı ipten alan isimdir. İflas edecekken gelip kurtaran işadamıdır!
AİLENİN EN GÜVENDİĞİ İSİMLERDEN BİRİDİR!
Devam...
Türkiye'nin NATO'dan ayrılması dünyada dengeleri yerinden oynatacak.
Buna izin vermek istemeyen bir Pentagon gerçeği var. Çünkü Türkiye, bulunduğu kıta ve 3 önemli denize sınırı olması nedeniyle gözden çıkartılmayacak kadar önemli bir ülke. Sadece Amerika Birleşik Devletleri değil, Avrupa da Türkiye'yi gözden çıkartmak istemiyor. Hiç biri de çıkartamaz zaten! Ancak hem Washington hem de Avrupa, Türkiye'nin sıradanlaşmasını istemezken, kendi kararlarını alabilecek yetkiye sahip olmasını da istemiyor. Büyük bir çatışma yaşayan Washington ve Avrupa, Türkiye konusunda genelde ortak fikir üzerinde imza atıyor.
Türkiye'nin Batı'dan alamayacağı gücü Asya ve Afrika'dan alma ihtimalinin hiç de az olmaması nedeniyle, hem ABD hem de Avrupa bu konuyu dikkatlice inceliyor.
Türkiye'ye karşı nokta atışı yapan döviz operasyonlarında merkez ABD ve Avrupa gibi görünmekte. Ancak asıl oyuncular Asya ve Ortadoğu'daki İslam ülkeleridir! Bunu Türkiye'deki bazı önemli finans kuruluşlarıyla birlikte organize eden ekip, beklediğinden çok daha fazla destek buldu. Bugün dolar operasyonunun merkezinde yer alan ülkelerin başında BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ var. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Uzakdoğu'daki finans şirketleri sistematik şekilde atış yaptı.
ARKA PLANDAKİ ÜLKE BU!
Tabii onların da arkasında AMERİKA var diyebiliriz. Kimse de itiraz edemez buna. Ama atışların merkezlerinden biri MÜSLÜMAN bir ülke...
National Bank of Resül Hayme (RAKBank), Emirates Islamic Bank, Abu Dhabi Commercial Bank, Dubai Islamic Bank, First Gulf Bank ve National Bank of Dubai, Türkiye'de dolar operasyonunun merkezinde yer alıyor. ŞAKA GİBİ DEĞİL Mİ! Bunların tümünün Rothschild ailesinden artık koptuğunu da biliyoruz.
Kopuş olduğu için saldırı var zaten!
Şimdi önümüzdeki yıldan itibaren bu bankaların, şirket evlilikleriyle Türkiye'ye sızma yapacağı da biliniyor. SIR değil yani... PENTAGON, Müslüman parasını MÜSLÜMAN Türkiye'ye karşı silah olarak kullanıyor! Iskalanan yer burası!
Birleşik Arap Emirlikleri'nde bu operasyondan rahatsız olan bazı işadamları, tepki gösterdi. Önemli işadamlarına yani Abu Dabi şeyhlerinden bir gruba, Türkiye konulu bir brifing verildi. Brifingde Türkiye'nin BAE'yi bitirmek için Katar'la anlaştığı ve sessiz kalınması halinde BAE'nin Katar idaresinde olacağı anlatıldı.
Çok özel hazırlanan bu brifing nedeniyle o şeyhler de geri adım atmak zorunda kaldı.
Türkiye karşıtı pozisyonu seçti. Seçmek zorunda bırakıldı!
Birleşik Arap Emirlikleri PETRODOLAR ile Türkiye ve 4 ülkeye operasyonun merkezlerinden...
Türkiye'nin kendi kararlarını vermesinin önüne geçilmek isteniyor. Beni takip edenler bilir! Rusya AİLENİN yani ROTHSCHILDLER'in en güçlü olduğu yerdir. Kalesidir. Türkiye'nin PENTAGON dışında, Washington dışında çözüm aramaması için geliyorlar. Türkiye karar verir oraya ya da buraya gider!
Fakat TEK SEÇENEK BIRAKMAK İSTİYORLAR. ÖNEMLİ BİR ÜLKEYİZ AMA DEĞER VERMİYORLAR! GİDECEĞİMİZ ZAMAN DA DOLAR
İLE GELİYORLARLAR. OYUN BU!
Türkiye'nin eksen değiştirmesi istenmiyor.
Aile de bu nedenle menzilde! En sıcak ve en güçlü para ile MÜSLÜMAN ARAP doları ile geliyorlar... İran da hedef! Para ile felaket saldırıyorlar. ABD de AMBARGO ile operasyonu tamamlıyor! Resmen çevreleme operasyonu yapılmakta.
Türkiye de bütün bunları bildiği için S-400 restine kadar işi götürmekte! Çünkü ellerinde oyuncak olmadığımızı anlatmak zorundayız...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • İZ

    12 Eylül 2018 23:14
    1 0
    Sayın Diler,yazılarınızı okuyorum ama bana biraz kimliksiz geliyor bu yazılar.Sonucu olmayan yazılar ya da fikir olmayan mı demeliydim belki de her ikisi.Ya kulağınıza bir şey fısıldanıyor (o da gerektiği kadar) ya da siz ABD ya da başka ülkelerdeki yazıları kırpıp sonucunu da gazla bitiriyorsunuz.Hakkınızı teslim etmeliyim ki bir solukta okuyup pazar ve pazartesi yazmamanıza sinir oluyorum.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;