SİYASET

Ergün Diler : Baronlar ve ağalar rahatsız

Tarih
06 Ağustos 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

6 Ağustos 2015

PKK'yı,
Kandil'in vurulma nedenini, Kürtler'in durumunu, Demirtaş'ı, Öcalan'ı, Barzani'yi yazdık! Ankara'yı unutmadan!
Dün kaldığımız yerden devam edelim... İlginç şeyler oluyor çünkü!
Sanki önümüzdeki birkaç gün içinde çok ama çok önemli adımlar atılacak ve bölgenin kaderi tamamen değişecek gibi. Kim bilir Türk askeri KANDİL'e çıkar!
Belli mi olur!
Tarihi hatırlamıyorum bile Öcalan ATEŞKES ilan etmişken bir "PKK" çıkıp Bingöl'de askerlerimizi şehit etmişti! Demek ki bu yapı TABELAYDI! Kimin kimi ne kadar kullandığını bilen yoktu!
Ama herkesin eli örgütün içindeydi. Barış süreciyle mesafe alındı.
HDP üzerinden KÜRTLER siyasetin içinde yer aldı. Ancak birileri daha fazlasını istedi. "BARAJI GEÇEMEZSEK ORTALIK KAN GÖLÜNE DÖNER!" diyenler aksini yaptı.
Baraj aşıldığı halde silahlar patladı, yollara pusu kuruldu, kalleş suikastlar peşpeşe geldi. HDP daha önceki KÜRT partileri gibi yoksulu, garibanı, işsizi, gelecek korkusu yaşayanı, dar gelirliyi, AĞALARIN elinde oyuncak olan geniş yığınları değil de nedense ORADAKİ BARONLARI koruyor ve onların adına adım atıyordu.
İsim vermeye gerek yok! Etkili isimlere bakın pek çoğu AĞA! Güneydoğu'daki AĞA'larla Boğaz'daki BARONLARIN ilişkisini bilmezdik. Aynı sistemdi!
Ailelerle yönetme, kontrol etme!
Neyse...
Türk askerinin KANDİL'i vurmasından Avrupa rahatsızdı.
Bunu biliyorduk! Bir de baktık ki ARAP BİRLİĞİ de pek mutlu değilmiş. Teröre gerekli cevabı veren Türkiye'yi kınadılar! NEDEN? Mısır'dan Suudi Arabistan'a, Libya'dan Sudan'a, Cezayir'den Fas'a kadar olan eksen Kandil rahatsızlığı yaşıyordu!
Yaşayanlar MİLLETLER değil oradaki ailelerdi!
Demek ki bizim bilmediklerimizi biliyorlar ve yaklaşan fırtınayı görüyorlardı.
Artık kimsenin koltuğu sağlam değildi. Bunu görüyorlardı.
Avrupa ile iş tutup bütün çarkları elinde tutan SEÇKİNLER gidecekti. KANDİL'e bakınca bunu görmüşlerdi!
Devam...
Yanılmıyorsam yıl 2008'di...
NSA belgelerinde ayrıntılı anlatılmıştı. Genelkurmay, Kandil'i vurmak için emir verdi. Ankara'dan verilen mesaj Diyarbakır'a ulaştı.
F-16'lar zaten hazır halde beklediği için havalanmaları çok uzun süre almadı. 17 Türk Savaş uçağı Kandil'deki belirlenen hedefleri vurmak için kalkarken üs'te heyecan, DAĞ'da ise panik vardı. NSA, Türk Ordusu'nun mesajlarını anında almış ve çözmüştü.
Deşifre edilen ileti anında David Petraeus'a verildi. CIA eski Başkanı Petraeus da bunu hemen Kandil'e göndererek üst düzey kadronun ortadan kalkmasını engelledi. Tabii yıl 2008'di...
Gelelim 2015'e...
Şimdi ise Kandil'de kimin nereye bastığı bile biliniyordu. TASFİYE başlamıştı.
Ve yıllardır herkes tarafından kullanılan PKK en zor günlerini yaşayacaktı.
Kandil resmen ablukaya alınıp ateşe verilecekti.
Araplar gibi Kürtler üzerinde de çok etkili olan AVRUPA'nın buralardan ayağının kesilmesi gerekiyordu. (Hatırlayın Bayan Mitterand'ı!
Buraları çok severdi. "Kürdistan ikinci vatanım" derdi. Alman Claudia Roth'u da unutmayın!) Kürtler üzerindeki, Araplar üzerindeki savaşın aynısı Türkiye içinde de olacaktı. Avrupa burada çok güçlüydü çünkü! Bakın Demirtaş sorun tavan yapınca Brüksel'e gitti! Gitmek zorunda kaldı. Bir diğeri de suyun öteki yakasındaydı! Ama mesele Türkiye'nin meselesiydi!
Nedense KARAR VERİCİLER dışarıdaydı!
Zaten hep bunu söylüyorduk!
Avrupa BÖLMEK, ABD ise Kürtler'in Türkiye Cumhuriyeti'nde huzurlu mutlu yaşamasını tercih ediyordu!
Kürtler bir ÇATI altına toplandığında domino etkisiyle ARAPLAR da etkilenecek ve 100 yıl önceki yapı çökecekti.
Eski kurguya karşı yeni kurgu!
Ortada anlaşılmayacak bir şey yoktu! İKİ DÜNYA SAVAŞI'nı çıkaran Avrupa frenlenecek ve Müslüman topraklardan çıkarılacaktı. Ama bunu ABD tek başına asla ve kat'a yapamazdı. Bölgeye indiği anda herkes kenetlenir ve büyük bir karşı koyuş başlardı. Başka bir AKTÖRE ihtiyaç vardı. Bu da MÜSLÜMAN olan ve daha önce buraları 4 asır yönetmiş olan TÜRKLER'di. Bazı Arap hanedanlarının ve Avrupa'nı korkusu buydu! PKK bir aracı kurumdu! Ona vurduğun zaman aslında BARONLARA ve AVRUPA'ya da vuruyordun!
Daha önce "PKK YOK OLMASIN, KÜRTLER SAVUNMASIZ KALMASIN!" diye Kandil'e destek verenler şimdi elini ayağını çekti!
2008'de ACİL MESAJ gönderenler şimdi ise duymazdan geliyordu!
Bu nedenle de Demirtaş acil koduyla Brüksel'e çağırılıyordu!
Enerjinin üretimi ve dağılımı ile bankacılık sistemini derinden etkileyecek bir oluşum için start verildi. Hem bölge hem dünya değişecekti.
Pakistan'dan Fas'a kadar olan bölgedeki karışıklıkların bir nedeni olmalıydı!
Sebep bu mücadeleydi! İsrail de bu yeni formattan rahatsız olacaktı! Ankara parlarken Tel Aviv kendi kabuğuna çekilecekti.
Daha önce defalarca anlatmaya çalıştığım AIPAC yani ABD-İsrail ilişkilerini düzenleyen kuruluşa Obama büyük darbe vurdu!
Amerika'daki operasyonla bütün girdileri çıktıları mercek altına alındı. BARONLARIN cirit attığı bu kuruluş artık orada rahat edemeyecekti! Demek ki ABD hem Kürt hem de İsrail politikasında viraja girmişti!
Dönelim başa...
Öcalan yakalanıp teslim edildiğinde malum yapının 10 önemli üyesi ABD'ye uçuyordu! İki oluşum arasında bir PARALELLİK vardı.
Gerektiği zaman gerektiğinle müdahale etmek için...
İki yapı birden tasfiye ediliyorsa bilin ki çok önemli gelişmeler olacaktı! 40 yıllık iki proje görevini tamamlıyorsa bundan sonra neler olacağını düşünüp bulmak zorundaydık! Avrupa ile seçkin ARAPLAR bunu gördü! Maalesef içeride bunu göremeyen ve duvara toslamak için sıraya girenler var...
Unutmayın! Osmanlı küçüldü, parçalandı haritalar değişti! 100 yıl sonra tersi olacak Türkiye büyüyecek ve haritalar yine değişecek!
Konu budur!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;