SİYASET

Ergün Diler : Bankester!

Tarih
17 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

17 Haziran 2015

Okullarda
okutulan ve altı önemle çizilen MAGNA CARTA'nın yani BÜYÜK FERMAN'ın imzalanmasının 800'üncü yılı kutlandı! Demokrasinin beşiği olarak bu fermanı kabul eden çoktur! Böyle öğretirler! Biz de inanır yolumuza devam ediriz!
Peki neydi MAGNA CARTA? Söylendiği gibi bu fermanla sıradan insanlar özgürlüklerine kavuşmuyordu! Denge BÜYÜK GÜÇLER arasında kuruluyordu! Anlaşmada ÜÇ TARAF vardı! Papa III. Innocent, Kral John ve BARONLAR ! Bu imzayla birlikte Kral John bazı yetkilerinden feragat ediyor, kanunlara uygun davranmak zorunda kalıyor ve hukukun kralın arzu ve isteklerinden daha üstün olduğunu kabulleniyordu.
Aslında 25 BARON bir araya gelip İNGİLİZ KRALI'nı sınırlıyordu!
Ve egemenliğe ortak oluyordu! Bu ferman dünyaya yayılacak ve Amerikan Anayasası'na bile ruhunu verecekti! En önemli madde olarak da şu gösterilirdi: "Özgür hiç kimse kendi benzerleri tarafından ülke kanunlarına göre yasal bir şekilde muhakeme edilip hüküm giymeden tutuklanmayacak, hapsedilmeyecek, mal ve mülkünden yoksun bırakılmayacak, kanun dışı ilan edilmeyecek, sürgün edilmeyecek veya hangi şekilde olursa olsun zarara uğratılmayacaktır."
Yani biz zengin olacağız, mal mülk sahibi olacağız, yönetime ortak olacağız ama sen bir şey yapamayacaksın demekti! Zaten sonraki yıllarda BARONLAR devletlerinin mekanizmalarını ele geçirerek dünyaya yayılacaktı! Magna Carta aslında buydu! PARA ve GÜÇ sahibi insanların KRALLARI sınırlaması ve kontrol altına almasıydı! 1215'te hem de!
Sonra bu güç büyüdü ve yayıldı!
Amerika da merkezlerden biri oldu!
Başkanlık seçimlerine bile karışır oldular!
Dün de bugün de!
Mesela adaylardan biri olan Jebb Bush ilk iş olarak ilginç bir açıklama yaptı: "Biz dünyadaki güvenilir arkadaşlarımızı kendimiz güvenilir kılarak tutuyoruz.
En hayati arkadaşlıklarımızı yeniden kuracağım, bunların başında da cesur, demokratik İsrail devleti geliyor..."
Hillary Clinton'ın da, Bush'un da, hatta ve hatta Donald Trump'ın da arkasında SOROS'u görmek çok kolaydı! DİYALEKTİK! Kazanana oynamaktan hiç vazgeçmiyorlardı! İKİ SEÇENEKLİ OYUN KURULU YOR VE HANGİSİ KAZANIRSA KAZANSIN ONLAR KARLI ÇIKIYORDU!
BARONLAR
buydu! Devletlerin içinde devletlere rağmen yürüyorlardı!
Hukukta, ekonomide, dinde, eğitimde, askerde yani her yerde vardı! MAGNA CARTA'dan beri GÜÇ'ün ne olduğunu iyi biliyorlardı!
Ve BARONLAR akrabalıklarla, evliliklerle, ilişkilerle, MASONLUKLA sarsılmaz bir sistem kuruyorlardı! FİNANS bunun en sağlam ayağıydı! PARANIN sözünün geçtiği bir düzen onların vazgeçilmeziydi! Hangi dinden hangi ırktan olursan ol PARAYA boyun eğecektin! Ve bu sistem KENDİ ÜYELERİ dışında gönüllü çalışanlarla ayakta kalıyordu! Çünkü bunlara çalışan PARAYLA , GÜÇLE buluşuyordu! Dev bir ahtapotun desteği ile yürüyordun!
Az bir şey değildi! Bu yapı Erdoğan'lı dönemde içeride çok iş tuttu! Erdoğan'ın okuduğu şiirle hapse gitmesi de, Google'dan toplanan delillerle kapatma davası açılması da BARONLARIN EMRİYLE oldu! Ama görevini yapanlar bunu görmez ve bilemezdi! Mesela AK Parti kapatma davası ile uğraşırken bütün partililerin YASAKLANACAĞINI MI sanıyordunuz?
Bakın bakalım kim dışarıda tutuluyordu! Erdoğan siyasete girdiğinden beri birilerinin hedefindeydi! Kim olduğu açık! Para sahipleri, sermaye ve uluslararası büyük sermaye istemiyordu!
Çünkü Erdoğan konulan rotayı onaylamıyordu! Daha önce Demirtaş'ın malum yapının adamı Süleyman Müftigil tarafından el uzatılıp korumaya alındığını yazmıştım! Sonrasında Kemal Derviş'in, BENENSON'un ve Graham Fuller'in de devrede olduğunu sıralamıştım!
Şimdi size GÜNEYDEKİ O ÜLKENİN SENARYOLARINDAN sözetmek istiyorum! TAMAMEN BU ÜLKENİN VE UZANTILARININ KONUŞTUKLARI!
* AK Parti'nin başına malum yapı ve güneyde Müslüman olmayan ülkeye yakın biri getirilecek!
* Böylece parti Erdoğan'ın kontrolünden çıkacak!
* Bunun için de man��etlerle BEŞTEPE'ye taciz atışı yapılacak!
* Dengesi bozulan Erdoğan aşağı inmek zorunda kalacak!
* Erimeye başlayan partiyi Erdoğan da kurtaramayacak! Seçimlerde Erdoğan da olsa YÜZDE 40-41 bandı aşılamayacak!
* Güneydoğu'da asla ve kat'a AK PARTİ seçim çalışmalarında bulunamayacak!
* Muhalefet kaçınılmaz olarak ortaya gelecek.
* Önce akıl hocaları, sonrasında da YARGI devreye girerek SINIRLAMA yapılacak.
* Partiyi bölecek biri bulunup düğmeye basılacak. Erdoğan tasfiye edilecek!
Yani AK Parti, Doğru Yol gibi, ANAP gibi sonlanacak! Adamlar bunu konuşuyor ve tartışıyor!
Hem de önemli merkezlerde! Tabii buradaki planın işlemesi hiç mi hiç mümkün değil!
Öncelikle ne İSRAİL'in ne de malum yapının parti içinde böyle bir gücü yok!
Ancak Erdoğan'ın dengesini ve sinirini BOZMAK için hem medyadan hem MUHALEFETTEN taciz atışlarının başladığı bir gerçek! Plan zaten ERDOĞAN'ı aşağıya çekmek ve Beştepe'yi kaybettirmek üzerine kurulmuş! Yukarıda yapamayız ama aşağıya insin de etrafını saralım mantığı hakim! Bunlar İSRAİL'in GİZLİ MAHFİLLERİNDE KONUŞULANLAR!
İlk hedef Erdoğan'ı yıpratıp aşağıya indirmek!
Meydanda etrafını sarıp kontrol altına almak! Seçim sonuçları belli ki bu adamlara güç vermiş!
Ve bunu yapabileceklerini düşünüyorlar!
Asla ve kat'a başarılı olma şansları yok! Ama bilelim! OY'larımızın ne kadar önemli olduğunu anlayalım! ADAMLARIN tek derdinin Türkiye'yi ele geçirmek olduğunu anlayalım...
Önlerindeki tek engel olarak Erdoğan'ı görüyorlar! Özellikle AK Parti'ye OY vermeyenler için yazıyorum bunları! "OYUNU GÖRELİM VE ANLAYALIM" diye! Amerikalı dostum geçenlerde şöyle dedi:
Ortadoğu'da artık BANKESTERLER hakim olacak! ABD, İngiltere ve Çin'in büyük bankaları, bu bölgelerde hakimiyet kuracak. Washington da bu savaşın merkezinde yer alacak... Cumhuriyetçiler'in istediği bu dönem, 2016'dan itibaren çok güçlü bir şekilde hissedilecek...
Söyledikleri ne kadar gerçekçiydi bilemiyorum!
Ama dünyanın en büyük 53 bankasına baktığnızda BARONLARI görmek hiç zor değildi! Amerikan, İngiliz ve Çin pastanın büyüğünü yiyordu! 53'ün arasında 11 ÇİN BANKASI vardı! Bu 11 banka 168 ülkeden daha büyüktü!
Bir yanda DEVLETLER, bir yanda EGEMENLİĞİ bırakmak istemeyen BARONLAR ! Savaşın merkez üssü Türkiye! Mısır'da kazandılar, Suriye'de ise durum berabere!
CHP'yi koalisyonda görmek isteyen Kemal Derviş de BANKESTERLER'in en önemli adamlarından! SANDIKTAN maalesef BANKESTERLERE uygun bir atmosfer çıktı! TÜSİAD'ın ANKARA ziyareti de hiç ama hiç boşuna değil! Görev gereği! Bir sonuç alamayacaklar ama görevi yerine titizlikle getirmekte kararlılar!
Ne demiştik! MAGNA CARTA! İçinde halk yoktu! BARONLARIN kazandığı bir zaferdi!
Biz ise 2002'de büyük bir adım attık!
Yine atarız! BAR ONLARA ihtiyacımız yok!
Ne dersiniz?

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;