SİYASET

Ergün Diler : Asıl hedef

Tarih
22 Nisan 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

22 Nisan 2015

Saflar
sıklaştıkça ve netleştikçe fotoğrafı daha iyi görüyoruz! Hiç uzatmadan konuya girelim... Geçtiğimiz hafta THE ECONOMIST'in "2015'te Dünyayı Neler bekliyor?" kapağını yorumlamaya, daha doğrusu deşifre etmeye çalıştık!
Oradaki mesajlardan birinin de KAPLUMBAĞA ile FABIAN DERNEĞİ'nin yani İNGİLİZ SOL'unun temsil edildiğini ve hedef ülkelerde istenen sonuçların alınması için SOL'un destekleneceğini aktarmıştım!
İngiliz AKLI tek kurşun atmadan ülkeleri almayı iyi bilirdi! Akıllı adamları sayesinde ürettiği ideolojilerle kendi adına o ülkeleri yönetecek kadroları yetiştirirdi! Biz bunu hiç ama hiç bilmezdik! 19. YÜZYILDAN itibaren Fabian çığır açan çalışmalar, yani operasyonlar, yaptı! Adı DERNEK de olsa içinde George Bernard Shaw, Herbert George Wells, Virgina Woolf, Ramsay MacDonald gibi isimler barındırıyordu! AKILLA çıktıkları ülkeleri bile peşlerinden sürüklüyordu! SOL bunun için uygun kumaşlardan biriydi! THE ECONOMIST'in kapağındaki KAPLUMBAĞA'nın Türkiye'deki karşılığının Selahattin Demirtaş olduğu dün net olarak ortaya çıktı! Vaatlere girmeyeceğim! Ama Gezi'de gelmedikleri İstanbul'da olmaları bir tesadüf değildi!
1 Mayıs'ta TAKSİM'de olacaklarını da bağıra çağıra söylemeleri kendiliğinden olan bir şey değildi! Vaatler, 1 Mayıs ve Taksim... Yeni SOL'un adresi... KAPAK'tan geldiler, umarım kapaklanarak gitmezler! Kürt meselesinde makas değişti!
Değişmek zorunda kaldı. Belli ki birileri Ankara'nın Barzani ile yakınlığından hiç hoşlanmıyor! Geçtiğimiz hafta bunun çok çarpıcı bir örneği yaşandı... PKK'lı Duran Kalkan "Güney Kürdistan, merkezi bir siyasi yönetim altında yaşayamaz, bir olamaz. Çünkü içinde birçok lehçe ve çok değişik halklar var. Güney Kürdistan'da merkezi diktatörlük yaşayamaz. Bu bölgeyi demokrasi birleştirir ve yaşatır.
Demokrasi de halkın yönetime katılması, yerel yönetimin güçlü olması demektir..." diye konuştu! Yani açık açık Barzani'ye "Güney Kürdistan'ı Erbil'den yönetemezsin" diye çıkıştı! Bunun üzerine açıklama yapan Barzani de Kalkan'ı "İhanet ve iç savaşı tahrikle" suçladı! Ve "Bu tür girişimler millete ve vatana ihanettir!" dedi...
Yani Ankara'da gördüğümüz KÜRTLER'in makas değiştirme olayı aslında Erbil'de başladı! Bir güç Barzani'yi Ankara'nın yanından çekip almak için çalışmakta! Eğer Barzani bunu yapmazsa da "Ülkeyi başına yıkarız!" diye tehdit etmekte!
Kim bunlar? Bu adamları kim konuşturuyor! Düşünün bakalım... Kobani olayları... Ankara'da uzun zamandır Kürtler'in, Irak'ın kuzeyi ile birleşip Suriye'nin KUZEYİNDEN Akdeniz'e açılacağı iddia edilir! Bunu BATI'da söyleyen de çoktu! Ama pek anlamlı değil sanırım! Sınır 900 kilometre. Oradaki KÜRT nüfusu belli!
Coğrafya olarak bir DEVLETE müsait de değil!
Çadır kursan yazın pişer, kışın soğuktan şişersin! Rasyonel değil! Ama birileri ısrarla bizi bu korkuyla besledi! Hatırlayın, son döneme kadar PKK AMANOS DAĞLARI'ında görülür ve oradan saldırırdı! Masada düşünülen şeyi hayata geçirmek için PKK'nın bir kolunu buralara gönderirlerdi! Bizim onların yazdığı senaryoya uygun düşünmemiz istenirdi!
Ankara buna ihtimal vermekle birlikte mesafeli durunca IŞİD bölgede tavan yaptı!
Herkesin kolunun olduğu IŞİD denilen örgüte Ankara'nın da adı karıştırıldı!
Hıristiyanlar'a tek fiske vurmayan bir örgüt, kiliselere, havralara dokunmayan ancak yıkmadık cami bırakmayan bu oluşum MÜSLÜMAN KÜRTLER'e saldırdı!
Kürtler'e saldırmasının hiçbir anlamı yoktu! Kobani, Kürtler'de de kalsa, IŞİD'e de geçse pek bir manası yoktu! KOBANİ'ye MUSUL, ERBİL hatta İSTANBUL kadar anlam yüklemenin AKILLA bir ilişkisi bulunmuyordu!
Ama dünya basını köpürtüyor, biz de bu gaza geliyorduk!
Sonuçta Hıristiyan-Yahudi ortak yapımı olan IŞİD, Türk ve Kürt kardeşliğinin arasına girdi! Şimdi bu senaryoyu da KAPLUMBAĞA üzerinden verilen mesajla DEMİRTAŞ kullanacak! Oyun günlük ve anlık değil!
Açılımı başlatmak için büyük RİSK alan Erdoğan şimdi Kürtler'in karşısında duran isim olacak! Dedim ya senaryoyu böyle kurdular! Muhalefetin seçim öncesi VAATLERİNDEN çok konuşulmayan bu yanına bakın! Kürtler'i Türkler'den ayırma işlemi yürütülüyor!
Erbil'deki kavga da bunun su üstüne çıkan kısmı! PKK'yı kontrol eden güç, Kürt sorununu AK PARTİ olmadan çözmek ve yola devam etmek istiyor! IŞİD'le aramızı açıp boşluğu kendisi doldurmak istiyordu!
IŞİD'e adam ve silah gönderen kim mi?
En çok hangi ülkenin medyası bu konuyla ilgileniyordu! İNGİLTERE... Ve Avrupa... Lafın tamamı deliye söylenir! Ne dersiniz? Önceki gün Afganistan'da IŞİD vahşeti gördük! Patlayan bombalar, etrafa saçılan cansız, kanlı bedenler! Saldıran sözde MÜSLÜMAN! Ölenlerin hepsi MÜSLÜMAN! Müslüman'ın Müslüman'ı öldürdüğü yeni bir düzenin içindeyiz!
Alan, bütün İSLAM COĞRAFYASI! Afganistan'dan Libya'ya kadar olan eksende ölenler Müslüman, öldürenler de kağıt üzerinde de olsa Müslüman! Bizim dışımızdaki bütün topraklarda kavga silahla yapılıyor! Bizde ise SANDIKLA olacak! Daha doğrusu dünyadaki BÜYÜK GÜÇLER sandıktan ne çıkacağını beklemeden hamle yapar! Yani sandıktan çıkan sonucu belirler! Şimdi de bu yöntemle gelecekler! Gelmeye başladılar! Erdoğan'ın tıpkı ALİYA İZZETBEGOVİÇ GİBİ DUA ETTİĞİ REKLAM FİLMİNE BİR BAKIN!
ÇANAKKALE
'den ne demek istiyordu?
Düşman çok, o mevzilerdeki gibi omuz omuza olmamız şart demiyor mu? Gelenler bizden görünse de hedef EZAN, BAYRAK ve VATAN vurgusu yapmıyor mu? Haksız mıyım? Başbakan yardımcısı Ali Babacan'ın da katıldığı G-20 Dönem Başkanlığı, IMF ve İslam Kalkınma Bankası ortak seminer yaptı! "İSLAMİ FİNAS merkezi neresi olsun?" diye tartışıldı! Londra ve Hong-Kong öne çıksa da en istekli ülke LÜKSEMBURG oldu... Geçen yıl İSLAMİ FİNANS sistemi YÜZDE 19 büyüme gösterdi ve STOK 2 TRİLYON dolara ulaştı! Biz içeride AK PARTİ'ye ve Erdoğan'a "İSLAMCI!" diye saldırırken Avrupa "O paralar bize gelsin!" diye kendilerini parçalamakta! İşte hem bu parayı, hem enerji trafiğini kendileri yönetmek istedikleri için ERDOĞAN kötü (!) Anlatabildim mi! Yine bir gazete haberi... Ama çok güzel ve anlamlı... Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulukayev müjdeyi verdi! "Rusya ile Türkiye arasındaki gaz ticaretinde TÜRK PARASI kullanılması artık hayal değil. Bu aşamaya gelindi! Biz de yatırımlarımızı Türkiye'ye çevireceğiz" dedi... Eğer gücünüz yoksa kimse ne sizin yüzünüze ne de paranıza bakar! Zaten "PARAN KADAR KONUŞ" derler ya kırıcıdır ama bir noktada doğrudur! RUSLAR bunu gördü! Sırada görmesi gereken başkaları var! Bu nedenle yine PARA ile saldıracaklar! Bize gelmesi mümkün olan PARALARI başka bir durakta bekletip içeride İKTİDARI değiştirdikten sonra gelip koltuğa oturmak derdindeler! Hayalleri bu! Ama sadece hayal!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;