SİYASET

Ergün Diler : Alman'ın para oyunu

Tarih
15 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler
15 Ekim 2014...
Avrupalı devletler "BARIŞ SÜRECİ yarım kalsın, çatışma, kan ve gözyaşı gelsin!" diye çok çaba harcıyor!
Devletin gördüğü ama engellemekte zorlandığı gelişmeler var.
Yabancıların bu kadar rahat elini kolunu sallayıp dolaşması gerçekten ilginç! Birileri çıkıp zaman kaybetmeden "Dur!" demeli!
Bunları yazarız!
Ama bugün çok daha heyecanlı olanı yapıp dostumuzla sohbetimize kaldığımız yerden devam edelim! Ankara ve bölgede neler olduğunu anlamak adına gerçek bir el feneri çünkü!
Uzatmadan kaldığımız yerden ilerleyelim...

Katar neden bu kadar önemli?
Katar'daki görev değişikliğini dünya DARBE olarak gördü! Oysa BABA Sani, çekilip yerini oğlu Tamim'e bıraktı! Oğul çok cesurdu!
Dahası kendini TÜRK GİBİ görürdü!
Daha da ilerisi Erdoğan'ı babasından ayırmazdı! Çok sever ve inanırdı! ABD ve İngiltere'ye ise çok mesafeliydi!
Erdoğan'ın aldığı her karar Tamim'in kabulüdür. Hiç sorgulamaz. Erdoğan, bugün Tamim'den her yıl 50 milyar dolar göndermesini istesin, nedenini dahi sormaz ve hemen gönderir.

Dışarısı bunu kıskanmıyor mu peki?
Kıskanıyor elbette! ABD ve İngiltere'nin bir türlü kabul edemediği bu dostluk, Büyük Türkiye'nin en önemli parçasıdır. Katar'ı kaybetme lüksünüz hiç yok. Kaybederseniz, Büyük Türkiye hayali de biter. O nedenle Tamim'i koruyan ekibin en özel isimleri sizin istihbaratınızdan.

Neden rahatsızlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemde sık sık dile getirdiği "Büyük Türkiye", İngiltere'de BÜYÜK tepkilere neden oldu. Dünyada hiçbir ülke adının başına 'BÜYÜK' paydasını veremez. Buna şimdiye kadar kimse cesaret edemedi. Bu sadece İngiltere'ye özgü bir paydadır.

Nedenmiş! Onlara mı soracağız?
Şimdi siz "BÜYÜK TÜRKİYE" adıyla İngiltere'ye meydan okuyorsunuz. Ben bunu şöyle anlıyorum: "İngiltere sen bizim üzerimizde hakimiyet kuramazsın.
Biz de BÜYÜK TÜRKİYE'yiz. Güvendiğimiz bazı şeyler var. İşin artık eskisi kadar kolay değil..."

Bence de böyle! Devlet olarak bunu yapmakta geciktik zaten!
Unutma!

Neyi?
BÜYÜK TÜRKİYE'nin hayata geçirilmesi, Büyük Britanya'nın dağılması anlamına gelmektedir. Sizden çok uzakta Kızılderililer'in su ihtiyacını bile çözen Türkiye, İskoçya'yı birkaç haftada Büyük Britanya'dan ayırır. Bunu İngiltere'de Lordlar Kamarası'na giren herkes çok iyi biliyor. Bu orada özel gündem! Ancak Türkiye'de bunları yazan yok! Aksine devletinizi küçük düşürmek için çırpınan kalemler var! Bunu görünce inanamıyorum!
Aklım almıyor!

Şimdi ordu ile problem peşinde koşanlar var! Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
Erdoğan'la Necdet Özel'in kimyası üst düzey uyuştu. Sadece 3 kez anlaşmazlık içine düştüler. Biri sanıyorum 2012 Haziran ayıydı.
Özel Paşa, Kandil'e operasyon düzenlemek için ABD'nin izni olması gerektiğini kamuoyuna açıkladı. Bu gerçekten bir Türk olarak kimsenin kabul etmeyeceği bir açıklamaydı.
Kandil'e operasyon yapmak, Amerikan uçaklarının IŞİD mevzilerini vurmasından farksızdı. Yani hiçbir önemi yoktu. Kandil'de bombaları atmak sadece Türk pilotları için iyi birer eğitim. PKK bundan hiç zarar görmedi.

Sonra?
Genelkurmay Başkanı bu hatasını kabul etti. Erdoğan'a bir daha bunun tekrarlanmayacağı konusunda söz verdi. Sonraki açıklamalarına bakarsan, Özel'in "Bölgede güç Türkiye'dir" minvalinde sözler söylediğini görürsün.

Böyle bir-iki açıklaması daha oldu Paşa'nın!
İkinci sıkıntı Özel Paşa'nın Ankara'da Öcalan'la yapılan anlaşmalarla ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını açıklamasıydı. Bu Erdoğan'da büyük gerginlik yarattı.
Ancak daha sonra Özel, bu açıklamayı yapmak zorunda olduğunu ve kendi kadrosunun bunu beklediğini Erdoğan'a detaylarıyla anlattı. O açıklamanın hemen arkasından Erdoğan, birçok kez Özel Paşa'yı ve Türk ordusunu övdü.

Hiç sorun yok yani?
Özel Paşa da, BÜYÜK TÜRKİYE hayalinin kendi "Genelkurmay Başkanlığı'nda" gelişmesinden yana. Art��k eli çok daha güçlü.

Son sıkıntı neydi? Merak ettim!
Sıkıntı değilse de saptamaydı!
Genelkurmay Başkanı Özel, birçok kez Fethullah Gülen'le ilgili rahatsızlığını ve generallerin CEMAAT hamlesiyle hapse gönderildiğini hükümete anlattı!
Hatta Gülen hareketinin Erdoğan'a operasyon yapacağını ilk bilenlerden biriydi!

Nasıl yani?
Özel Paşa, Hakan Fidan, Afet Güneş ve Emre Taner'i içeri almak için başlatılacak operasyonu daha önceden öğrendi. İlgililerle paylaştı!
Erdoğan, emniyete "Hiçbir polis MİT mensuplarının ifadesini almaya gitmeyecek!" talimatı verdi!
Hatta "Gidenler çok ağır bedel öder!" gibi çıkışlar da yaptı! Hemen arkasından Özel orduya aynı talimatı verdi! Savcılar 3 kez jandarma ile irtibata geçti! Ancak her defasında reddedildi! Sonra, Gülen hareketinin Erdoğan operasyonları Özel'in haklılığını ortaya koydu. Evet, şu anda Özel Paşa ve ordu çok daha güçlü.

Peki ordu, Gülen operasyonunu nasıl önceden bildi?
Türk Ordusu'ndaki çok özel ve çok başarılı bir dostum şunları söyledi:
Erdoğan'a operasyon yapmak için emir alan savcılar PARİS aktarmalı olarak Pensilvanya'ya gidiyordu!
Bunları saptadık!

Ordunun istihbaratı bunları biliyordu yani!
Elbette! Gerekli yerlere de aktarılmış zaten!

Operasyon nasıl geldi peki?
Çok net bir şey söylemek istiyorum!

Heyecanla bekliyorum!
Operasyonun emrini bizzat Fethullah Gülen'e, Graham Fuller verdi! Beyaz Saray'daki dostlarım bunu açık açık anlattı! Türk devleti operasyon yapmayı geciktirince atak karşı taraftan geldi!
Fuller, arasıra Türk basınına konuşuyor ve mesajlarını vermeye devam ediyor! 17 Aralık onun işi!
Arkasında da ABD devletinin önemli bir bölümü var! Her taleplerinin karşılandığı...

PKK konusunda bir şeyler ısıtılıyor! Oradan ne görüyorsunuz?
Almanlar'ı ve İngilizler'i görüyorum!

Açar mısınız?
Türk devleti biliyordur! Biliyor olmalı!

Neyi
Almanlar PKK'ya ya da Kürtler'e PARA yağdırıyor! Almanlar nefret ettikleri Kürtler'i, Türkler'e karşı kullanmak için inanılmaz bir oyunun içinde! Kürtler de Almanlar'ın kendilerine bayıldığını sanıyor herhalde! Kürt'ün tek dostu Türk'tür!
Umarım Almanlar'ın PARA oyunu Kürtler'in dengesini bozmaz! Para ile Öcalan devredışı bırakılmak isteniyor! Muhtemelen önümüzdeki günlerde paranın işe yarayıp yaramadığını göreceğiz!
Bugünlük de bu kadar!
Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;