SİYASET

Ergün Diler : Aile arasında!

Tarih
21 Nisan 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

21 Nisan 2015

Türkiye
gerçekten garip bir ülke...
Rüzgar nereden eserse hemen o tarafa yatıveriyoruz!
Son dönemde, özellikle son birkaç günde kuruluşundan beri etliye sütlüye karışmayan bazı yayınlar alttan alta Erdoğan'a ve AK Parti'ye karşı tavır almış durumda! Aslında resmen vuruyorlar! Ama işin ehli olanlar bilir ki bunu kadife ambalajla yapıyorlar! Bu nedenle çok kişi fark etmiyor! Peki, neden çizgi değiştirdiler?
Yakında çok daha yoğun bir şekilde hissedeceğimiz sapmanın arkasında ne var? İşte bunun cevabını almak için sıkı bir tura çıkmak şart! Rusya, Ukrayna meselesinde BATI'ya meydan okudu! Almanya ve Avrupa'ya "Size ne buradan!" dedi. Ortalık karıştı! Petrol ve gaz fiyatları yere serildi!
Putin, gelir kaybına uğradı!
Ama belli ki birileri bu kadarla yetinmeyecekti!
Opel ve Mitsubishi gibi dünya devleri Rusya'daki faaliyetlerini bitirdi! Çıktı, gitti! Pepsi ve Cola, fabrikalarını kapattı!
Türkiye merkezli bazı işadamları da oradaki işlerini durdurdu! Biri belli ki Putin'e ve izlediği politikalara ceza kesmek istiyordu! Kimdi acaba? Türkiye seçim atmosferine girer girmez gerginlik kendini gösterdi!
Ağrı'da tavan yaptı! Facianın eşiğinden dönüldü! En azından şimdilik sağduyu kazandı! Ama bu olayın öncesinde de sonrasında da garip şeyler izlemeye devam ettik!
Bir güç HDP bürolarına saldırıyor, kurşun sıkıyor, gerginlik meydana getirmek için uğraşıyordu!
Tam "ne olduğunu anlamaya çalışırken" birileri de MHP binalarına hücum ediyordu!
Kavga ederek iki partinin parlatılması amaçlanıyordu! "Uçurtmalar rüzgara karşı geldiği için yükselir!" sözünü siyasi hayata geçirmeye çabalıyorlardı! İki parti birbirini iterek kazacaktı! Peki, bu kimin planıydı? BBC yapımı bir belgesel, şimdilerde yavaş yavaş pozisyon değiştiren bir kanalda yayınlandı...
Belgesel Rupert Murdoch'u anlatıyordu...
Avusturalya'nın en özel yatılı okulu olarak gösterilen Geelong Grammar'ın ardından İngiltere'de Oxford Üniversitesi'nde okuyan Murdoch, babasının ölümü üzerine The Herald and Weekly Times Group'un başına geçti. 1964 yılında Avustralya'nın ilk ulusal gazetesi olan The Australian'ı çıkardı.
O tarihlerde yayınlanan bir röportajında Murdoch, gücü karşısında herkesin sessiz kalacağını söyledi. Murdoch, 1972'de İşçi Partisi'ni 23 yıl aradan sonra Gough Whitlam'la iktidara taşımak için gazetelerini kullandı. Birleşik Devletler'de Ronald Reagan'ı desteklerken, Birleşik Krallık'ta Margaret Thatcher'ı ideolojik ruh eşi olarak görüyordu. Thatcher da onu... 13 uydu televizyon şebeke ağı, 127 kablolu kanal, 183 gazete, 83 dergi, 55 matbaa, 51 televizyon istasyonu, 40 radyo istasyonunun sahibi oldu.
Yazılı (gazete ve internet) medya ağı ile ABD'de her gün 250 milyon kişiye, Avrupa'da 100 milyon kişiye, Asya'da 330 milyon kişiye, görsel medya ağı ile de 1.3 milyar kişiye ulaştı.
Seçim zamanı gazetelerinin desteğine muhtaç Amerikalı, Avustralyalı ve İngiliz siyasi liderler etrafında pervane olurken Beyaz Saray da provokatif Fox News'ü dikkatle takip etmek zorunda kalırdı.
İşte bu Murdoch'ın çok ünlü bir DAVETİ vardı! YAZA MER HABA PARTİSİ... Her yıl haziran ayında Murdoch'ın Londra'da düzenlediği 'yaza merhaba' partisine katılmak için İngiliz siyasetçiler birbirleriyle yarışmak zorunda kalırdı. Murdoch'ın önünde saygı ile eğilirlerdi! Sadece siyasetçiler değil! İngiltere'nin en büyük 100 şirketinin CEO'su ve sahipleri de bu partide bulunmak için her yolu denerdi...
Bu parti çok ama çok önemliydi! Acaba bu partiye bizden bu yıl kim gidecekti? Yahudi spekülatör George Soros, Hillary Clinton'un 2016 başkan adaylığı için ortaya çıktı...
Soros'un sözcüsü Michael Vachon, ünlü milyarderin Hillary Clinton'un başkan adaylığını desteklediğini açıkladı.
83 yaşındaki Soros, şu ana kadar Hillary Clinton'ın adaylığı için kurulmuş olan 'Ready For Hillary (Hillary İçin Hazırız)' adlı politik aksiyon komitesine kesenin ağzını açtı!
Peki Soros'un kendisi için çırpındığını gören, bilen Hillary Clinton bu özel isim için ne demişti?
Daha 2004'te Hillary Clinton, 'yakın dost' olarak gördüğü Soros için, "Keşke etrafımızda Soros gibileri çok daha fazla olsa" demişti...
Daha önce yazmıştım... Soros 83 yaşında Tamiko Bolton ile New York'taki aile arasında yapılan bir düğünle evlenmişti! Bu AİLE ARASINDAKİ düğünde 15 ülkenin merkez bankası başkanları, en büyük 8 bankanın patronu, 13 NOBELLİ isim ve 11 ülke lideri de hazır bulundu. Oracle'ın sahibi Larry Ellison ve Google'ın kurucusu Sergey Brin özel misafirdi! Bunları yazmıştım! Ama Hillary ve Bill Clinton'ın da orada olduğunu atlamıştım... Evet Clintonlar da ailece oradaydı! Çünkü aralarındaki ilişki çok özeldi! Rothschild ailesinin ayak işlerine bakan milyarder Soros'un çok özel gününde de Clintonlar yanındaydı!
ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton ve Hillary Clinton'ın tek çocukları Chelsea Clinton, uzun süredir arkadaşlık ettiği yatırım bankacısı Marc Mezvinsky ile New York'un Hudson nehri kıyısındaki muhteşem malikanede evlendi. Soros da davetliler arasındaydı. Zaten malikane, Soros'un kızı Andrea Colombel Soros'a aitti.
Bu arada Yahudi Marc Mezvinsky, Soros'un Yunanistan'daki birçok yatırımını yöneten bir bankerdi. Bu ilişkileri kuran ve yaşatan kimdi? Kemal Bey'in arkasında duran BENENSON STRATEJİ GRUBU da bu ailelere hiç uzak değildi!
Zaten CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Bey de TESEV'den dolayı SOROS'a mesafeli sayılmazdı! Türk basınının ısrarla parlatmak istediği HDP Başkanı Demirtaş da ne gariptir bu ağa çok uzak durmuyordu! Amerika'daki ilişkileri ve onu ağırlayanlar bu yumağının içindeki isimlerdi!
MHP'de de PARAYA hükmedecek olan ve bu ailelere ters düşmeyecek çok kişi vardı! ÇÖZÜM SÜRE CİNİ başlatan AK PARTİ şimdi hem içeride hem dışarıda bir koalisyona karşı yarışmak durumunda kalacaktı!
Zaten PARANIN ANALARI sevdikleri isimleri ortalarına alıp aile fotoğrafı vermişti!
Ekmel Bey de Mısır'a gidip SİSİ ile el sıkışmıştı! DIŞARISIN KAFASI NETTİ! Paranın gücünü konuşturacaklardı!
AK Parti'yi sınırlayıp Erdoğan'ı tasfiye hesabı yapıyorlardı!
Zaten bildiğimiz noktalardan "2015 Erdoğan için çok zor olacak!" atışları yapılırken bunlara işaret ediyorlardı!
Anlayacağınız KÜRE SEL SER MAYE hem ABD hem de Türkiye için format atmaya hazırlanıyordu!
Bunu gören bizdeki yerli görünümlü yabancılar da DURUMDAN VAZİFE ÇIKARIP SALDIRMAYA başladı!
Sıkı bir kavga olacak! Bunlar öncü sadece! Bakalım milleti bir türlü yenemeyen BARONLAR bu kez ne yapacak?
Aile arasında aldıkları kararlar hayata geçecek mi! Göreceğiz! 

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;