DÜNYA

Ergün Diler : 1000a'nın sırrı

Tarih
06 Kasım 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

6 Kasım 2014...
Amerikan, Alman ve özellikle İngiliz medyası Ankara'da yapılan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı kıyasıya eleştiriyor! Parayı veren onlar değil! Emeği veren onlar değil! Oturacak olan onlar değil!
Ama şikayet üstüne şikayet!
Sarayın her ayrıntısını biliyorlar!
Manşetlerinde bu var! Kimse de çıkıp "Bunu neden kendilerine dert ediyorlar?" diye sormuyor!
Gerçekten bu adamlar Türkiye ile neden bu kadar yakından ilgileniyorlar! Saray'dan kaos çıkarmak için niçin var güçleriyle çalışıyorlar! Haliyle en büyük kozları olan MEDYAYI bu iş için ne diye seferber ediyorlar!
BATI'nın bizden farkı, geniş düşünüp uzun vadeli plan yapmasıydı! Biz Osmanlı'dan sonra bunu unuttuk! Mesela Osmanlı, İstanbul'u fethetmeden neredeyse 100 yıl önce Balkanlar'a geçti! Geniş açı ve geniş düşünce, bu fetihte kendini buldu! Fetih, ilmik ilmik örüldü! Büyük devletler böyle yapardı! Ama son 100 yıldır günlük ve kısır gündemle gittik! Haliyle çok takılıp düştük! Şimdi Ankara, BATI'nın ne düşündüğünü biliyor! Bu nedenle "DİK" duruyor ve karşılık veriyor!
Gelin, Ortadoğu ile ilgili üzerinde hiç düşünmediğimiz planlara gidelim!
Efsaneden, düşmanlıklardan, hasetten, mezheplerden, ırkçılıktan sıyrılıp bakalım! Çünkü yapılması gereken bu!
Hadi bakalım...
GULF STREAM Akıntısı ya da Körfez Akıntısı... Ortaokulda öğrendiğimiz ama geride bıraktığımız küçük bir bilgi!
Ama gerçek hiç de böyle değil! Bu SICAK SU akıntısı Meksika Körfezi'nden başlayıp İngiltere'nin kuzeyine kadar devam eder! Kuzey Ekvator Akıntısı ile beslenir!
Avrupa'nın İKLİMİNİ yumuşatır ve yaşanabilir kılar! Matematikten sapmayacak olursak, KUZEY AVRUPA ile SİBİRYA aynı enlemdedir! Ama Londra'da hayat bütün ihtişamı ile devam ederken Sibirya'da AYI'dan başka bir şey bulma şansınız yoktur!
Demek ki bu sıcak su akıntısı Avrupa'ya hayat verir!
Sadece buraya mı?
Elbette hayır!
FLORİDA ve Amerika'nın doğu kıyılarını takip ederek giden bu akıntı, ATLAS Okyanusu'nun iki tarafına da yaşam armağan eder! Bir mucizedir! İşte bu mucize BATI'yı düşündürmüş ve üzerinde araştırma yapmaya zorlamıştır! Birçok biliminsanı bu konuya kafa yormuş, deney üstüne deney yapmıştır! Uzun yılları alan çalışmalar ilgili devletlerin özel kasalarında rapor olarak tutulmuştur!
Özellikle ABD ve İngiltere bu akıntının sıcaklığının belli bir zaman sonra azalacağını ve yaşadıkları yerleri kabusa çevireceğini düşünmektedir!
Bu TEZ gerçekleştiği anda ABD'nin birçok bölgesi ile İngiltere SİBİRYA'ya dönecektir!
Bu, hayatın sonu demekti!
Peki, bu tez gerçekleştiği an dünyanın en güvenli, en verimli ve en bereketli yeri neresi olacaktı?
Evet! Bildiniz!
Türkiye'nin merkezde olduğu Ortadoğu! Bu nedenle Ortadoğu'da her şey petrolün üzerinde yoğunlaşırken çok kimse SU ile İKLİMİ bir araya getirmez!
Ama BATI bunu iyi bilir! Ve bu gerekçeyle MÜSLÜMAN coğrafyasını parça parça, lime lime doğramak istemektedir! Zaten bu bölgeden birinin çıkıp buna "Hayır!" deme şansı da yoktu! Sadece Türkiye vardı! O da 100 yıldır uyutuluyordu! Şimdi Türkiye bu gerçeği de bilerek ayağa kalktı! Savaşlar kendi gücünüzle değil, karşınızdakinin gücünü çözdüğünüzde kazanılırdı!
Ankara şimdi petrol, su ve iklim denkleminde bunu yapıyor!
Özellikle Amerika'daki bir grup, Türkiye'nin sırf bu nedenle büyümesini ve dev haline gelmesin istiyor! Bizi sevdikleri için değil! İleride çalacak bir kapıları olması için! İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkeler ile bazı Yahudi baronlar coğrafyayı parça pinçik ederek ileride geldiklerinde hepsini bir torbaya doldurup çöpe atmak için planlar yapmakta! Aslında İsrailoğulları'nın ARZI MEV'UD dedikleri olay budur!
Suyun, enerjinin, yaşanabilir iklimin ve bereketli toprakların olduğu bir yer!
Gerekçesi de sıcak su akıntısının işlevini yitirip dengeleri değiştirmesidir!
İki tarafın da planı farklı! Biri BÜYÜK TÜRKİYE ile yaşamaktan, diğeri ise bölüp parçalamaktan söz ediyor! Biri destek veriyor, diğeri ise PKK ve IŞİD gibi terör örgütleri icat ediyor! Kukla diktatörle ise bu iki kanadın en sadık oyuncusu! Şimdi bu iki gruba da kafa tutan bir ANKARA var! Bazen ikisi de korkuyor, bazen ikisi de yıkmak için geliyor! Planlar iç içe ve karışık! Amerika içinde bir grup, 22 Müslüman devleti Ankara'nın yönetmesinden yana! Bunun için bizlerin çok göremediği planlar yapmakta! Diğer grup ise KÜRTLER'i kullanıp terörle ülkeyi bölmekten yana!
Bizler ise her olaya ideolojik ve forma aşkı ile baktığımız için gerçeği kaçırıyoruz!
Kraliçe'nin ülkesinde ya da Amerika'da her iktidar aynı politikayı yürütür! Ama biz ağaç için kavga ederiz! Sokağa çıkıp 45 canı toprağa gömeriz! Askerimize kurşun sıkıp bunların ekmeğine yağ süreriz! Gerçekle buluşmak zor olduğu için de yaptıklarımızın DOĞRU olduğunu düşünürüz!
Oysa Müslüman coğrafyasının "kan içinde" kalmasının temel nedenlerinden biri budur! İsrail'in bu kadar saldırgan ve sınır tanımaz olmasının nedeni de budur! Bunlara verilen desteğin anlamı da budur! Türkler'den korkulmasının, Kürt kardeşleriyle buluşulmasından ürkülmesinin nedeni de budur!
Ama kim ne yaparsa yapsın, Ankara yoluna tüm hızıyla devam etmektedir!
Bunun kanıtı da yeni SARAY'dır!
Herkesin dilinde sarayın maliyeti, rengi ve oda sayısı var! Beyaz Saray'la, Kremlin'le, Buckingham'la mukayese eden edene!
Günlük ve anlık değerlendirmeler!
Oysa SARAY ilerideki İMPARATORLUĞU temsil etmektedir!
Çok uzun olmayan zaman sonra hayata geçecek İMPARATORLUĞU!
Paris'i kuran BARON HAUSSMANN, Napolyon'a, "Al maiyetini git! Üç yıl sonra geldiğinde şehir hazır!" dedi! Üç yıl sonra geldiğinde Napolyon ve danışmanları şimdiki Paris'i görünce "Bu kadar geniş yollara, caddelere, bulvarlara ve yerin altındaki ikinci bir şehre ne gerek vardı?" diye itiraz etti!
Mimar Haussmann ise "Gün gelecek burası yetmeyecek" cevabını verdi ve haklı çıktı! Şimdi Paris'te otomobil park etmek neredeyse imkansız gibi...
Ankara şimdi büyüyen Türkiye'nin SİMGESİNİ yaptı! Biz Türkiye'nin ne kadar büyük olacağını tartışacağımız yerde maliyet hesabını yapıyoruz! Neden SELÇUKLU mimarisinin ağırlıklı olduğuna kimse kafa yormuyor!
Oysa şifre sarayın içindeki 1000 odada!
Yani 2071'de, ANADOLU'ya gelişimizin 1000. Yılında, Yeni Türkiye İmparatorluk olacak!
Biz görmeyiz ama çocuklarımız büyük bir ülkenin çok güçlü vatandaşları olacak!
Sancı bu!
Doğum sancısı!
Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hakan

  06 Kasım 2014 18:35
  29 3
  İyiki varsın Ergün DİLER gözümüzü ufkumuzu uyuyan uyutulan türk halkını uyandırdığın için ALLAH razı olsun yazıların bilgilerin devamı dileğimle...Kalemine sağlık...
 • #Sondans

  06 Kasım 2014 16:50
  33 10
  La Arkadaş!! BugünLerde Bi Laf DoLaşıyor OrtaLıkda Neymiş Efendim Yeni Cumhur Başkanının Sarayinın Parasi MiLLetin Cebinden Çıkdı Diye Adam Yani Yeni Cumhur Başkani MiLLetin ParasıyLa Sarayda Lüks İçinde Yaşıyormuş.. Evet Doğru MiLLetten ALınan VergiLerLe YapıLdı Peki Anıtkabiri Latife nin BiLezikLerini Bozdurup mu YaptırdıLar?...:)
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;