EKONOMİ

Dilek Güngör : Bunlar da vatansever şirketler!

Tarih
20 Eylül 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Dilek Güngör
Günlerdir döviz kurundaki artışı fırsata çevirmek için yerli ürünlere fahiş zam yapanları, gramaj oyunuyla vatandaşı kandıranları, gözü kârdan başka bir şey görmeyen şirketleri yazıp duruyoruz. Sağ olsun hükümet de konunun üzerine hassasiyetle eğiliyor. Vatandaşı mağdur eden fırsatçı şirketleri denetliyor, ceza kesiyor.
Peki bütün şirketler mi ekonomik türbülansı fırsata çevirmeye çalışıyor?
Bu soruya yüksek sesle "hayır" diyebileceğim iki yazı elime geçti. Hem de biri yabancı menşeiliAlman şirketi Siemens'ten diğeri de İş Bankası'nın iştiraki Şişecam'dan... İkisi de Türkiye'nin en büyük ve köklü şirketleri... Binlerce kişiye istihdam sağlıyorlar.
Çoğu şirket çalışanlarına 'küçüleceğiz' maileri atarken bu iki firma ne diyor biliyor musunuz?
"Ülkenin ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak çalışanlarımıza zam yapıyoruz."
Şaka yapmıyorum.
Siemens çalışanlarına gönderdiği açıklamada "Her yıl aylık ücretli çalışanlarımız için ocak ayında gerçekleştirdiğimiz genel ücret artışını bu yılki ekonomik koşulları göz önüne alarakerken uygulanmak üzere eylül ayında gerçekleştireceğiz. 1 Eylül itibarıyla çalışanlara yüzde 10 genel ücret artışı yapıyoruz. 2019 başında ülke koşullarını göz önünde bulundurarak ocak ayı genel ücret artışını yeniden değerlendireceğiz" diyor. Şişecam ise "Ekonomik dalgalanmalara karşı çalışanlarımızı desteklemek adına aylık ücretli çalışanlarımıza ekücret artışı yapılması kararı alınmıştır" açıklaması yapıyor.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;