SİYASET

Cem Küçük : TBMM'de çoğunluğu muhalefet alırsa...

Tarih
07 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Cem Küçük

Son günlerde şöyle bir söylenti dolaşıma sokuldu: "Oyumu Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a vereceğim ama milletvekilinde başka partiye." İki gün önce Erdoğan nemaları kesildiği için ağlayan bu güruha haklı olarak "münafık" dedi. Çünkü bu "çıkarcı grup" aslında AK Parti üzerinden her istediğini alıyordu.

Birisi köşesinden ahlak dersi verip neo-kapitalizmi yerin dibine batırırken (!) belediyeleri söğüşlüyordu. Bazıları boş beleş kitaplarını bakanlıklara satıp milyonları cebe atıyordu. Birileri vekil olmak için yana yakıla PR yapıyordu. Yani her yöntemle köşeleri dönüyorlardı. Hatta bazıları Erdoğan'a ekranlarda, "Azizim Erdoğan bizi dinlese iyi ama dinlemiyor" diye kendince ahkâmlar kesiyorlardı. Bu adamları en zor zamanlarda asla ortada göremezsiniz. Zerre riske girmezler ama her türlü ahlaksızlığı yapıp ahlak satarlar.

İşte tamamen çıkarcı ve ahlaksız bu güruh şimdi AK Parti'den memnun değilmiş ve oy vermeyecekmiş. Tamamı referandumda "hayır" oyu veren, açık açık "evet" diyemeyenler konumları gidince birden demokrat kesildiler. Olmayan akıllarıyla çırılçıplak ortada kaldılar.

Elbette AK Parti eleştirilmelidir. Hepimiz zaman zaman eleştiriyoruz ama bunu yaparken mevki makam beklentisi olmamalı. Eğer Erdoğan'ı ya da AK Parti'yi çıkarınız için seviyorsanız hemen sevmeyi bırakın. Çünkü sizin vereceğiniz hiçbir şey yok.

"Metal yorgunluğu" kavramı bizzat Erdoğan tarafından dile getirildi. Öz eleştiriler yapıldı. "Erdoğansız AK Parti" söylemiyle "AK Partisiz Erdoğan" söylemi birbirinin kardeşidir. İkisini de diyenler ya haindir ya ahmak. Erdoğan ve AK Parti birbirinden bağımsız düşünülemez. Bunun bilinmesinden fayda var.

Gelelim işin en önemli boyutuna. Yani Meclis'te çoğunluk muhalefete geçerse ne olur? Malum son düzenlemeyle "Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu"nun adı "Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK)" oldu. 22 olan üye sayısı ise 13'e düşürüldü. Bu 13'ün 4'ünü Cumhurbaşkanı atıyor. Adalet Bakanı ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Kurulun doğal üyesi. Geriye kalan 7 üyeyi ise TBMM seçiyor. "AK Parti'ye ya da 'Cumhur İttifakı'na oy vermeyeceğim" diyenler buradaki tehlikeyi görmeli. Eğer muhalefet Meclis çoğunluğunu alırsa neler olacağının farkındasınızdır umarım. FETÖ vesayeti bu ülke için ne kadar tehlikeliyse Kemalist vesayet de o kadar tehlikelidir. 

Kendimizi kandırmayalım, CHP-İyi Parti çoğunluğu, Kemalist yargı vesayetinin geri dönmesi demektir. Tabii ki millî iradeye, milletin oyuna saygımız var. O yüzden AK Parti'ye oy vermeyeceğim diyenler iki kere düşünsün. HSK üyeleri değiştiği anda FETÖ'cülerin çoğu tahliye edilirse ne olacak? 17-25 Aralık'tan beri verilen mücadelenin de bir anlamı olmaz. Bütün darbeci, cuntacı, kumpasçı FETÖ'cüler ve PKK'lılar cezaları bitmeden aramızda dolaşmaya başlarlar. Bu ülkede 1 polis, 1 savcı ve 1 hâkimle istediğin operasyonu yaparsın. Bu ülkede yargı yüzünden başbakanlar, bakanlar idam edildi. Darbeler meşrulaştırıldı. Millî irade yargı eliyle çok defa yok edildi.

 AK Parti'yi eleştirme hakkı baki, ama basit şeylere kızıp oy vermeyeceğim demenin mantığı asla yok. O yüzden Meclis çoğunluğu elde edilmezse özellikle HSK üzerinden her operasyonu deneyebilirler...

 

 

FETÖ'cüler ve kara propagandistler ABD'de boş durmuyor

 

FETÖ'cüler Amerika'da boş durmuyor. Kara propagandaya ve her türlü yalana devam ediyorlar. Bu konuda Amerikan Senatosu'ndan da destek almayı sürdürüyorlar. Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, İnsan Hakları Örgütü, Türkiye'yi 16 Mayıs'ta yeniden masaya yatırıyormuş.

İki Amerikalı Senatör Demokrat Chris Coons ve Cumhuriyetçi Thom Tillis öncülüğünde bir panel düzenleniyor: "Türkiye: Krizdeki İnsan Hakları ve Dinî Özgürlük" başlığıyla Türkiye'de medya, dinî özgürlük olmadığını tartışacakmış arkadaşlar. Kim peki bunlar?

Uluslararası Af Örgütü'nden Daniel Balson, Freedom House'dan Nate Schenkkan, Al-Monitor'dan olmazsa olmazımız Amberin Zaman ve Hristiyanları Savunma Örgütü'nden Philippe Nassif. 16 Mayıs Çarşamba günü Russel Senatosu Ofis Binası'nda saat 15.00-16.00 arası yapacaklarmış bu etkinliği.

Tahmin edersiniz ki bu işin arkasında senatörleri finanse eden FETÖ'cüler var. Amerikan devletiyle kirli işlerine devam eden FETÖ'cülerin ne kadar namussuz oldukları bir kez daha ortaya çıktı. Şimdiki hedefleri "Türkiye'de dinî özgürlük yok" konusunu işlemek. Ne yaparsanız yapın elde edeceğiniz bir şey yok. Tabii bu işe Türkiye'den gidip destek verenleri de biliyoruz.

Türkiye
7 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Abdullah ademoğlu

  08 Mayıs 2018 16:50
  0 0
  Münafık? ne demek münafık. biri cevaplasın.
 • KİME???

  08 Mayıs 2018 10:39
  2 0
  GERÇEKTEN AK PARTİLİ OLANLARIN (YANİ MENFAAT DEĞİL VATAN ÜMMET İÇİN DİYE DÜŞÜNENLER ) BUNU SÖYLEDİKLERİNE İNANMADIĞIM KADAR AK PARTİYE OY VERMİCEM DİYENLERİN CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN' A OY VERECEKLERİNE KESİNLİKLE İNANMIYORUM.BUNLAR İNSANLARA, BAK BİZDE ERDOĞAN'CIYIZ AMA AK PARTİ ÖYLE DEĞİL DİYE AKILLARINI ÇELMEYE ÇALIŞAN FİTNECİLER. EEEE PEKİ KİME VERİCEZ CHP? İP? DP? SAADET? HDP? BUNLARIN FARKI YOKKİ NEDEN AYRILIYOR TEK PARTİ ALTINDA BİRLEŞSİNLER AMA TABANLARINDAN KORKUYORLAR BÜTÜN MESELE BU
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;