GÜNCEL

Cem Küçük : Süleyman Soylu’nun bomba açıklamaları

Tarih
26 Eylül 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Cem Küçük

Önceki akşam Süleyman Soylu TGRT Haber’in konuğuydu. Yücel Koç ve Süleyman Özışık’la Sayın Bakan’a her şeyi sorduk. Bence Soylu’nun açıklamalarına dikkatle bakmak lazım... 

Öncelikle “AYM'nin karşı karşıya olduğumuz hayati meselelerdeki tutumunu değiştirmesi gerekir” sözü çok anlamlıydı. “367 garabetini ve hakkı olmamasına rağmen değiştirilen Anayasa maddesinin içeriğine girerek FETÖ'cülerin HSYK'ya girmesinin önünü açan, AYM değil mi?" AYM’nin bu konuda ciddi düşünmesi gerekir. Şimdiki AYM üyelerinin özellikle geçmişteki kararları iyi etüd etmesi lazım. Geçmiş onları bağlamaz ama bu kararlar Türk demokrasisine kara leke olarak geçti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber canlı yayınında soruları cevapladıAkademisyenlerin hendek terörüyle mücadele eden devleti, Kürtleri katletmekle suçlayan, insanları göçe zorlayan bildiriyi imzalamasını ifade hürriyeti olarak gören bir AYM var! Bu kararlar içlerine siniyorsa denecek hiçbir şey yok!..

Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk içeriden biri tarafından öldürüldü... Karlov da FETÖ'cü bir polis tarafından öldürüldü... Bunları daha yeni yaşamışken AYM “Herkes elini kolunu sallayarak devlete girebilmeli” diyor. Bu olmaz!.. 

Cübbeli Ahmet Hoca’nın Selefi derneklerle ilgili sözlerini "Her söylenen bilgiyi ciddiye alıyoruz" diye ifade eden Süleyman Soylu, ayakta durulmasının sebebinin de bu olduğunu söyledi: “Bizim görevimiz bilgiyi analiz etmek. Buradan bir şey çıkarmak. Önemli bir çalışma yaptık. Türkiye'de Selefi İnancına Dayalı Radikalleşmenin Kaynaklarının Analizi. 1,5 yıldır yapılıyor. Sadece bu değil 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020'ye kadar şunlara mensup 5 bin kişiyi gözaltına aldık. Bursa'da başka bir emir aldık. Operasyonlar yapıyoruz. Devam ediyoruz. Bursa'da bir Uzi yakalandı. İstanbul'da Ayasofya'ya ve birtakım derneklere yönelik operasyonlar vardı, onlar yakalandı. Yani, burada bir hareketlilik söz konusu ama uzun zamandan beri... Ben zaten DEAŞ'la ilgili bir hareketlilik olunca kamuoyuna söylüyorum. Bunlar 1,5 yıl önce yine olmuştu, yine söylemiştim. Şimdi yaklaşık 15-20 gün önce Giresun'da tekrar söyledim..."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'Paşalarımızın Tamamı Terörü Bitirmeye Gitti'Hem Jandarma hem Emniyet hem MİT hem TSK’da tam bir uyum var. Selefilik meselesinin uzun zamandır devletimizin birimleri tarafından izlenip takip edildiği  zaten İçişleri Bakanımız tarafından söylendi. Toplam 340 kişi tutuklandı son 4 senedir. 26 ton bomba ele geçirildi...

Süleyman Soylu bütün konulara hâkim. Dosyaları iyi biliyor. Her şeyi takip ediyor. Sonuçlanıp sonuçlanmadığını doğruluyor. Herkese yetişiyor, cevap veriyor. Bir şey olmayacaksa neden olmayacağını muhatabına izah ediyor. Sonuna kadar Başkan Erdoğan’a bağlı. Zaten Erdoğan sonrası siyasette olmayacağını da söyledi. O yüzden hep diyorum, tarihin gördüğü en iyi İçişleri Bakanı’dır diye.

Anayasa Mahkemesi’nin Web sitesindeki tuhaflık!

Cem Küçük Kimdir
 

AYM’nin kararları, nihai kararlardır. Eleştirebiliriz ama en üst mahkeme olduğu için kararları içtihat özelliğini taşıyor. 

Geçmişte AYM’nin 367, parti kapatma gibi çok skandal kararları oldu. Ancak Web sitesindeki tuhaflıkların da tartışılması lazım. Mesela AYM’nin sitesine girdiğinizde FETÖ’den ihraç edilmiş ve tutuklanmış Alpaslan Altan’ın sayfası bulunamıyor. 

12 Eylül 2010 yılında yapılan referandumla Anayasa Mahkemesi Üyesi olmuştur. 26 Ekim 2011'da Anayasa Mahkemesi Başkan Vekilliğine seçilmiştir. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;