GÜNCEL

Cem Küçük : DEVLET düşmanı gazetecilere sahip çıkılacak mı?

Tarih
11 Mart 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Cem Küçük
Bu ülkede bir demokrasi vardır ve tüm siyasi partileri medya mensupları özgürce destekleyebilir. Mesela Hürriyet gazetesi yazarları ve muhabirleri de istediği siyasi partiye oy atabilir ve dilediği gibi hükûmete muhalefet edebilir. Hükûmet seçimle düşsün diye uğraşabilir. Fakat ne Hürriyet ne de başka bir gazetede hiç kimse büyük harfle DEVLET olgusuna  muhalefet edemez! DEVLET karşısında amiyane tabirle gider yapamaz. Bu tavır başka bir devletin ajanlığından başka bir şey değişidir. DEVLET düşmanlığı doğrudan vatana ihanettir. Terör örgütlerinin hepsi de DEVLET düşmanıdır ve eğer bir gazeteci silahlı terör örgütü üyesiyse ya da üye olmamakla beraber bir terör örgütüne yardım ve yataklık etmişse o kişi biter. Eğer birileri o gazeteci görünümlü teröristleri korursa o birileri de adı soyadı ne olursa olsun yok olur gider.
Hürriyet gazetesinin iki muhabiri FETÖ üyesi olmamakla beraber FETÖ’ye yardım ve yataklıktan 15 sene hapis ile yargılanıyor. Hem Arda Akın hem Dinçer Gökçe hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı mükemmel kanıtlar ortaya koymuştur. Savcılarımız iki Hürriyet muhabirinin de FETÖ ile irtibat ve iltisaklarını net olarak ortaya koymuştur. Her iki muhabir de âdeta Mehmet Baransu ve Büşra Erdal tarzı muhabirlik yapmışlar. Savcılarımız hukuken bunu ispatlamış. FETÖ’nün düşman olduğu kim varsa haberlerinde onları hedef almış Akın ve Gökçe. İkisi de Fetullahçı değil ama sistematik olarak FETÖ’ye yardım ve yataklık etmişler tıpkı Emin Çölaşan gibi. 17-25 Aralık FETÖ darbe teşebbüsünü ölümüne desteklemiş Arda Akın ve Dinçer Gökçe.
E oldu olacak Emin Çölaşan da Hürriyet gazetesine köşe yazarı olarak geri dönsün. Madem birileri DEVLET gerçeğine düşmanlık etmek istiyor tam etsinler...
Hürriyet’i yönetenlere sesleniyorum: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından net ve sarih kanıtlarla FETÖ’ye yardım ve yataklık ettiği ortada olan Hürriyet muhabirleri Arda Akın ve Dinçer Gökçe’ye destek olmaya devam edecek misiniz? Yaptığınızın ne olduğunun farkında mısınız?
FETÖ bazı kişilere itibar suikastı yapmayı kafaya takıyor ve bir bakıyorsunuz Arda Akın ve Dinçer Gökçe FETÖ ile mücadele eden insanlara FETÖ argümanlarıyla saldırıyor. Hürriyet gazetesi de bunları basıyor. Bu kriminal düzenek çok açık.
Aydın Doğan döneminde bu tür FETÖ iltisaklılarına sahip çıkılıyordu. Arda Akın ve Dinçer Gökçe de böyleydi. Aydın Bey’i defalarca uyardım, yazdım. FETÖ’cüleri ve PKK’lıları korumayın dedim.
Dinlemedi ve sonunda Aydın Doğan medyadan tasfiye edildi. Son 1 yıldır Aydın Doğan buhar oldu. Ben arada yazmasam yaşadığı bilinmeyecek. Bilgi Üniversitesi için Ankara’dan onay da alamadı.
Şu an Hürriyet’i yönetenler de bu süreci iyi okumalı. Yerli ve millî bir aile olan Demirören Ailesi doğrudan medya ile ilgilenmiyor. Yıldırım Bey hiç bakmıyor. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;