SİYASET

Bülent Erandaç : Manidar ölümler!

Tarih
28 Mart 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Bülent Erandaç

Aziz milletimizin çoğunluklu görüşüne göre (kahir ekseriyet), Cumhurbaşkanı Turgut Özal zehirlenerek, Jandarma genel komutanı Eşref Bitlis uçağı düşürülerek, Muhsin Başkan'ın helikopteri kırdırılarak şehit edildi. Kahramanmaraş'ta 25 Mart 2009'da geçirdiği şüpheli bir helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu ölüm yıldönümünde anıldı. Faili meçhul suikastlara kurban gitmeler etrafında yürüyen tartışmalar devam ediyor... MUHSİN BAŞKAN: Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazada şüphe çeken noktalar var. 'Yaşıyor, hastaneye kaldırıldı' yalan haberleriyle, arama çalışmaları planlı şekilde durduruldu. Enkazın, 48 saat boyunca arama-kurtarma çalışmalarının yürütüldüğü bölgenin 115 km uzağında bulunması, ekiplerin 'bilinçli' olarak yanlış yönlendirildiği iddia edildi. Gazeteci İsmail Güneş'in 112 Acil servisiyle yaptığı 20 dakikalık telefon görüşmesi boyunca helikopterin yeri belirlenemedi. 'Helikopterin beyni' olarak nitelendirilen parçaların söküldüğü anlaşıldı.
Helikopterin düşüş zamanındaki radar görüntüleri arşivlerden silindi. Muhsin Yazıcıoğlu neden öldürülmüş olabilir?
Genel düşünce: "12 Eylül darbe öncesi ve sonrasına ilişkin birçok önemli ve gizli belgenin derin devlet tarafından 'tehdit unsuru' olarak görülmesi... Ergenekon davasının kilidinin çözüilmemesi için öldürüldüğü..."
ÖZAL'IN ZEHİRLENMESİ: Rahmetli Turgut Özal'ın ölümündeki cevapsız sorular... Tam teşekküllü ambulanslar ve Özal'ın doktorları o gün köşkte neden yoktu? Özal'ın naaşına neden otopsi yapılmadı? Otopsi yapılmamasına kim, nasıl karar verdi? Özal'dan alınan kan örneği tüpü neden kırıldı? "Çekirdek Özalcılar" da manidar ölümlerle hayattan ayrılmıştı.
Hatırlayalım...
ADNAN KAHVECİ: Tuhaf bir trafik kazasında öldürüldü mü? Maliye Bakanı, gizli araştırma ve analizlerde beyin adamıydı, malum "kaza" süsü verilmiş suikast ile hayat yolculuğunu noktaladı. Yeni yapılan otobanda sadece o, ters yola sokularak kaza yaptırıldı. (5 Şubat 1993)
Veysel Atasoy: ANAP kurucusu, teşkilat başkanı, bakan... Bir üniversite Hastanesi'nde yapılan biyopsi sırasında 'hastane mikrobu' MRSA kaparak hayata veda etti (25 Ağustos 2004).
Mustafa Taşar: Özal'ın beyni. ANAP kurucusu... Afyonkarahisar-Ankara Karayolu'nda tuhaf şekilde arabası takla atınca ölüme yürüdü.
Alpaslan Pehlivanlı: ANAP kurucusu. TBMM Adalet Komisyon Başkanı... 1994'te Tuhaf bir bıçaklanmayla öldürüldü. Pehlivanlı'nın ölümüyle ilgili itiraflarda bulunan Çarkın "Özel harekât, Abdullah Çatlı, liste dışı işlenen bir cinayet" gibi tuhaf bilgiler verdi.
Ekrem Pakdemirli: (ANAP kurucusu. Özal'ın beyni... Kendi yaptığı zeytin toplama makınasını tanıtırken, tuhaf biçimde altında kaldı ve hayata veda etti.

SONUÇ: Yıllar geçti aradan. Aziz milletimizin gönlünde yaşayan vatan evlatlarının şüpheli ölümleri üzerindeki sis perdeleri kaldırılamadı. Sadece derin şüpheler ve cevaplanmayan sorular var. Kâbus senaryolarını aydınlatmak Yeni Türkiye'nin bir görevi olmayı sürdürüyor.

Takvim
28 Mart 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;