GÜNCEL

Bekir Hazar : Tencere

Tarih
24 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Bekir Hazar

24 Haziran 2015

Bir
Çin filmi izledim dün. 1940'larda Japonlar mağlup olup çekiliyor. Çin'de çetelerle milli ordu arasında iç savaş çıkıyor.
Yerleştiği bölgeyi yağmalayıp soyan çetede birbirine ismi ile hitap etmek yasak. Herkese numara verilmiş, rakamlar üzerinden konuşuyorlar. "5 numara buraya gel, 6 numara oraya git" diye.
Çok beğendim bu isim yerine numara olayını. Bugün size bu ülkede yaşayan ve BAY 5 NUMARA'dan bahsedeceğim.
Özal dönemi zenginlerinden bir isim. Ancak onu önemli kılan Türk-ABD ilişkilerinde kilit roller oynaması.
ABD'deki Yahudi lobisinin ve NeoConların Türkiye'yi kontrol-etki alanında tutmak için yatırım yaptıkları kişilerin başında geliyordu BAY 5 NUMARA. Paralel'in Afrika'daki okullarından getirdiği yüzlerce öğrenciye nasıl BURS verdiğini övünerek anlatıyordu.
American Enterprize Institute (AEI) isimli düşünce kuruluşunun (ki bu kuruluş NeoConların merkez karargahıdır) Türkiye uzmanı Michael Rubin isimli Yahudidir. Ve bu Michael Rubin işte bizim Türkiye'nin en zenginlerinden BAY 5 NUMARA'ya çok yakındı. Rubin, tüm dünyada en tetikçi NeoCon olarak tanınır. BAY 5 NUMARA'nın Türkiye'de el konulan bankasını geri alması için ABD baskısını (lobisini) yürüten meşhur bol akçalı avukatıdır.
Sizi biraz daha gerilere götüreyim. Michael Rubin'in uzman olarak çalıştığı NeoCon karargahı AEI'yı bir gün Türkiye'den Kara Kuvvetleri Komutanı ziyaret ediyordu.
Türk misafir aynı zamanda da gelecekte Türkiye'nin Genelkurmay Başkanı'ydı. Onu girişte karşılayan olmadı, asansöre kadar tek başına gitti. Türkiye Cumhuriye'tinin Kara Kuvvetleri Komutanı asansörle 10 kat çıktıktan sonra karşısında bu Michael Rubin'i gördü ilk kez. Halbuki kısa bir süre önce Polonyalı bir Generali tam kadro sokakta kırmızı halı ile karşılamışlardı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne Irak işgali tezkere reddi faturasını kesme lobisinin baş tetikçisi, işte bizim Genelkurmay Başkanımızı karşılamaya tenezzül etmeyen bu Michael Rubin'di.
Yani Türkiye'nin en zenginlerinden BAY 5 NUMARA'nın avukatı olan adam... Bizim BAY BEŞ NUMARA bir gün Arnavutluk'ta bir banka aldı. Ancak banka alırken ABD'de bir takım görüşmeler yapmak lazımdı. İşte BAY 5 NUMARA'nın ABD'deki banka temaslarını yürütecek biri de lazımdı ve o kişi de Murat Özçelik'ti. Çin'in Şanghay Konsolosluğu'ndan ayrıldıktan sonra Murat Özçelik, BAY 5 NUMARA'nın danışmanı olmuştu. Ve patronunu yurtdışında banka almasında, ABD'deki ilişkilerinde kilit isimdi.
Ve dahası Murat Özçelik NeoCon Michael Rubin'in partneriydi. Daha dahası ise şu an CHP'de tasfiye edilen Loloğlu yerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığına getirilen kişiydi. Son seçimde de milletvekili seçilen Murat Özçelik CHP'ye ABD'de ofis açtıran, okyanus ötesinde beyaz Türkleri örgütleyen ve şu an partiyi dönüştüren isimdi. Michael Rubin-Murat Özçelik-Paralelsever BAY 5NUMARA ve CHP... İlginç ilişkiler yumağı... Ve daha ilginci 2001'de Tuncay Özkan Milliyet'de bir yazı kaleme alıyor.
Bizim BAY 5 NUMARA'nın Avrupa'da kurduğu bankaya Dünya Bankası'nın da ortak olduğunu yazıyor. Ve ekliyor; "Banka açılırken Arnavutluk ekonomisini düzeltmekle görevli Dünya Bankası memuru da tanıdık bir ad: KEMAL DERVİŞ. Yani bizim Dünya Bankası Başkan Yardımcılığı görevini bırakıp, Türk ekonomisini düzeltmek için kolları sıvayan bakanımız. Arnavutluk'ta tam banker SKANDALLARI yaşanırken Kemal Derviş orada. Aslında bankanın açılmasında o da etkin olmuş bana anlatılanlara göre.
Banka'nın Londra temsilcisi olan ve Derviş'in yakın arkadaşı İlhan Nebioğlu'nun o dönem Arnavutluk'ta kurulacak banka konusunda Derviş ile görüştüğü söyleniyor.
Konuyu Arnavutluk'taki bankanın eski sahibi konumunda olan BAY 5 NUMARAYA sordum, bana Nebioğlu ile Derviş'in arkadaşlığını doğruladı."
Evet Tuncay Özkan bu ilginç ilişkileri sorgulayarak BAY 5 NUMARA'dan giriyor, ZEVKLE ELEŞTİRDİĞİ Kemal Derviş'ten çıkıyor. O Kemal Derviş ki, şu an Sayın Kılıçdaroğlu'nun AKIL HOCASI ve CHP'li koalisyon hükümetinde Ekonomi Bakanlığı için söz almış bir kişi. Tuncay Özkan da şu an CHP milletvekili... Yani karmakarışık çorba gibi bir durum var ortada. Madem Çin filmiyle girdik yazıya, bir Çin Atasözü ile çıkalım; "Aşırı kalabalık tavuk kümesi, normalden az yumurta üretir. Bir kaşık bozuk yemek, bütün tencereyi bozar"

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;