GÜNCEL

Bekir Hazar : Silah

Tarih
09 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Bekir Hazar

9 Mayıs 2015

"Son bir haftada Ortadoğu'ya 23 milyar dolarlık silah satıldı"
dedi, dostum. Muhteşem manzarada akşam yemeğinde kahvaltı ikram ediyordu bize. "Yaşlandım, yediğime dikkat ediyorum, sen de genç değilsin dikkat etmelisin" dedi. Dünyada en büyük silahın gıda olduğunu anlattı. Müthiş bir TOHUM savaşı yaşanıyor yeryüzünde.
İsrail Etiyopya'da TOHUM MERKEZİ kurmuş, genlerle oynuyor. Neler anlattı neler. Besinler kısırlaştırılıyor, TOHUMLAR tek bir elden satışa çıkmaya hazırlanıyor.
Dünyada 3 milyar insan fazla geliyor birilerine. Kim bu fazlalığı ortadan kaldırmak isteyenler?
Savaşları çıkaranlara, PETROL ve PARA için İslam coğrafyasında babayı oğula öldürtenlere bakın anlarsınız. Öyle diyor dostum. Hem savaştırarak ülkeleri parçalayıp ele geçiriyorlar hem de kaosların komşusu olanlara aynı korkuyla dürterek silah satıyorlar. Her yerde, kan ve cesetlerin üzerinden DOLAR fışkırıyor. Mesela 1951 yılında Musaddık İran'da devrim yaptı. Basın toplantısı düzenleyip, "Artık emparyelizme boyun eğmeyeceğiz.
Kaynaklarımız halkın olacak"
dedi. O toplantıda ve sokaklarda yığınlarca insan "ABD defol" diye bağırıyordu. Aradan birkaç gün geçti. General Zahidi, o Musaddık'a darbe yaparak indirdi. Şahın kızını oğluna alıp bir de DÜNÜR oldu. O darbe gününde sokaklarda Musaddık yanlıları kovalanıyor, ülkede müthiş bir AV yaşanıyor, her yer ceset kaynıyordu. Birkaç gün önce "ABD defol" sloganlarının atıldığı ülkede birkaç gün sonra "Yaşasın Amerika" diye naralar havada uçuşuyordu. İran'ı dizayn eden ABD, yeni uydusuna o tarihlerin en büyük vurgunu olan MİLYARLARCA DOLARLIK silah satıyordu. İran'ın müthiş bir SİLAHLI KUVVETE dönüştüğünü gören komşuları ABD'nin kapısına dayanıyordu. "KORU BİZİ" diye yalvarıyordu. Milyarlarca dolarlık silah da onlara satılıyordu. Nasılsa bir gün aynı dinden olanlar birbirini öldürür, dünya nüfusu rahatlardı. Hristiyan Batı dünyasında silahlar üretiliyor, Yahudi dünyasındaki işadamları satıyor, İslam coğrafyasındakiler de satın alıp birbirini öldürüyordu. Muhteşem bir sistem vardı. Diklenmeye kalkanları halledecek ÜST AKIL ve yerli işbirlikçi her yerde vardı. MİLLİ olmaya kalkanın ensesine binecekleri medyaya kadar müthiş silahları vardı. Cenk Uygur diye bir Türk genci vardı. Avukattı, ABD'de mesleğini bırakıp talk-şov-haber karışımı programlar yapmaya başladı. Müthiş bir başarı yakaladı MSNBC'nin dikkatini çekti, bu dev asa kanala transfer oldu. Programı reyting rekorları kırdı. Ama bir süre sonra patronları gelip "Washington senden rahatsız" dedi.
Beyaz Saray'ı eleştiriyordu son zamanlarda.
Programını kaldırdılar, kanalla yolları ayrıldı. Cenk Uygur "Normal bu" diyordu.
MSNBC'nin patronları medya imparatoruydu ama aynı zamanda da ABD'nin en büyük SİLAH FABRİKALARINDAN birine sahipti. "Silah satıyorsan Washington ile işbirliği yapmak zorundasın" diyordu Cenk. Evet son bir haftada 23 milyar dolarlık silah satılmış Ortadoğu'ya. IŞİD korkusu İslam coğrafyasını "BOŞALTALIM CEPLERİ, SİLAH ALALIM" noktasına getirdi. Dünyaya basın özgürlüğü dersleri veren ABD'nin MSNBC kanalı SİLAH satışı uğuruna ve Beyaz Saray hatırına bizim Cenk'i feda etti. Cenk gitti internette devam etti programına ve ayda bir milyon dolar kazanıyor şimdi. MSNBC kanalının sahibi ise bir hafta içinde satılan 23 milyar dolarlık satıştan ne kadar kazandı öğrenemedim henüz. Ama yüklü miktarda kazanmıştır mutlaka. Ve bir haber daha düştü bugün ajanslara. Mısır, Katar ve Hindistan üçlüsü Fransa'dan 20 milyar dolarlık savaş uçağı almış. Evet Hindistan'ın bile milyarlarca dolarlık silaha ihtiyacı var. Daha önce parçaladılar orayı ve Pakistan'ı kurdular hemen yanıbaşında. Pakistan Çin'den silah alıyor yüklü miktarda. Hindistan'ın elindeki RUS MİG savaş uçakları kelepire çıkmış her gün bir tanesi düşüyor. Kendi yerli uçağını da yetiştiremedi hala. Birileri her an provokasyonla savaş çıkarabilir KORKUSU milyarlarca dolarına mal oldu. Eğer yerli üretimin yoksa SİLAH BARONLARI ülkeleri teslim alıyor. Savaş uçaklarının ve helikopterlerin ineceği yerli yapım SAVAŞ GEMİSİ için dün imzaları attı Türkiye.
İLK MİLLİ savaş gemimiz 2021'de dünya denizlerine okyanuslarına açılacak. Birileri böyle yerli üretimler yaparsan milyarlarca dolar kaybedecek. Tabii ki MİLLİ olanı İNDİRMEK isteyecekler hep. Alet olan yerli çakaralmazlar hep çıkıyor zaten!!! Onlara rağmen üreteceğiz. Yeter ki yıkılmayalım.

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;