GÜNCEL

Ahmet Hakan : Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücrette jestimizi yaparız

Tarih
22 Aralık 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Hakan

Bir gazeteci arkadaşımız Malezya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu soruyu sordu:

“Asgari ücret konusunda hep hassas oldunuz. Şimdi hükümet, işçi, işveren kesimleri son tur görüşmelere başladı. Ama bu konuda genellikle hep sizden bir son jest beklenir. Asgari ücret konusunda müjdeniz olacak mı?”

*

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu soruya yanıt verirken taraflara “memnun edecek
bir adım” sözü verdi ve şöyle dedi:

*

 “İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Şu anda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız yaptıkları çalışmaları döner dönmez bize bir getirsinler. Bakalım son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah tarafları memnun edecek bir adımı atarız.”

2020 YILINI TANIMLADI: EKONOMİDE SIÇRAMA YILI

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, 2020 için ekonomiyle ilgili bir durum değerlendirmesi yaptı.

İşte Erdoğan’ın söyledikleri:

*

TEK HANE: Hedef, faizde de enflasyonda da tek hane... Hani diyorum ya bunlar doğru orantılıdır. Faiz tek haneye geldiğinde enflasyonun da tek haneli olduğunu göreceğiz. Zaten enflasyon tek haneyi yakaladı ama şimdi biz yıl olarak da tek haneli olduğunu inşallah göreceğiz. Şu anda politika faizi olarak yüzde 12’yi gördük. Bu tabii çok ciddi manada Merkez Bankası’nın kararlılığını gösterdi ve bu kararlılıkla şu an itibarıyla çok ciddi oranlarda faizi düşürdüler. 2020’de de bunun aynı kararlılıkla devam ettiğini inşallah göreceğiz.

*

YATIRIMLAR ARTTI: Faiz bu şekilde düşünce şu anda yatırımlar da artmaya başladı. Gerek kamu bankaları, gerekse özel bankalar kredi musluklarını girişimciye açıyorlar, açmaya devam ediyorlar. İnşallah 2020 yatırımlarda da Türkiye’nin sıçrama yılı olacak. Bundan eminim.

*

ULUSLARARASI YATIRIMCILAR: Tüm bunlarla beraber şunu da göreceğiz: Uluslararası girişimciler, yatırımcılar inşallah ülkemize yeniden gelmeye başlayacaklar. Bu yatırımlarla beraber Türkiye’nin yeniden yatırımın arttığı dönemleri yakalayacağına inanıyorum. Bu konuda hiç endişem yok. Şu anda zaten ekonomideki gelişmeleri gayet emin, gayet güzel bir şekilde takip ediyoruz.

*

SIKINTILAR AŞILDI: Elhamdülillah sıkıntılar büyük oranda aşılmış vaziyette. Şu anda asgari ücretle ilgili çalışmalar da süratle bitirilecek. Onlar da bitirildikten sonra zaten 2020 çok daha parlak bir yıl olacak. Bundan hiç endişe etmeyin. Biz bunların çoğunu aştık.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • dobra dobra

    25 Aralık 2019 09:45
    0 0
    jest i neye göre yapacaklar toz şekerin fiyatı 6 lira olacak maaş artışlarını gıda fiyatları ile kıyaslasınlar işlerine gelen saçmalıklarla değil...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;