GÜNCEL

Abdurrahman Dilipak : Ramazanda da siyaset konuşacağız

Tarih
08 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdurrahman Dilipak

“Seçim yorgunu” düştük. Ciddi bir “akıl tutulması” ile karşı karşıyayız. “Aklıselim”e ne oldu?

Bu noktaya nasıl geldik? 

Herkes birbirini suçluyor ve kimse özeleştiri yapmıyor. Bu “Rezalet” durumu hep birlikte başardık!

Sahi aynı seçmen, aynı sandık kurulu, aynı il - ilçe seçim kurulu, aynı zarfta 3 oy kullanıyorsunuz, o oyların sonuçlarından biri iptal, diğerleri devam! Bunun bir açıklaması olmalı.

YSK diyebilir ki, “Biz bize yapılan başvuru üzerinden inceleme yaptık.” 

Ama kararların “efradına cami, ağyarına mani” olması gerek. “Kamu yararı” diye bir şey var!

Şunu da görelim, herkes, doğrudan ve dolaylı olarak YSK’ya baskı yaptı. Tehdit de yaptılar, akıl da verdiler, yol da gösterdiler. Az ya da çok herkes bu yanlışı yaptı. Medya ya da sosyal medya herkes “hukuk tanımaz” bir şekilde yönlendirmeye çalıştı.

Yargı bu “kuru gürültü”ye pabuç bırakmamalı. Ama sonuç ortada. Yargı sorunu çözmedi ve tartışmanın parçası oldu. Bu şartlarda kim olsa şaşalardı. Öyle oldu. Yazık, ayıp, günah.. Sonuçta kim kazanırsa kazansın, Türkiye kaybediyor.

Adalet yara alırsa tuz kokar! Adalet siyasete kurban edilmemeli.

Bu arada İBB’ye, İstanbul Valisi vekâlet edecek. Neyse ki, bu doğru bir seçim. Allah yardımcısı olsun!

Sahi bu karar emsal teşkil edecek olursa, geriye dönük, eski seçimler için de “olağanüstü itiraz”la bütün seçimleri tartışmalı hale getirmek mümkün.

Bu arada o “oy kaydırmalar”, “ölülere oy kullandırıldı” iddiası ne oldu?. O işin hesabı sorulmayacak mı?

Bazı partiler adaylarını çekti. Bazıları boykot çağrısı yapıyor. CHP boykottan vazgeçti.

AK Partiden ayrılanların partileşme süreçleri de hız kazandı bu arada. Yabancı gazeteler, Radyo-TV, internet medyası siperlere yerleşiyor.

İmamoğlu; sanatçı, STK, iş adamlarını, şairleri “cephe”ye çağırıyor.

“Cumhur ittifakı” “Türkiye İttifakı”na dönecek diye beklerken her şey birbirine karıştı. Apo konuştu işler daha da karıştı. PKK-HDP-PYD Apo’dan uzaklaşıyor sanki. HDP, CHP’den uzaklaşırsa bunun sandığa yansıması ne olur? DSP, SP bu yarışta nerede durur. HDP tabanı CHP’den vazgeçer mi? MHP tabanı AK Partiye oy verir mi? Cevabını arayan o kadar çok soru var ki. CHP’liler yaz tatilini kesip oy kullanmak için İstanbul’a gelir mi?

Sahi Kılıçdaroğlu; Gül ve İsrail Maslahatgüzarı ile ne görüştü, geçtiğimiz günlerde.

Bakın söylüyorum, bu süreç kimseye fayda sağlamayacak. AK Parti, CHP, HDP, MHP, İyi Parti’de taşlar yerinden oynayacak.

CHP’ye gün doğdu. Tava, tencere yine sokakta olacaklar. İsrail devrede olacak. ABD, AB, NATO, FETÖ hepsi devrede olacak.

ABD, Türkiye kendi iç işleri ile boğuşurken, “Yüzyılın projesi” ile Suriye’de ve İsrail de sahne alacak.. Ramazanımızı bize zehir etmek için her yolu deneyecekler.. Teröre dikkat.. 

Türkiye’yi boğmak için piyasa, ekonomi, para politikaları ile köşeye sıkıştırmak için her yolu deneyecekler.

CHP; ABD’nin, İsrail’in, AB’nin, NATO’nun, FETÖ’nün umudu haline gelecek.. CHP içindeki aklıselim sahibi insanlar bu kirli oyuna “dur” diyebilecek mi, göreceğiz.

Bütün bu perişanlıklara rağmen, sakın umudunuzu kaybetmeyin. Bize şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. Bütün bu olanlar “Ha bunlar bize ders olsun”! Pahalı ama önemli bir ders. Allah milletimize böyle günler göstermesin..

Bakın herkes olduğu gibi idare olunacak. Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmeden Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek. Tencere yuvarlandı kapağını buldu. Şimdi hepimizin tevbe etmesi gerek. Evet, bu sonuç bize ders olsun. Ve bizler hep birlikte “nerede yanlış yaptık” diye sormamız gerek. “İnni küntü minezzalimiyn”. Tevbe etmemiz gerek. 

Tek suçlu siyaset değil. Deveye “neren eğri” diye sormuşlar. “Nerem doğru ki” demiş. Siyasetin hali pürmelali bu. Herkes önce kendi içine baksın. Yargı bu! Medya bu. İşadamı bu. Ailenin hali bu. Cemaatin hali bu! Neresinden tutsan elinde kalıyor.

Erzurumlu İbrahim Hakkı’yı hatırlayın. Ne diyordu: 

Hak şerleri hayreyler, 

sen sanma ki gayreyler, 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  08 Mayıs 2019 15:55
  3 0
  ''CHP; ABD’nin, İsrail’in, AB’nin, NATO’nun, FETÖ’nün umudu haline gelecek.. CHP içindeki aklıselim sahibi insanlar bu kirli oyuna “dur” diyebilecek mi, göreceğiz. demiş yazar.. CHPdeki aklıselimlileri çook ararsın. ŞİMDİ GUAYDO ZAMANI.BAK. İBBNİN BİLGİSAYAR KOPYALAMALARINDA . BOGAZ GEÇİŞLERİNİN PLANI DA VAR. NE İŞLERİNE YARAR.. ELBET SABOTAJA.. UNUTMAYIN EMİ. KİME VERİLDİYSE ARTIK.
 • hursit dilaver 4

  08 Mayıs 2019 15:52
  0 0
  BİR DE O KADAR YSKya GÜVEN VE HUKUK,HUKUK DEDİNİZ Kİ, İŞİN SUYU ÇIKTI.SEÇİM BAŞKANINIZ BİR CHPLİ KADAR OLAMADI.haklı da olsa o kadar alttan aldı ki ve YSKya GÜVENİYORUZ DEDİKÇE BUNLAR HEMEN BUNU KULLANDILAR,SİZ SEYRETTİNİZ.benim yorumlarımdan nasiplenseydiniz bunlar başınıza gelmezdi.aylarca yazdım burada. tnmadınız. şimdi de millet sizi tInmıyor,CHP HAKLI DİYOR. yahu kendinizi ifade edemiyorsunuz be.
 • hursit dilaver 3

  08 Mayıs 2019 15:48
  0 0
  ayrıca, seçim yapılıyor da il ya da ilçe seçim kurullarına seçilenleri, ya da tayin edilenleri, ya da kaymakamlıkların verdiği üye listelerini hiç araştırmak akınıza gelmedi mi. BU LİSTELERİ CHP BULDU, HANGİ SANDIKTA HANGI BAŞKAN VAR, CHP BİLDİ BULDU DA, SİZ NE YAPTINIZ.CHPli, engin altayın. istanbulu keszin alacağız göreceksniz dedikten sonra. ULAN BUNLAR MÜNECCİM Mİ NE DEDİ YAHU diyen oldu mu aranız da.hursit dilaver 3
 • hursit dilaver 1

  08 Mayıs 2019 15:44
  0 0
  efendi. bu CHP namlı partinin sözcüsü,10 marttı galiba . ne dedi. 31 MART AKŞAMI HERKES GÖRECEK VE BİLECEK Kİ, CHP İSTANBULU KESİN KAZANDI. ŞARTSIZ ,ŞURTSUZ. GÖRÜLECEK dedi mi.. dedi. sen ne yaptın, akepe ne yaptı.hiiiiç.normal CHPli konuşması dedi tabi.ÖYLE DERSEN EN ÇOK OYUN CHPye, EN AZ OYUN AKPye PROGRAMLANAN FETÖ BİLGİSAYAR YAZILIMINI ANLAMAZSINIZ.valla nasıl farkettiniz AKPnin 0 oy aldığı sandıkları . gene zekisiniz.
 • HAK DAVA

  08 Mayıs 2019 15:08
  4 0
  BURAYA SİZİN GİBİ DÖNEKLER YÜZÜNDEN GELDİK SEN ADAMSAN ÖNCE BİNALİ YILDIRIMIN ÇALINAN 1 MİLYON 700 BİN OYUNUN HESABINI VER
 • Edip yıldız

  08 Mayıs 2019 10:56
  4 5
  Sayın Abdurrahman Dilipak, bütün kafa karışıklıklarını buraya boca etme lütfen.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;