SİYASET

Abdulkadir Selvi : Muharrem İnce’den özel açıklamalar, AK Parti’deki çalışmalar

Tarih
09 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdulkadir Selvi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, manifestoyu açıkladı şimdi sıra somut hedeflerin yer alacağı, seçim beyannamesinde.

AK Parti seçim beyannamesini milletvekili listelerinin YSK’ya teslim edildiği 21 Mayıs’tan sonra açıklayacak.  Muhtemelen 22 Mayıs olacak.

Manifestonun açıklanmasından sonra AK Parti’de seçim beyannamesiyle ilgili çalışmalar hızlandı. Bir yandan da seçim müziği ve sloganlar üzerinde çalışılıyor. Seçim müziğinin manifestodaki “Uyanış ruhu” na uygun olacağı söyleniyor.

Bu arada seçim kampanyasının dili çok önemli olacak. Muharrem İnce, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş ve Temel Karamollaoğlu’nun Erdoğan’ı ortak hedef olarak seçecekleri anlaşılıyor. Dört adayın Erdoğan’ı tasfiye etmeye dönük bir dil kullanması muhafazakâr seçmenin Cumhurbaşkanı’nın etrafında kenetlenmesine yol açabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yeni sistemi ve yeni Türkiye’yi anlatacak. Cumhurbaşkanı adayı olmamasına rağmen Kılıçdaroğlu yine Erdoğan’ın hedefinde olacak. Cumhurbaşkanı’nın zaman zaman polemiğe girmekle birlikte kucaklayıcı, pozitif bir dil kullanması bekleniyor. İlk göstergeler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’den daha yüksek oy olacağını gösteriyor. Beklenti ilk turda yüksek bir oyla seçilmek. AK Parti’de hesaplar ilk tura göre yapılıyor. Tabanda ise partiyle ilgili tereddüdü olanlar dahi, Erdoğan’a oy vereceğini söylüyor. Görünen o ki, Erdoğan, seçimlerde aynı zamanda AK Parti’yi de sırtında taşıyacak.

MUHARREM İNCE: MANİFESTO AÇIKLAYACAĞIM
Muharrem İnce 
ise, CHP’lileri rahatlatan bir çıkış yakaladı. Ancak Meral Akşener’e giden kadın oylarını ne kadar getireceği bilinmiyor. Muharrem İnce ile seçim kampanyasını konuştuk. CHP’de Kılıçdaroğlu ayrı bir kampanya yürütecek. Muharrem İnce ayrı bir koldan çalışacak. CHP’nin bir seçim müziği olacak, Muharrem İnce ayrıca bir kampanya müziği hazırlatacak. Dünkü yazımda diğer adaylar da manifesto açıklayacak mı diye sormuştum. Yanıt Muharrem İnce’den geldi. İnce,“Manifesto açıklayacağım” dedi. CHP 24 Mayıs’ta seçim beyannamesi açıklayacak Muharrem İnce ise ondan ayrı  olarak bir manifesto ile kamuoyunun karşısına çıkacak. Bunu yararlı buluyorum. Çünkü  Cumhurbaşkanı adaylarının gelecek vizyonunu öğrenme fırsatımız olacak. Muharrem İnce“Yeni şeyler söyleyeceğim”dedi. Bazı başlıkları paylaşmasını istedim.

Hürriyet
9 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;