SİYASET

Abdulkadir Selvi : Kemal Bey, CHP’yi toparlayın yoksa dağıtıyorlar

Tarih
23 Nisan 2021
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdulkadir Selvi

Kılıçdaroğlu’nun son dönemlerde çektiği videoları izliyor musunuz?

Kemal Bey bu işi sevdi. Bakıyorsunuz pat diye bir şey mi oldu, küt diye bir Kılıçdaroğlu videosu düşüyor sosyal medya hesaplarına. Ben mutfaktaki videoyu beğendim. Kılıçdaroğlu’na bir sosyal medya ekibi oluşturulmuş. Hem o videolar hem sosyal medya paylaşımları bir ekip tarafından yönetiliyormuş. Biz onu cumhurbaşkanı adayı olarak bekliyoruz ama o karşımıza YouTuber olarak çıkarsa şaşmayın. Kılıçdaroğlu CHP’yi geniş kitlelere açmaya, muhafazakâr seçmenin oylarını almaya çalışırken, CHP yöneticileri bir anda o algıyı yerle bir ediyorlar.

Şimdi size son dönemden bir CHP derlemesi sunmak istiyorum.

YİNE ENGİN ÖZKOÇ

CHP'li Engin Özkoç'a jet fezleke… Meclis'e gönderildi - Son dakika haberleriCHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a, 104 emekli amiralin bildirisi soruluyor. “Bunlar darbeci değil, bunlar yurtsever” diyor. Hızını alamıyor. “Türkiye Cumhuriyeti’nde bir tek darbeci var. Adı Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyor.

15 Temmuz’da darbeyi püskürten Erdoğan’ı darbeci ilan ediyor.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise “Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e” sözüyle 27 Mayıs’ı, darbeyi, Menderes’in idamını hatırlattı.

AYLAN BEBEK

Son dakika haberleri... CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Aylan bebek paylaşımına peş peşe tepkilerAylan bebeğin cansız bedeninin fotoğrafının altına yaptığı “Sorumlu Erdoğan”, “128 milyar dolar nerede” paylaşımı ile Canan Kaftancıoğlu tepkilerin odağında yer aldı.

BARIŞ YARKADAŞ’IN ORUÇ HAZIMSIZLIĞI

Gaflar, krizler, skandallar olur da Barış Yarkadaş olmaz mı? Kılıçdaroğlu, dindarların oylarını almak için imam hatiplilerle buluşurken, başörtülü Sevgi Kılıç’ı parti meclisi üyesi yaparken, Kutlu Doğum etkinliklerini kaçırmazken, Barış Yarkadaş iftar saati geldiği için maç sırasında orucunu açan futbolcuların fotoğraflarının altına, “Bu nedir şimdi? Kime gösteriş yapıyorsunuz?” diye yazıp paylaşımda bulundu.

Ajans Haber on Twitter: "CHP'li Barış Yarkadaş'ın iftar yapan futbolcuları 'gösteriş yapmakla' suçlayan paylaşımına tepki yağdı!… "Tabii büyük tepki topladı. Oysa Kılıçdaroğlu o fotoğrafı görse, iftar saatinde maçlar niye yapılıyor, derdi.

Kemal Bey, elinizi çabuk tutup partiyi toparlayın. Yoksa CHP dağıtıyor.

KÖPEK DAVASI, BEBEK DAVASI

YENİ nesillerin bu başlığı görünce ne diyeceklerinden eminim. Hayvan hakları konusunda çok önemli bir duyarlılık olduğu için, köpek davası denilince hayvanlara kötü muamele eden birisinin yargılandığı bir dava hatırlarına gelebilir.

Ama öyle değil. Keşke öyle olsaydı. Bu ülkede Cumhurbaşkanı köpek davasından, Başbakan bebek davasından yargılandı.

KÖPEK DAVASI

Atatürk’ün Başbakanı Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Celal Bayar, 27 Mayıs Darbesi’nden sonra Yassıada’da Afgan Kralı’nın hediye ettiği köpekten dolayı yargılandı.

KASADAN ÇIKAN

Vefatının 33'üncü yılında Celal Bayar - Son Dakika HaberleriDarbeden sonra gazeteler “Celal Bayar’ın İş Bankası’nın kasasında 103 milyon lirası var” diye manşet attılar. Hemen müfettişler görevlendirildi. Kasa açıldı. Kasadan Celal Bayar’ın ölmüş olan oğlu Refii’nin bir tutam saçı çıktı.

Bu arada İş Bankası’nı da Atatürk’ün talimatıyla Celal Bayar kurmuştu.

BEBEK DAVASI

Menderes’i ise bebek davasından yargıladılar. İdam cezasına çarptırıldığı davada dahi o kadar ıstırap çekmemişti. Ayhan Aydan’ın yeni doğmuş bebeğini öldürttüğü iddia edildi.

27 Mayıs Darbesi oldu. Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığı, hükümet erkanının 12 uçak dolusu altınla kaçarken yakalandığı yönünde bir bildiri yayınladı.

İDAM İPİNİN PARASINI İSTEDİLER

İstiklal Madalyası’na sahip olan Menderes’e bu iftirayı atanlar, onu astıktan sonra celladın ve idam ipinin parasını ise ailesinden tahsil etmişti.

Menderes'in idamının üzerinden 58 yıl geçtiLafı nereye getireceğim.

CHP’nin 128 milyarın hesabını sorması anlaşılır. Hatta muhalefetin görevidir. Ama bu işin kampanyaya dönüştürülmesinin anlamı başka oluyor. O nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere iktidarın ayrıntılı olarak açıklama yapması yerinde oldu.

23 NİSAN’DA DARBELERİ KONUŞMAK

Bugün 23 Nisan.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;